Skocz do zawartości

Dostałem się do wojska - koniec programowania


HNB

Polecane posty

Żegnajcie chłopaki, zgarnęło mnie WKU przy zmianie kierunku. Dostałem wezwanie po kartę powołania, przyszedłem się zapytać czy świstek, że się dostałem jest wystarczającym dokumentem, kazano mi podpisać papierki i mnie zgarniają zanim dostanę jakikolwiek świstek z uczelni.

 

Tak to wojsko rozpieprza ludziom życie.

 

Złapano mnie i oszukano, a mój przykład niech będzie ostrzeżeniem... Facet złamał procedury jak do niego przyszedłem (wydał mi za wcześnie kartę powołania a powinien 1 i ogólnie mnie podpuścił, wrobił, uśpił jakimiś gadkami czujność, po prostu kazał podpisać - myślałem że to jakieś normalne procedury i że MUSZĘ to podpisać - tak ustawił rozmowę) ale z tego co czytam nie ma szans na odwołanie (nawet jak się odwołuję muszę iść do jednostki).

 

Więc wszystkie projekty o kant dupy :D i życie prze...

 

To tylko w Polsce. Nawet jakbym poszedł w dniu stawienia się po kartę, termin wyznaczono na 1 października (1 PAŹDZIERNIKA!!!) w godzinach rozpoczynających rok akademicki i to w godzinach przysięgi żeby przypadkiem nie przynieść świstka z uczelni.

 

NIENAWIDZĘ TEGO USTROJU I PRAWA

 

Człowiek ma wszystko załatwione: stancję, nowy sprzęt komputerowy, wzięty nowy abonament na telefon, obiadki u salezjan, projekty w "advenced progress", przychodzi WKU i wszystko ci niszczy.

 

No to się wygadałem. Dzięki. Wiem trochę zawaliłem, widać że uczciwość nie popłaca bo wszystkie "byki" z klasy sobie kat. D pozałatwiały...

 

PS. A teraz najśmieszniejsze - z mojej jednostki będzie widać wydział na który miałem chodzić... Nawet na tej samej ulicy... Śmiech przez łzy. Widać Polska Armia tylko krętactwem i podstępami potrafi werbować żołnierzy.

 

Eh.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 miesięcy. Najgorsze że Mama dużo pieniędzy zainwestowała w ten semestr co miał być... Stancja, pomoce, etc...

 

Zresztą mój przykład nie jest "ostrzeżeniem", bo to faktycznie koniec poborów - raczej niechlubna pamiątka przeszłości... Widać nikomu nie można ufać... A ten facet był taki sympatyczny i stanowczy na WKU :P tak to jest jak komuś się zaufa. Zresztą wszystko mu wytłumaczyłem.

 

Pożegnał mnie z ironicznym uśmiechem PO PODPISANIU i tekstem - "po co pan teraz przychodził" - (szyderczy uśmiech zadowolony sam z siebie) - "mógł pan przyjść później miałby pan więcej czasu na zebranie papierów". A wcześniej go pytałem :/. Tępy ****.

 

Jadę dziś do dziekana może coś wymyślimy... Ale sprawa jest z góry przegrana.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HNB jak byłem na komisji przedpoborowej to mi mówili że można samemu raz "zrezygnować" bez podawania przyczyny

idź do WKU i się dowiedz

możesz też się przejść na uczelnie i powiedzieć że masz taką sytuacje i czy nie wystawią czy tego zaświadczenia wcześniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu masę przepisów, wczytuję się w ustawy ;)

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trafiłeś... niedawno czytałem, że dopóki jeszcze mogą to biorą do wojska kogo się da, zwłaszcza studentów uczelni technicznych. Wyszli z założenia, że trzeba zaciągnąć do wojska jak najwięcej osób bo może akurat niektórzy z nich zdecydują się zostać żołnierzami zawodowymi. Pytaj i kombinuj, może jest jeszcze jakaś szansa, a jak nie to trafiłeś na przymusowy "odwyk komputerowy" ;)

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...