Skocz do zawartości

[PHP] Forum i serwis - jedno logowanie, jak to zrobić?


kolusek

Polecane posty

Chcę założyć forum internetowe do stronki, która ma już system logowania. Myślę o skorzystaniu ze skryptu phpbb albo phpbb by przemo, ale wtedy użytkownicy będą musieli się logować osobno w serwisie i na forum, co może być bardzo zniechęcające. Wie ktoś jak to połączyć? Proszę o poradę lub odnośnik do jakiegoś tutoriala. Chodzi mi o stronkę klasykarocka.pl.

 

Wydawało mi się, że na unit1 jest to połączone, ale jak próbowałem zalogować się do serwisu to wyskoczył komunikat, że nie ma takiego użytkownika, ale na forum wszystko ok, wiec już nie wiem czy połączone czy nie. Jak to jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w phpbb by przemo jest od początku portal

ale ten portal jest jak dla mnie zupelnie nie przydatny.

 

Właśnie o takim czymś myślałem, chciałem przerobić skrypt forum żeby zamiast do swojej tabeli z userami sięgał do tabeli bazy serwisu. Obawiam się tylko, że musiałbym zmienić kod w bardzo wielu miejscach, bo jeśli to by był tylko plik z logowaniem to pół biedy, ale pewnie forum ciągle sięga do tabeli, w miejscach takich jak jakieś tam prywatne wiadomości itp. Prostszym rozwiązaniem było by zapisywać userów serwisu do tabeli forum, ale to wydaje mi się takie głupie trochę, bym uzależnił serwis od forum poniekąd. Może da się coś zrobić w skrypcie instalacyjnym, ale wątpię.

 

A może są jakieś inne skrypty forów, które przewidują takie działanie? Miał ktoś z czymś takim do czynienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...