Skocz do zawartości

Co do studiów


Gość Gelldur

Szkoły prywatne czy publiczne?  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Szko?y prywatne czy publiczne?

    • Prywatna
      4
    • Publiczna
      11


Polecane posty

Witam mam pare pytań związane z studiami. (Pytam się o publiczne szkoły i wiadoma sprawa o dobrej renomie)

 

1. Jakie aktualnie szkoły mają kryteria? (Czyli z czego musi być napisana matura)

2. Jaki jest system punktacji za daną maturę ( Chodzi mi o podstawę rozszerzenie)

3. Jaką szkołę polecacie :)

 

 

Dziękuje za dokładne odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) matematyka lub infa, a niektóre jako jakąś cząstkę biorą język

Ja jestem na Uniwersytecie Jagiellońskim, jak przetrwasz pierwszy rok to potem jest git, cho teraz to obiżyli program, bo nie zdawało pierwszego roku 50% osób. Część osób mówi, że tam teoria, a agh to praktyka, nie wiem jak agh, ale nie ma aż tyle teorii, a w ciągu 2 lat napiszesz z 25 programów, które coś robią, zazwyczaj jakieś algorytmy używają lub są po to abyś nauczył się z kimś pisać

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi ;) zaraz sobie poszukam stronek różnych szkół a mam pytanie do was dwóch czy kończyliście jakieś szkoły informatyczne? (Jak tak to czy można wiedzieć jakie i jak je oceniacie ( a i ile lat temu to było :) )).

 

 

Dzięki

 

 

PS. Może zadaje głupie pytania ale jestem uczniem 2 klasy Liceum i chce już trochę mniej więcej się w tym zoriętować , tym bardziej ,że informatyka to mój konik (aktualnie ćwiczę programowanie obiektowe w c++ a więc niedługo zasypie pewnie forum mnóstwem pytań :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Może zadaje głupie pytania ale jestem uczniem 2 klasy Liceum i chce już trochę mniej więcej się w tym zoriętować , tym bardziej ,że informatyka to mój konik (aktualnie ćwiczę programowanie obiektowe w c++ a więc niedługo zasypie pewnie forum mnóstwem pytań :))

Złe podejście...

Ludzie nie lubią pytań o podstawy, przynajmniej na forach, bo tą wiedzę bez problemu wygooglujesz.

 

A co do Polibud to ja jestem na Rzeszowskiej, teraz na drugi rok idę. Dobrze, że wcześniej ćwiczysz programowanie, bo na studiach przynajmniej nie będziesz miał z tym problemów na początku. Chociaż program studiów nie wymaga wcześniejszej wiedzy o tym to dobrze coś umieć, bo uważam, że na łapanie programowania od podstaw w dwóch językach 1 rok to trochę za mało :D Pierwszy semestr, wstęp do programowania w Delphi, drugi semestr programowanie w C, trzeci semestr (u mnie aktualny :) ) C++, już z egzaminem(bo wcześniej do języków programowania wystarczyło zaliczenie).

 

Tylko nie przeliczaj się, że na studiach będziesz się uczył tylko tego co chcesz. Są również tematy poboczne w programach studiów... Nie wymigasz się raczej od matmy i fizyki.

 

W liceum miałem rozszerzoną informatykę, ale raczej niczego się tam nie nauczyłem. Bo programować zacząłem od 1 klasy gimnazjum jak nie wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz na UJ nie uczą C bo to staroć, pierwszy semestr i drugi to pascal,mało Delphi, 2 i 3 to c++. Jednak ogólnie nie ma tak, że oo teraz C++ uczymy się, znaczy jest, ale jest masa przedmiotów które nie ucza języka, ale go wykorzystują, więc C++,pascal i java są często używane. (Trzeci semestr - pierwszy drugiego roku)

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób w C++ realloc :P

 

Oczywiście korzystając z konstrukcji, new i delete.

I tak te starocie (funkcje z C) można wykorzystywać w C++, więc to tak jakby nauka C++ :P

 

 

Na laborkach z Metod Numerycznych korzystaliśmy z gotowych kodów w Pascal'u... Tam tylko małe modyfikacje funkcji trzeba było przeprowadzić i w sprawozdaniach napisać jak się zmienia wynik w zależności od zmiany jakich wartości, takie tam :D

I tak co komu po języku jak programować nie umie :P ?? Programować się uczyć można nawet korzystając z pseudokodu, algorytmów blokowych itp. Uważam, że nie ma sensu na Pascal'a aż 2 semestrów poświęcać... To pod tym względem Polibuda lepsza, po pierwszym semestrze won Pascal :] :D Na Analizę Matematyczną i Algebrę Liniową też czasu nie tracimy, w pierwszym semestrze skończona :] Fizyka również. Więc praktycznie już po pierwszym semestrze z pierdołami nie mamy do czynienia :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na UMK, Informatyka, aktualnie na rok II bede szedl. Osob na poczatku bylo ze 130 przyjetych, teraz bedzie ze 40, w tym moze z 10 z sesja na czysto, wiekszosc ma warunek z Algebry Liniowej (jak ja :P), a Ci co nie przeszli, maja do tylu egzamin z Analizy + jeszcze cos (i tak co roku, programu nie obniżają). Pascala mialem jeden semestr, potem C i C++. Na kazdych zajeciach z programowanie wejsciowka z tego co juz bylo :] Ale ludzie, ktorzy nie mieli stycznosci z programowaniem dawali sobie spokojnie rade. Takze jezeli teraz juz zaczniesz cos robic, to bedzie Tobie latwiej chociazby z tego wzgledu ze nie bedziesz musial czasu poswiecac na nauke kolejnej rzeczy :> ja wystarczajaco i tak jest bez tego :]

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) matematyka lub infa, a niektóre jako jakąś cząstkę biorą język

Ja jestem na Uniwersytecie Jagiellońskim, jak przetrwasz pierwszy rok to potem jest git, cho teraz to obiżyli program, bo nie zdawało pierwszego roku 50% osób. Część osób mówi, że tam teoria, a agh to praktyka, nie wiem jak agh, ale nie ma aż tyle teorii, a w ciągu 2 lat napiszesz z 25 programów, które coś robią, zazwyczaj jakieś algorytmy używają lub są po to abyś nauczył się z kimś pisać

 

Force no to studiujemy po sąsiedzku ;p ja jestem z AGH :D W Krakowie ogólnie chodzi opinia ze UJ to 70% teorii 30% praktyki, a AGH to 50% na 50%. Co do faktycznych realiów na UJu nie studiowałem ale moja sis skończyła tam infe kilka lat temu ;p i tak podobno było wtedy.

 

Co do studiów ja polecam AGH, w Krakowie jest uznawana za najlepsza uczelnie techniczną, ale patrząc ogólnie to wszystkie uczelnie dadzą ci raczej wiedze ogólną + jakieś pojedyncze bardziej zaawansowane rzeczy przy specjalizacjach, a wiedze specjalistyczną z tego co cie interesuje będziesz musiał sam zdobyć.

"Bogowie to bugi ludzkich umysłów" Gifanonim ®

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rankingach UJ walczy z UW o pierwsze miejsce a kategorii "informatyka", a gh jest piąty. A odnośnie pascal - 2 semestry, to na pierwszym jest wstęp do programowania, a na drugiem "algorytmy i struktury danych 1" i one są w pascalu, więc nie uczą pascala, ale można dzięki temu go ostro podszlifować, a na metodach numerycznych to my w C++ piszemy a nie w pascalu. Może kończyćie na pierwszym roku algebre i analize ale ja mam każdego po dwa semestry, a np. algebra jest potrzebna do metod numerycznych czy teorii języków i automatów. w C pisałem moze 6 godzin na systemach operacyjnych. Od r oku sam wybierasz co studiujesz to jak chcesz teorie to możesz wziąść, mnie ona nie kręci :P

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jason nie bój się wiedzę tą co sam mogę zdobyć ,zdobęde raczej będę się pytał a nie łatwe sprawy w których sam nie poradzę i będę potrzebował opinii a nie będę zakładał tematów np. zróbcie mi program czy wytłumaczcie mi co to algorytm :) GOOGLE POWER :D

 

A i jeszcze jedno wiem że na studiach nie będę się uczył tego co chce ale raczej rzeczy które logicznie wiem ze mi się przydadzą to nie narzekam bardziej bym narzekał jak by mi kazali się uczyć tam Biologi czy historii (ale nie komputerów :)))

 

 

Dziękuję za opinie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na UAMie w Poznaniu i nie narzekam. Aby się dostać trzeba było napisać dobrze matematykę albo informatykę na rozszerzonym i tyle.

 

CYTATPierwszy semestr, wstęp do programowania w Delphi, drugi semestr programowanie w C...

To pod tym względem Polibuda lepsza, po pierwszym semestrze won Pascal :]

heh a u nas to nawet delphi/pascala nie było.. od razu c c++ c# java , a na uniwerku jestem:P

 

CYTATNa Analizę Matematyczną i Algebrę Liniową też czasu nie tracimy, w pierwszym semestrze skończona :]

Nie wiedziałem że kiedykolwiek będę musiał analizy bronić. Jednak wydaje mi się że dla mnie programisty grafiki analiza to jest jednym z ważniejszych przedmiotów tak więc nie nazywał bym tego pierdołami.

 

Nie wymigasz się raczej od matmy i fizyki

od fizyki może się wymigać na niektórych uniwerkach na przykład na moim za to matmy więcej - kto co woli :)

 

A co do osób które u nas odpadają to po prostu widać olewkę w ich oczach jeśli komuś naprawdę zależy to może i jakoś daje rade chociażby na warunkach ale jest... Przy okazji powiem tyle że śmieszą mnie opowieści na temat polibud w których to kochany wykładowca po egzaminie podrzuca kartki a te które spadają na stolik zdają ... totalny bezsens i nie chciał bym się znaleźć wśród takich króliczków doświadczenia losowego...

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odpadania, to I semestr zaczynaliśmy w 230 osób, po nim mieliśmy 170, ciekawe jaki bilans będziemy mieli po II semestrze, bo jeszcze sesja poprawkowa się kończy :D

 

Ale co racja to racja. Trzeba się liczyć z tym, że na informatykę oprócz ludzi zainteresowanych tworzeniem, idzie również sporo osób, które myśli, że jak umie ściągnąć crack'a do gry, to spokojnie sobie poradzą na studiach informatycznych :D Albo po prostu ludzie, którzy chcą tylko siedzieć przy kompie..........

No i odpadają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgodzę się o tych ludziach co ściągają cracki i myślą ,że obrazu informatycy :)

 

 

Spider 100 możesz podać stronę waszej szkoly bo mnie nawet zainteresowała z tego co powiedziałeś ( chodzi mi o języki programowanie (C, C#,C++ ... ) bo Pascal jakoś mnie nie fascynuje hehe a Delphi to można samemu z e-booków się nauczyć))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź uzasadnij :)

 

Ludzie fascynują się komputerami, może są dobrymi użytkownikami komputerów, ale mają błędne pojęcie o nauce informatyki i często się nie zastanawiają, tylko idą na taki kierunek. Ty dobrze robisz, bo robisz rozeznanie w temacie.

 

A niektórzy user'zy robią też rozeznanie i idą na grafikę komputerową np. w Gdańsku, albo na WSIZ'ie, są takie prywatne szkoły które pomijają te rzeczy, które informatyk powinien umieć, tylko od razu przechodzą do konkretów z danej dziedziny, węższej raczej...

 

Tak samo koleżanka poszła na WSIZ na dziennikarstwo, bo normalnie musiałaby 3 lata studiować na uczelni państwowej jakąś tam humanistykę i potem wybrać dziennikarstwo na magisterskie.

 

Porównanie infomatyka po WSIZ'ie i państwowej uczelni to tak jak porównanie stomatologa albo psychologa do lekarza :) (inny tok studiów mają).

 

Kolega ze studiów który dopiero na nich zgłębiał tajniki informatyki w jednej rozmowie spytał się mnie "co to jest Hex Edytor", albo upierał się przy kilku rozmowach, że w Linuksie zawsze trzeba kompilować jądro...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie jak wygląda matura z informatyki bo słyszałem różne wesje jedna z nich była taka ,że:

 

Wybieram sobie język programowania np C++

Dostaje dosyć duży kod źródłowy jakiegoś programu złożonego z paru algorytmów liczących np obliczającego (głupi przykład) pole kwadratu i muszę w tym kodzie znaleźć błędy bądź znaleźć lepsze rozwiązania.

 

I tu pytanie to co słyszałem czy to mit czy prawda jeśli mit to czy ktoś mógł by mniej więcej przybliżyć jak to wygląda?

 

Dzięki i sorki ,że męczę pytaniami być może znajdę to w google ale to co wyżej napisałem to właśnie znalazłem więc tylko chce się upewnić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko matme, w mojej ocenie łatwiej zzobyć więcej punktów z matmy niż z infy to po co się męczyć, a i uczelnie biorą punkty albo z majcy albo z infy, ale nie z obu na raz to lepiej skup się na majcy,łatwiejsza no i jeden przedmiot zdasz dobrze, a nie dwa średnio

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy mój rocznik ma obowiązkową mature z mat ale skoro uczelnie nadal bedą wybierać to podejde do podstawy z mat a rozszerzenie z infy bo to mnie pasjonuje i moge sie uczyć nawet o 4 rano :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...