Skocz do zawartości

Kosmiczni górniko-wydobywcy


Toster

Polecane posty

Czesc,

Mam zamiar napisac super gre w ktorej bedziesz kosmicznym gorniko-wydobywca. I bedziesz mial wlasne roboty gorniki i magazyny i maszyny i nawet taki pojazd latajacy (bo przeciez kazdy gorniko-wydobywca w przyszlosci bedzie miec). Jako ze obecnie gry RPG-MMO sa na topie to ja tez taka napisze i pozniej sie ja sprzeda i bedzie duzo kasy i zaloze firme i bedzie fajnie. Tak wiec zapraszam serdecznie do wspolpracy. Sadze ze skoro juz was zachecilem to moge napisac cos o projekcie.

 

Poszukuje zespolu w skladzie:

1 Kierownik (juz jest)

1-6 Programisci (jeden juz jest)

1-2 przeszukiwacze sieci w poszukiwaniu nadajacej sie grafy

1- muzyk (juz jest)

1-6 osob tworzacych opisy, historyjki itd

 

Co to bedzie za gra: Gra bedzie handlowa MMO, czyli beda rozne statystyki, planowanie wydobycia, handel, planowanie produkcji, handel i kosmici

Nie bedzie elementow zrecznosciowych

Server bedzie stal na moim kompie wieczorami, bo wtedy Pikuś pracuje i wtedy bedzie mozna grac. Server oczywiscie bedzie platny dla osob ktore nie tworza projektu (cena za uzywanie servera to 1 landrynka za miesiac grania, platne z gory)

 

Ogolnie jako kierownik to ja bede rysowal diagramy i opowiadal i koordynowal i czasmi pisal. Wiec serdecznie zapraszam

 

Ktos chetny ?

 

PS.

Nie to zebym nie umial programowac, co prawda ksiazek nie czytalem ale przegladalem helpa do delphi i kiedys napisalem nawet kilka programow wiec prosze mnie od noobow nie wyzywac. To co pisalem wyzej jest na powaznie....

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Proponuje aby serwer był ruchomy, to znaczy baza sql-a gdzieś na stałe, i byłby tam plik z adresem serwera, bo przez około 75% dni komputer u mnie w domu w dzień komputer jest ciągle włączony.

No i Toster ale z Ciebie lama, nawet nie wiem jaki język programowania :P bo może być Delphi lub php :D

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chętny :lol: najchętniej jako zastępca kierownika :lol:

Ktoś musi być od czarnej roboty... prawda??

To czekam na więcej światła :rolleyes::)

zawsze mogę coś napisać :rolleyes:

jakiś algorytm :rolleyes:

 

Pozdrawiam!

 

PS Toster: tak poza przeglądaniem help'a... to potrafisz coś więcej młody człowieku?? np. położyć kontrolkę na formatce??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze program ktory bedzie was regularnie banowal :) (na wypadek gdyby ktos sciagal bany :) )

 

Wiecej swiatla bedzie jutro bo mi sie patrzalki kleja.....

 

co do jezyka to jedyny sluszny, jak ktos nie wie jaki to niech zerknie w jakim dziale jestem najaktywniejszy ;D

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę... Polski ? :P

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze program ktory bedzie was regularnie banowal :) (na wypadek gdyby ktos sciagal bany :) )

 

Wiecej swiatla bedzie jutro bo mi sie patrzalki kleja.....

 

co do jezyka to jedyny sluszny, jak ktos nie wie jaki to niech zerknie w jakim dziale jestem najaktywniejszy ;D

 

Mamy czekać do soboty?? :lol:

 

w tej kolejce :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwadrat ninja idzie caly czas mniej wiecej zgodnie z planem.

Chwilowo jest male spowolnienie prac w zwiazku z natlokiem czerwcowym.

Ten projekt jest propozycja czegos super-open-source mam zamiar w nim baaardzo malo kodowac, a calosc skladac z kawalkow osob ktore wykaza chec wspolpracy/wkladu.

 

Pozatym traktuje go jako odskocznie umyslowa do relaksu.

Info wiecej bedzie dzisiaj jak dotre do chaty, zjem cos i cos nabazgram aby mozna to bylo przedstawic ogolowi.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jako ze Force zadeklarowal sie jako prezes to mamy juz finansowanie :)

Co do reszty, pod adresem http://toster.ps.pl/DeepMine bede wrzucal na bierzaco dokumentacje. Posiadanie starUML jest wskazane, w miare potrzeb moge wrzucac PNG.

 

Na ten czas pojawil sie opis najglowniejszych czesci (klas). Ciag dalszy soon.

 

Dla osob ktore chcialyby zajac sie ciut fabula pierwsze zadanie:

1) Znalezc/zaproponowac zestaw 9 mineralow ktore bedzie mozna wydobywac na naszej planecie/ksiezycu. Poza nazwami (moga byc rzeczywiste lub wyimaginowane) nalezy zrobic ktorka charakterystyke tego mineralu, wymagane sa takie informacje jak:

a) Nazwa

B) Opis wystepowania: gdzie zazyczaj mozna na niego trafic (np. teren gorzysty, albo niziny, itp)

c) Powszechnosc wystepowania: czy jest to czesto spotykany pospolity mineral czy raczej cos rzadkiego Proponowana skala to 1-5. 1-Powszechny

d) Typowa wielkosc zloza: Czy wystepuje w duzych skupiskach, czy raczej w malych kupkach. Skala 1-5: 1-malo

e) Typowa czystosc zloza: czy mineral wystepuje zazwyczaj w czystej postaci czy jest mocno zanieczyszczony: skala 1-5: 1-mocno zanieczyszczony

f) Krotki opis mineralu

 

Jako dobry punkt startu polecam gre Eve-Online, na www mozna znalezc opisy mineralow wystepujacych w grze, zapoznanie sie z tym rzuci wiecej swiatla na punkty ktore wypisalem powyzej.

 

Ps.

Mozna poszukac jakiejs mapki ktora mozna by uzywac w grze, pierwotnie planowalem uzyc tej z Loony ale moze znajdziecie cos lepszego.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach pogawedki z Forcem objasnilem mu kilka pomyslow i troche sobie pogadalismy. Wydaje sie ze moze to wniesc sporo infa do tematu wiec wkleje to tutaj: http://toster.ps.pl/DeepMine/Info_o_projekcie_1.txt + mapka do rozmowy tutaj: http://toster.ps.pl/DeepMine/Proposal_1.png

Propozycje widoku mapy mamy tutaj: http://toster.ps.pl/DeepMine/Widok_mapy_propozycja.png

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że post pod postem, ale tak to nikt by nie zauważył (poprzedni można skasować jak komuś nie pasi :P) Zrobiłem swój research aby innych zachęcić. Oto co mam:

 

Uran - jako paliwo atomowe, występowanie 0.4/1000 pola średnio (1/1000 pola to moja jednostek, oznacza, że na 1000 pól planszy jedno pole z metalem znajdzie się, w tym

przypadku na 2500 pól jest jedno z uranem), srebrzystożółty metal. Słabo radioaktywne dzięki czemu mogą ludzie go wydobywać. Jedno pole posiada do 800 do 1100 jednostek (też

tak moja jednostka, w celu możliwości porównania z innymi). Średnio zanieczyszczony (3/5 czyli).

 

Pluton - występowanie bardzo bardzo rzadkie z uranem w śladowych ilościach (bo uran rozkłada się między innymi na pluton) (średnio dwa-trzy pola z uranem na plansze mogą mieć

odrobinę plutonu), srebrzystobiały metal. W czasie reakcji jądrowej uranu się wytwarza (potem sam przechodzi reakcje jądrową). Jako paliwo atomowe. Bardzo radioaktywny, Jeśli

akurat ludzie pracujący przy wydobywaniu uranu trafią na pluton, a nie będą mieli tylko kombinezony co chronią przed próżną czy zimnem to na 90% szans zginą (chyba, że mają

kombinezony z technologią chroniącą przez promieniowaniem, wtedy zginie około 5%). Także maszyny niszczeją przy dłuższej pracy przy plutonie (chyba, że mają specjalne

osłony). Jedno pole z uranem jak zawiera pluton to tego plutonu jest około 4-10 jednostek, ale póki całego uranu się nie wydobędzie to pluton ciągle zagraża (chyba, że tu też

jakaś technologia co pozwala identyfikować pluton w złożach i go usunąć od razu). Nie ma co o zanieczyszczaniu opowiadać skoro on sam zanieczyszcza uran.

 

Hafn - występowanie 3/1000 pól. Zawsze z Cyrkonem (Cyrkon wtedy wynosi od 2% do 98% zasobów, pozostałe 98% do 2% to Hafn). Używany przy budowie elektroniki jako izolator

zapewniając poprawność obliczeń (nie uciekają elektrony) Ma dużą temperaturę topnienia (2505 stopni Kelwina (w ogóel to w grze powinny być stopnie Kelwina, a nie celcjusza,

skoro mammy już kosmos:D), a wrzenia to 4800). Jedno pole posiada 20-4900 jednostek (zależy ile % pola to Hafn, a nie Cyrkon no i pole nie musi mieć w sumie 5000 jednostek).

Słabe zanieczyszczenie (2/5)

 

Cyrkon - występowanie 3/1000 pól jako białe miękkie kryształki lub niebiesko czarny proszek. Zawsze z Hafnem (Cyrkon wtedy wynosi od 2% do 98% zasobów, pozostałe 98% do 2% to

Hafn). Ma takie podobne właściwości jak Hafn, ale wdychanie oparów jest niebezpieczne dla zdrowia zwiększając ryzyko raka itp. Można przetworzyć na podróbkę diamentów. Ma

najwyższy poziom odbicia promieniowania elektromagnetycznego dzięki czemu dobrze nadaje się na przerobienie na blachy chroniące przed promieniowaniem neutorneym(dobija je) co

pozwala na zwiększenie mocy 2.5 raza (Można wprowadzić drzewko rozwoju, że na początku zwiększ 1.2, potem 1.7 itp.).Jedno pole posiada 20-4900 jednostek (zależy ile % pola to

Hafn, a nie Cyrkon no i pole nie musi mieć w sumie 5000 jednostek). Słabe zanieczyszczenie (2/5)

 

Cyrkon i Hafn można rozdzielić dopiero w fabryce z tego co przywiezie transporter, bo nie da się ich oddzielić mechanicznie na polu.

 

Wolfram - Ciemnoszary metal. Występowanie 0.2/1000 pola, na każdym polu jest 1000-1400 jednostek. Używany do rdzeni pocisków przeciwpancernych (choć walki nie będzie) oraz

do tworzenia wydajnych żarówek (lub też "źródeł światła) oraz wierteł (aby móc czym wydobywać przecież). Dla jedno gracza powinno wystarczyć jedno źródło na całą grę

spokojnie (chyba, że będzie naparzenia). Słabe zanieczyszczenie (2/5).

 

Diament - każdy wie co to jest. Występowanie 0.05 /1000 pól, z ilością jednostek 300-500. Silnie zanieczyszczone - nie da się na polu wydobyć samego diamentu, trzeba całą

ziemie wysłać do fabryki, na jedną tonę ziemi jest 1 karat diamentu. Jako ozdóbki, silne wiertła (lepsze niż Wolfram, ale też nie każdy diament nadaje się na wiertło, musi

mieć minimum 10 karatów, czyli na 500 jednostek z pola maks 400 nadaje się na wiertła, reszta jako ozdóbki). Trzeba bardzo głęboko kopać aby dostać się do złoża

 

UWAGA moje opisy nie mają wiele wspólnego z chemią i nie należy ich traktować jako wartość edukacyjną :P

 

Może kogoś to zachęci. jak widać brakuje żelaza, tytanu, pewnie węgla, użyłem trochę wikipedii szukając ciekawych rzeczy, a jak wiadomo w wikipedii każdy pisze co chce i nie musi mieć on wykształcenia chemicznego a i ja dodałem jakieś własne "fakty" fizyczno-chemiczne lub interpretowałem różnie to co jest aby minerały były bardziej ciekawe z podaniem do czego można je użyć oraz dodałem kilka raczy o których Toster nie wiedział :D jak to że temperatura w Kelwinach, występowanie jako ilość pól i liczba jednostek i się może przyczepić, że niektóre opisy (jak z plutonem) będą wymagały zbyt dużo kodu do wklepania :P

 

Edit: Należy pamiętać, że aby była ropa czy gaz to muszą żyć przez miliony lat organizmy (duże rośliny, zwierzęta), potem ich szczątki powinny być miliony lat pod ziemią, wysokie ciśnienie i temperatura zamienią je w ropę czy gaz, tak więc zrobienie surowca - ropa to zły pomysł, bo to kosmos :D Gaz mógłby być jak by był węgiel bo jest technologia gazyfikacji węgla. Paliwo lotnicze można uzyskać z wykonywanie chemicznych rzeczy na tłuszczu, ale gdzie w kosmosie znajdziesz miliony tłuszczu na dobę :D

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstala stronka projektu, postaram sie ja updatowac w miare czesto:

DeepMine Project

 

UPDATE:

1. Pojawily sie pierwsze opisy elementow gry.

2. Pojawily sie pierwsze zadania do opisania (czesc fabularno/koncepcyjna)

3. Pojawily sie pierwsze klotnie i roznice pogladow ;)

 

UPDATE 2:

Pojawil sie pierwszy koncept widoku hali produkcyjnej (czesc grafy jest moja czyli: ziemia, budynki, czesc jest zripowana i bedzie zastapiona przez wlasna: maszyny)

Obrazek

 

UPDATE 3:

Pojawily sie pierwsze szablony klas w zrodlach. Mozna zaczac cos pisac :)

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...