Skocz do zawartości

Pogromcy Potworów


Mr.Protek

Polecane posty

Tworzę grę RPG w Delphi z użyciem komponentu Omega :lol:

 

W grze wcielamy się w postać wojownika, czarodzieja, łowcy lub druida należącego do klanu pogromców potworów. Zwiedzamy świat, wykonujemy zadania i zabijamy potwory za które zdobywamy złoto by potem kupować sobie czary, przedmioty i inne rzeczy które ułatwiają nam pokonywanie wrogów. Naszym głównym celem jest zdobyć cztery antyczne klucze, gdy tego dokonamy będziemy mogli dostać się do grobowca króla demonów i zakończyć jego żywot raz na zawsze.

 

Kilka screenów z gry:

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Więcej o projekcie gry na http://mrprotek.victorygames.pl

 

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Gra jest wygodna i mi się podoba, pomysł mi się podoba, grafika w "chodzeniu po świecie" mi się podoba, ale już grafika podczas walki mi się nie podoba. O ile dobrze pamiętam wcześniej postacie były takie bardziej wektorowe i to było ładne :) I zmień też tło na bardziej "obrazkowe". Jak robić w 2D to w pięknym 2D ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tylko umiał to bym na pewno zrobił lepszą grafikę podczas walki, ale jestem programistą, nie grafikiem :lol: To wszystko co zrobiłem do tej pory to chyba szczyt moich możliwości graficznych na ten moment :P Te postacie to moje pierwsze modele 3D w życiu, hehe :rolleyes: Jeżeli ktoś mi pomoże grafika będzie lepsza, sam nie dam rady :P No chyba że za jakiś czas lepiej wyszkolę się w tym B) A co do walk przeprowadzanych na bieżąco... Bardzo chciałem zrobić walkę 1 vs 1 w trybie turowym i nie zmienię tego, to było główne założenie mojego projektu :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie! Niech nadal idzie po linii prostej! To mi się właśnie bardzo podoba, jest tak jak w Diablo. No chyba, że ktoś klika raz, bo ja cały czas mam wciśnięty klawisz i postać jest posłuszna - w każdej chwili mogę uciekać, mam pełną kontrolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak gram mam wciśnięty przycisk :lol: Ale omijanie przeszkód też muszę zrobić, a nawet gdy będzie już zrobione to i tak postać dalej będzie reagować tak samo w przypadku naciśnięcia i trzymania przycisku, dopiero odczuje się zmiany w przypadku pojedynczych kliknięć na wybrane cele, to już mam zaplanowane ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zgadzam się z Tosterem!

 

BEngine nie działa na Windows 98 SE i starszych,

 

a jeszcze wiele osób z nich korzysta!!!

 

Gra wygląda ładnie, działa ładnie - gratuluje :lol:

 

i życzę bezproblemowego jej ukończenia.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xevil trza isc z duchem postepu :)

Mr.Protek bengine.unit1.pl jest tam mail do Blinda, napisz do niego albo na Priva to sa spore szanse ze ci podesle najnowszego stabla, bo z pierwszej reki wiem ze BEngine przechodzi intensywna ewolucje ;)

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo obecnie standardem jest DX9, a czy nam sie to podoba czy nie powoli wchodzi DX 10. Natomiast Win98 jak sama nazwa wskazuje jest systemem sprzed ponad 10 lat. Wiec dlaczego sie ograniczac do rozwiazan sprzed 10 lat ?

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Powstała nowa wersja gry ;)

 

Zmiany które zaszły:

 

-> System zadań i powstanie pierwszych zadań w grze.

-> Nowy sklep: "Alchemik" w którym kupujemy eliksiry wzmacniające naszą postać.

-> Złoto i zioła powstające na mapie przy każdym włączeniu gry.

-> Zmiany skuteczności i cen przedmiotów/czarów.

-> Zmiany parametrów postaci/wrogów.

-> Nowy sposób zapisu gry, niekompatybilny ze starą wersją.

-> Poprawa różnych drobnych błędów wcześniejszej wersji.

-> I parę innych drobnych rzeczy ;)

 

Aby ściągnąć nową wersję zapraszam na stronę: http://www.pp-rpg.yoyo.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpunkt ze złotem mi się nie podoba, nie może się złoto rodzić na mapie :D I nie wiem jak postać może odzyskać życie, nie mogłem napić się miksturki (próbowałem jak nie było walki). A największa wada to chyba ten instalator, za wcześnie na robienie instalatora to może od testowania odstraszyć. Ale gratuluje kawału dobrej roboty, wykonania i detali, jak np. to że miejsce docelowe miga jak się klika, lub w czasie walki przy ataku są te cienie, bardzo dynamizm zwiększa i nawet muzyka pasuje :)

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal instalator bo duża część programistów tego projektu nawet nie ściągnie. Chcę rozpakować na pulpicie / przetestować / skasować.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po całym tygodniu siedzenia w domu i pisania gry powstała kolejna wersja ;)

 

Rzeczy które się zmieniły:

 

-> Nowe tła walki.

-> Możliwość odnowy zdrowia za pomocą przedmiotów/czarów przed walką.

-> Widoczna ilość przedmiotów/czarów podczas walki.

-> Dostęp na nową wyspę i możliwość walki z piratami.

-> Nowe zadanie.

-> Zmiany cen (Alchemik)

-> Zmiany parametrów niektórych wrogów.

-> Różne inne drobne zmiany ;)

 

Zapisy gry z poprzedniej wersji są kompatybilne z nową więc nie trzeba zaczynać gry od nowa ;) Ponieważ zmieniałem trochę w programie odnośnie teł walki może się zdarzyć że przy odczycie zapisu gry z poprzedniej wersji tło może się nie zgadzać, ale ustawi się samo po podróży w porcie. Pozdrawiam ;)

 

Strona gry: http://www.pp-rpg.yoyo.pl ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...