Skocz do zawartości

[MiniKonkurs] Szatańska piłka :)


Toster

Polecane posty

Jak zawsze proponuje mini konkurs (mozliwe do napisania w 1 dzien) o nazwie (chwila napięcia): "szatańska piłka" (teraz nalezy sobie wyobrazić odpowiedni podkład muzyczny)

 

O co kaman.

Trzeba napisac program ktory sklada sie z 3 czesci:

1) Szatańskiej piłki

2) podłogi

3) biednego ludzika na piłce (w ostateczności moze to być biedny kropek)

 

o co kaman:

1) piłka podskakuje (jak to ciało idealnie sztywne pilce nigdy nie nudzi sie podskakiwac) oraz obraca sie w w jedym kierunku (kierunek zawsze jest staly do momentu kontaktu z ziemia, wtedy zarowno zwrot jak i szybkosc obrotu moze ulec zmianie)

2) sila odbicia sie pilki od ziemi jest losowa (raz moze odbic sie mocniej raz slabiej kto tam wie co "szatańskiej piłce" strzeli do głowy)

3) na "szatańskiej piłce" znajdują się 3-6 przeszkód (np nieciaglosci pilki (dziury jak kto woli) ) ktore przemieszczaja sie po jej powierzchni w ramach obrotu pilki. (skoro pilka ma dziure i skoro pilka sie kreci to dziura sie przemieszcza)

4) kropek na pilce moze biegac. Biega tylko po jej powierzchni w lewo lub prawo (nigdy nie spada, wiadomo... jak to kropek) przy czym jesli kropek wpadnie w dziure (na pilce) albo przygniecie go pilka (przy kontakcie z ziemia) to jest martwym kropkiem

5) kropek moze podskakiwac aby przeskoczyc dziure przy czym obowiazuje zasada skladania predkosci: czyli jesli kropek jest na gorze pilki, pilka spada a on podskoczy to czas jego lotu jest dluzszy. Jesli pilka sie wznosi a kropek jest na szczycie i sproboje podskoczyc to czas jego podskoku jest krotszy.

 

punktami jakie gracz moze zdobywac jest liczba sekund przez jaka kropek przezyje na szatańskiej piłce.

 

Zapraszam do zabawy, proponowany czas operacyjny: do soboty (czlyli dedline jest o 11:43 w sobote rano kiedy obudzi sie Toster), jezyk dowolny, wizualizacja im prostrza tym lepsza.

 

Zazwyczaj staralem sie brac udzial we wlasnych konkursach (nie liczony jako uczestnik) ale ostatnio jakos malo czasu mam, chociaz moze bede mial chwile w robocie to cos naklepie rowniez.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szatanska_pilka

SzatanskaPilka2

Szatanska_Pilka3

Pierwsza wersja gotowa. Zamiast robić coś pożytecznego to sobie takie coś napisałem :P

 

W paczce wersje dla Linuksa i Windowsa z tym, że z tą drugą mogą być problemy typu brak polskich znaków....

Sterowanie: strzałka w lewo, strzałka w prawo i spacja lub strzałka do góry.

Ten pasek na dole to jest siła podskoku - jeśli dojdzie do końca to jest pełna siła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom to frekwecja przynajmniej bedzie.

Faken ciezko przezyc :)

sa 2 babole:

1) czasami losuje sie na dziurze (start gry) i jest beton wtedy od razu trup

2) podskok jest ogrooomny :) udalo mi sie zrobic 3 okrazenia dookola pilki przy jednym podskoku :) jak gagarin :)

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzatanskaPilka2

Szatanska_Pilka3

Poprawiona wersja. Dodałem jeden bardzo ważny przycisk ożywiający kropka więc nie będzie problemu jak kropek od razu trafi do dziury ;)

Skok jest silny, ale nie można skakać co chwile bo się musi siła kropka zregenerować. W tej wersji siła skoku jest jeszcze większa, ale za to jest silniejsze przyciąganie do piłki co w efekcie da skoki trochę mniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he uzywasz zakazanej technologi z KN, masz przewage technologiczna :> (zart)

ogolnie jedna i druga jest fajna, Forca jest bardziej grywalna na ten moment. Tsr moj kropek za duzo wazy :) nie odbija sie od pilki ;)

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie znaleziono cg.dll". To zaraz neta i ściągam. Teraz "Nie znaleziono cgD3D9.dll", a wszystkie strony z tym płatne. Czego wy używacie? ^_^

 

-Edit-

Dobra, Google podpowiedziało i na szczęście w folderze Far Cry'a znalazłem tą DLL'kę. Teraz dostaję coś takiego:

Obrazek

Co wy na to? ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki skończyłem, do ściągnięcia exek i kod (Delphi 7; 173KB): http://www.wikiupload.com/download_page.php?id=34630

Info o sterowaniu itp. po naciśnięciu F1.

Można w OnCreate formy pozmieniać współczynnki (tablica rekordów TSettings) żeby obadać jak będzie działać z różnymi parametrami; wartościami pól tego rekordu steruje się działaniem prawie wszystkiego w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...