Skocz do zawartości

[Pascal] Piłkarska baza danych(macierz) - mój program na zaliczenie


TezTakMysle

Polecane posty

Witam, pisałem ostatnio program na zaliczenie semestru. Moim zadaniem było użycie macierzy oraz jakichś tam różnych pętli. Zrobiłem więc program w którym można wpisać sobie całą drużynę piłkarską i prowadzić w niej statystyki tj: gole, asysty, faule i kratki. Każdą dane można edytować w dowolnej chwili a piłkarze w tabeli sortowani są według średniej wyliczanej z goli i asyst. Żeby nie był to jakiś tam prosty programik umożliwiłem użytkownikowi edycję piłkarza, usunięcie pozycji, zerowanie statystyk i nie mogło też zabraknąć wyszukiwarki według imienia lub nazwiska.

Program napisałem sam od podstaw, oczywiście wykorzystując od czasu do czasu pomocnicze materiały z zeszytu lub internetu. Do poruszania się po programie służy proste i przejrzyste menu. Oczywiście co najważniejsze, wszystkie dane zapisywane są do pliku. Jest to plik temp.exe który tworzymy również z poziomu menu, a pojawia sie on w katalogu /bin. Dla wymogów nauczyciela musiałem też wykonać drukowanie tabeli, lecz jest to drukowanie przez port LPT (za dużo zabawy w USB i nie mój poziom) dlatego też informacja dla ciekawskich tej opcji: jeśli nie macie podłączonej drukarki pod LPT to kiedy program zapyta czy wydrukować, nie wciskajcie "T" bo sie zawiesi i po ptokach.

 

 

Zamieszczam ten program ponieważ jest w nim dużo przydatnych funkcji, opcji, procedur i składni które mogą sie przydać niejednemu użytkownikowi(zadowolony tez będę jeśli komuś sie spodoba i wykorzysta sobie w ten program aby śledzić poczynania swojej ulubionej drużyny) W razie jakich kolwiek pytań, jestem dostępny na meila.

 

A przy okazji Czekam na opinie i obiektywne oceny mojej pracy ;)

 

link do programu

 

TOSTER: Mysle ze tutaj lepiej pasuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...