Skocz do zawartości

[Delphi] Canvas rysowanie i migotanie.


Spider100

Polecane posty

Witam!

 

Proszę o odrobinę wyrozumiałości.

Staram się napisać pewien komponent do wyświetlania na canvasie pewnych grafów krzywych ... ale do rzeczy. Przy przesuwaniu punktów kontrolnych muszę aktualizować to co się dziej ena ekranie ale wszystko migocze. Postanowiłem zrobić sobie background w innym canvasie i zrzucać go na ekran ale nadal migocze kombinowałem z pisaniem jakiegoś podwójnego buforowania ale nic nie pomaga. Jak by ktoś znał rozwiązanie to będę bardzo wdzięczny i odrobię w polu :)

 

Idę na piwo bo już zły jestem...

Pozdrawiam!

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W unitach DaThoX (katalog "other") masz moduł "uVCLGraph.pas" (mojego autorstwa :P) i tam jest jak zrobić sobie Canvasowy bufor... Jest to już od kilku lat... Nawet o nim wspominałem kilka razy... Bufor docelowo jest dla formy ale można go przenieść na cokolwiek innego gdzie jest Canvas (kod jest baaardzo prosty)...

 

Polecam lepiej przeglądać "nasze" unity :P...

 

PS. nie ma to jak zgrany team x_X

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie ma to jak po piwach :) Nie żebym namawiał...

 

Problem naprawiony ukazało się ze przez to iż na panelu miałem canvasa wszystko sie psulo, a tak w kodzie miałem wszystko dobrze :) Gdy usunalem panel ze spodu wszystko zadziałało. Pytanie tylko jak zrobić to razem z panelem ...

 

PS. nie ma to jak zgrany team x_X

No ba :D

 

W każdym razie dzięki za pomoc :)

 

Pozdrawiam

Spider ^*^

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...