Skocz do zawartości

[C++] system("pause"); - czemu nie działa?


kremuwa

Polecane posty

Witam.

 

Posiadam Windows XP Proffesional SP 2.

 

Zacząłem niedawno programować. Ostatnio napisałem programik na przeliczanie ze stop na metry. Niestety Windows wraz z zakończeniem programu wyłacza i jego okno, więc nie moge obserwować efektów. Próbowałem funkcji system("pause"); , ale program, którego używam do pisania i kompilacji (Borland C++ Builder v. 6) wyrzuca mi błąd. Co jest? Czy da się tą funkcję czymś zastąpić? Albo poprawić?

 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kółku informatycznym zabraniają nam używać system("pause");. Możesz to zrobić np. tak:

 

int x;
cin >> x; %[ZĘipŚvV6\"Ś6ćvć&R

 

Nie będę się wypowiadał nt. poprawności tych metod, bo z C++ mam do czynienia tylko na owym kółku.

 

PS. Ten program to z Symfonii C++ jak dobrze pamiętam ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez zmienilem :unsure: . Jak mam zaincludować cstdlib? #include <cstdlib> ? I gdzie to wstawić? Czy mogą byc zaincludowane i cstdlib i iostream? Nie pogryzą sie? Co do nicku, ma swoja dluga tradycje powastal dawno(na kurniku), a bledu ortograficznego nie ma, bo wcale od kremówki nie pochodzi xP. Po prostu nick, pod ktorym jestem w wielu miejscach rozpoznawany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na samym początku programu umieść:

 

#include <cstdlib>
#include <iostream>

 

i hulaj duszo z system("pause");

 

Czy mogą byc zaincludowane i cstdlib i iostream? Nie pogryzą sie?
Opowiedź nr 1: Tak, Odpowiedź nr 2: Nie

 

Edit: Brrrr mi bez dołączania pliku nagłówkowego: cstdlib działa system("pause") wystarczy sam iostream więc chyba coś nie tak... swoją drogą nie jestem znawcą cpp.

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, udalo sie! xP - jak? wystarczylo przed komendą system("pause") wpisac std:: - a u was pewnie automatycznie to dodaje, nieprawdaż? No wlasnie u mnie nie dodawalo i po recznym wpisaniu std::system("pause") smiga jak nalezy.

 

 

Nowe pytanie: czy jest jakis typ definicji ktory pozwolilby wpisac za zmienna caly wyraz? Aby wygladalo to jakos tak:

 

definicja_o_ktora_pytam imie //tu definiuje zmienna imie

 

std::cout << "Podaj swoje imie: ";

std::cin >> imie;

std::cout << "A wiec twoje imie to " << imie "?";

 

 

Przykladowy wyglad ekranu po zadzialaniu programu:

Podaj swoje imie: Bogdan

A wiec twoje imie to Bogdan?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisac std:: - a u was pewnie automatycznie to dodaje, nieprawdaż? No wlasnie u mnie nie dodawalo i po recznym wpisaniu std::system("pause") smiga jak nalezy

 

Nie wygodniej jest skorzystać z tych przestrzeni nazw i dodać na początku:

using namespace std; $*Łjrj+3hs6ŹJ%z9ŚX02r$ąąŃ

i korzystasz z obiektu string.

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wygodniej - pisalem, ze wy pewnie tak robicie. Ja jednak ucze sie z Symfonii C++ Standard (swoja drogą jedynej slusznej ksiazki do nauki C++) i nie bylo o tym jeszcze xP.

 

Co do stringow sa w wyzej wymienonej Symfonii opisane dosc pozno ale juz wiem jak z nich skorzystac.

 

Dzieki for all - temat finite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...