Skocz do zawartości

[program] do oceny


DieM

Polecane posty

Witam

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Właśnie kończę pracę nad moim najnowszym programem, ale już teraz chciałbym poznać opinię innych, czyli co poprawić, zmienić, dodać, może są jakieś błędy. Jest to wersja beta, więc w programie się jeszcze sporo zmieni (na lepsze - mam nadzieję :) ). Mimo że jest to wersja beta jest ona stabilna i stoi już na jakimś poziomie.

A teraz krótko o programie jest to uniwersalny edytor kodu. Więcej info i screen na mojej stronie, a oto adres strony z programem:

 

http://www.diem.cba.pl/kalisto.html

 

- Wersja finalna powinna być dużo lepsza.

I jeszcze coś - jeśli moglibyście to prosiłbym o ocenę w skali 1/10

- Program najprawdopodobniej do prawidłowego działania wymaga Windows XP (mówię najprawdopodobniej bo nie miałem możliwości przetestować go na innych systemach) w starszych "windowsach" może się nie działać prawidłowo, a w "Viście" nie wiem jak się zachowa

- Program jest spakowany do archiwum zip, plik archiwum zajmuje 1.5MB, programu nie trzeba instalować, można go uruchomić po rozpakowaniu archiwum

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest nieźle.

 

Moje uwagi:

- we wszystkich oknach naciśnięcie ESC powinno działać jak Anuluj

- comboboxy do wyboru koloru z "cl" na początku jakoś średnio wyglądają ;-) Brak również wyboru koloru innego niż na liście.

- bug: pusty dokument, ma kilka pustych linii... na środku którejś spróbuję wpisać { i wywala "błąd" z pustym komunikatem.

- bug: jeśli nie jest otwarty żaden dokument, wybranie PHP->funkcja (i sporo innych) wywala 'index out of bound'.

- przydałoby się wykrywanie jeśli, któryś z otwartych plików został zmodyfikowany i czy go załadować ponownie czy nie (jak w porządnych edytorach)

- na zakładkach przydałoby się wyświetlanie * dla oznaczenia zmodyfikowanych dokumentów

- ustawianie koloru znaków białych

 

A ocena, hm. Na pewno bym nie używał tego edytora ;-) Ale jeśli chodzi o pracę, to 6/10.

 

Ogólnie parę tematów niżej jest podobny temat z oceną edytora i tam możesz poczytać czego brakowało itd. U Ciebie plusem na pewno jest dużo szybsze uruchamianie, choć tego typu edytor powinien uruchamiać się praktycznie od razu... bez żadnego splash'a.

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie za dużo w jednym

przez co nie ma ułatwiających prace skrótów klawiszowych

po wybraniu typu pliku na pascal lub c++ wszystkie opcje takie jak javaScript HTML i inne powinny zniknąć

pytanie

czym u ciebie różni się szablon od pustego pliku??

bo ja różnicy niw widzę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATMoje uwagi:

1) we wszystkich oknach naciśnięcie ESC powinno działać jak Anuluj

2) comboboxy do wyboru koloru z "cl" na początku jakoś średnio wyglądają ;-) Brak również wyboru koloru innego niż na liście.

3) bug: pusty dokument, ma kilka pustych linii... na środku którejś spróbuję wpisać { i wywala "błąd" z pustym komunikatem.

4) bug: jeśli nie jest otwarty żaden dokument, wybranie PHP->funkcja (i sporo innych) wywala 'index out of bound'.

5) przydałoby się wykrywanie jeśli, któryś z otwartych plików został zmodyfikowany i czy go załadować ponownie czy nie (jak w porządnych edytorach)

6) na zakładkach przydałoby się wyświetlanie * dla oznaczenia zmodyfikowanych dokumentów

7) ustawianie koloru znaków białych

1 da się zrobić, ja osobiście nie korzystam z tego pewnie dlatego nie ma takiej opcji :)

2 poprawi się

3 poprawione

4 poprawione

5 kiedyś dodam tą opcję :)

6 info o modyfikacji wyświetla się w w jednym polu statusbar'a, (ale symbol *, można dodać)

7 opcja ta jest praktycznie nieużywana podczas pracy

 

CYTATNa pewno bym nie używał tego edytora

Co jest z nim nie tak? Wygląd był wzorowany na profesjonalnych edytorach i mi się taki układ podoba :)

 

czym u ciebie różni się szablon od pustego pliku??

bo ja różnicy niw widzę

Domyślam się że chodzi o te zakładki w okienku Nowy dokument, jeżeli edytujesz szablon i go zapiszesz to przy kolejnym wybraniu nowego dokumentu załaduje się od razu to co edytowałeś w szablonie.

Jeśli chodzi o skróty podstawowe są reszta została zastąpiona przez rozpoznawanie komend (rozpoznawanie komend - nazwa nieważna) przy edycji pliku html wystarczy wpisać np textarea i kliknąć Shift+Spacja takie rozwiązanie wg. mnie jest dobre

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest z nim nie tak? Wygląd był wzorowany na profesjonalnych edytorach i mi się taki układ podoba :)

Nie sam wygląd się liczy...

Pisząc taki program licz się z tym, że ludzie mają już takie programy (te profesjonalne edytory) i nie zrezygnują z nich, więc piszesz ten program raczej tylko dla siebie...

To co, że wygląda jak profesjonalny edytor, skoro nie jest profesjonalnym edytorem :D ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(DieM @ czw, 06 wrz 2007 - 15:35) 7 opcja ta jest praktycznie nieużywana podczas pracy

Ja właśnie tego używam w swoim edytorze. Znaki białe mam koloru szarego i nie rozpraszają przy pracy, a czasem przydaje się widzieć czy mamy w danym miejscu tab'a czy spację.

Co jest z nim nie tak? Wygląd był wzorowany na profesjonalnych edytorach i mi się taki układ podoba :)

Nic nie zastąpi Edit+ ;-)

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATPisząc taki program licz się z tym, że ludzie mają już takie programy (te profesjonalne edytory) i nie zrezygnują z nich, więc piszesz ten program raczej tylko dla siebie...

:) Wiem że po zamieszczeniu programu na forum nikt się na niego od razu nie przeżuci, chodziło mi tylko o ocenę sugestię, wykrycie błędów itp.

To co, że wygląda jak profesjonalny edytor, skoro nie jest profesjonalnym edytorem

To że nie jest profesjonalnym edytorem, to ja wiem :) Jeszcze uczę się programowania, więc raczej jest niemożliwe żebym robił sobie profesjonalne programy, skoro takie czasami tworzą całe zespoły ludzi :D

Wzorowany był tylko interfejs reszta jest moja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...