Skocz do zawartości

Tester v1.15


krzyk_91

Polecane posty

@up

Nie powiedziałem że jest do kitu. Powiedziałem, że nie wygląda za pięknie. Wygląd a funkcjonalność to dwie różne sprawy. Nie oceniaj książki po okładce. Właśnie ściągam, zaraz ocenię.

 

-Edit-

Uruchomiłem i... kompletnie nie wiem o co chodzi ^_^ Chciałem zrobic nowy test to trzeba coś było jakiś komponent przeciągnąć, jakiś obszar roboczy nie mam pojęcia o co chodzi ^_^

 

Co odstrasza? Przedewszystkim wielkość formularzy. Formularz powinien być takiej wielkości co komponenty na nim położone. Dla jednego edita, labela i buttona zrobiłeś formularz na cały ekran. Poza tym za dużo labelów, strasznie zmniejszają czytelność. Popatrz na komercyjne programy i przyjrzyj się jak są zbudowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do programu dodałem pomoc, co powinno ułatwić korzystanie z aplikacji. A propo interfejsu nie ma jakiegoś poradnika, jak go zaprojektować, żeby było dobrze i jasno??

 

to tak jakbyś pytał o poradnik na sukces aplikacji... no musisz zaprojektować tak, żeby wszystko ładnie wyglądało i przejrzyście, jak już ktoś wspomniał popatrz po innych aplikacjach jak są zrobione. Korzystaj np. z GroupBox-ów itp :) Ustawiaj jakieś ładne kolorki np. szary

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...