Skocz do zawartości

MaxPad 1.0 [beta]


Max1414

Polecane posty

Oo, już lepiej, ale na pewno jak nacisnę "no" gdy nie chcę kojarzyć plików to on ich nie kojarzy? Bo i tak pisze, że błąd kojarzenia plików.

I zauważyłem tez mały bug:

Jak sie zamyka jakiś pasek iksem (jak go ściągnę z góry żeby był takim mały okienkiem) to w menu widok ciągle jest zaznaczone, że jest widoczny a powinno się odznaczyć.

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Oo, już lepiej, ale na pewno jak nacisnę "no" gdy nie chcę kojarzyć plików to on ich nie kojarzy? Bo i tak pisze, że błąd kojarzenia plików.

I zauważyłem tez mały bug:

Jak sie zamyka jakiś pasek iksem (jak go ściągnę z góry żeby był takim mały okienkiem) to w menu widok ciągle jest zaznaczone, że jest widoczny a powinno się odznaczyć.

 

Trafna uwaga z tym widokiem :) zapomniałem o tym...

 

Hmm może być problem z backup-em bo dodałem na górę listy nowe rozszerzenie ...

A odnośnie tego kojarzenia - spróbuj(o ile nie kasowałeś starych ustawień):

- wejść do pliku bft.mp i zwiększyć numery o 1

- odznaczyć wszystkie rozszerzenia - zatwierdzić (przywróci to dawne skojarzenia)

- wyłączyć program

- usunąć pliki bft.mp i ft.mp

 

Powinno chyba śmigać :]... ja nie mam żadnego błędu :)

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy ii nie chciało mi sie czytać całego tematu, ale niedługo się trzeba bawić tym programem żeby znaleźć niedociągnięcia ;>

 

- Dodawanie tabeli - nie ma przycisku "Anuluj"

- Beznadzieja z tym, że program po zminimalizowaniu ucieka z paska tego tam na dole nie wiem jak on się nazywa. Ale może to tylko mnie denerwuje ;)

- Widze że gdzie indziej też nie ma "Anuluj"

- Podgląd dokumentu html powinien być w zakładce obok albo coś w tym stylu, a nie otwiera się nowe okno...

- Dodawanie tabel - pole "Ramka" - no bez przesady, tutaj powinien być CheckBox...

- tylko kilka razy można cofnąć? kiszka :P

- "Znajdź" - jeśli żaden tekst nie jest zaznaczony, to powinno wyszukiwać w całym aktualnym dokumencie

- Powinieneś udostępnić zmiane czcionki jeżeli jest tryb kolorowania kodu,

- Rozumiem, że "O Autorze" nie będzie tak wyglądać w wersji finalnej? ;)

- Przycisk minimalizacji nie zawsze działa

- Znak przejścia do nowej linii liczony jest jako 2, są to co prawda dwa znaki, ale zwykłego użytkownika może to zdziwić

- Myśle, że powinna być opcja podglądu "Szablonu html"

- Obsłuż sytuacje, gdy nie ma drukarki a mimo to kliknie się na przycisk "Drukuj", bo na razie wyświetla się wiadomość po angielsku

- Lol... schowalem pasek narzedzi, kazałem go spowrotem pokazać, to pojawił się nad menu głównym ^_^

- W menu kontekstowym "Zaznaczony tekst" powinno być niedostępne, jeżel tekst nie jest zaznaczony

- Fajnie by było, gdyby przy zakładkach - otwartych plikach - był X do zamykania

- Po wyciągnięciu któregoś z pasków narzędzi na zewnątrz i zamknięciu go w menu Widok nie zmienia się stan odpowiedniego przycisku

- Zamienianie słów nie działa, ale to pewnie wiesz o tym ;)

- Bardzo ciekawe jest to: zaznaczyłem początkowe 4 znaki (tylko one były w linii), z menu wybrałem "wyczyść zaznaczenie", ale liczba znaków zmniejszyła się tylko o 4, a nie o 6 - bo następna linia wskoczyła na miejsce tej usuniętej, więc znaki końca linii też powinny zostać odjęte od liczby znaków ;)

- Dlaczego nie można zamknąć zakładki tym przyciskiem na pasku, jeśli jest tylko jedna zakładka? I w ogóle nie można :P

 

Dalej szukać mi się nie chce, mam nadzieję, że coś się z tego przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Iskar @ nie, 19 sie 2007 - 20:54) - Dodawanie tabeli - nie ma przycisku "Anuluj"

- Widze że gdzie indziej też nie ma "Anuluj"

a po co komu to? Jest "X"

 

CYTAT(Iskar @ nie, 19 sie 2007 - 20:54) - Beznadzieja z tym, że program po zminimalizowaniu ucieka z paska tego tam na dole nie wiem jak on się nazywa. Ale może to tylko mnie denerwuje

 

lol ;]... jak jest, że zamyka się do tray'a a minimalizuje do paska to źle, jak jest, że minimalizuje się do traya też źle ;]...

 

CYTAT(Iskar @ nie, 19 sie 2007 - 20:54) - Dodawanie tabel - pole "Ramka" - no bez przesady, tutaj powinien być CheckBox...

Fakt ... bo to kopiowałem ze starego programu ;], nvm... poprawie.

 

CYTAT(Iskar @ nie, 19 sie 2007 - 20:54) - tylko kilka razy można cofnąć? kiszka

w SynEdit można chyba więcej :].

 

CYTAT(Iskar @ nie, 19 sie 2007 - 20:54) - "Znajdź" - jeśli żaden tekst nie jest zaznaczony, to powinno wyszukiwać w całym aktualnym dokumencie

Kontrowersyjna sprawa :), ale niech ci będzie.

 

CYTAT(Iskar @ nie, 19 sie 2007 - 20:54) - Powinieneś udostępnić zmiane czcionki jeżeli jest tryb kolorowania kodu,

No w sumie można zrobić, ale tylko dla całego dokumentu, bo inaczej nie obsługuje SynEdit

 

CYTAT(Iskar @ nie, 19 sie 2007 - 20:54) - Rozumiem, że "O Autorze" nie będzie tak wyglądać w wersji finalnej?

a co proponujesz?

 

CYTAT(Iskar @ nie, 19 sie 2007 - 20:54) - Przycisk minimalizacji nie zawsze działa

a kiedy nie działa?

 

CYTAT(Iskar @ nie, 19 sie 2007 - 20:54) - Znak przejścia do nowej linii liczony jest jako 2, są to co prawda dwa znaki, ale zwykłego użytkownika może to zdziwić

Myślałem czy dać jako jeden czy dwa, ale dałem jako dwa, ponieważ tak jest prawidłowo, a że ktoś nie wie czemu to już trudno ;]

 

- Myśle, że powinna być opcja podglądu "Szablonu html"

no w sumie można zrobić

 

- Lol... schowalem pasek narzedzi, kazałem go spowrotem pokazać, to pojawił się nad menu głównym

u mnie jest normalnie...

 

 

- Zamienianie słów nie działa, ale to pewnie wiesz o tym

Jak to nie działa? U mnie działa normalnie, może coś więcej napiszesz?

 

- Bardzo ciekawe jest to: zaznaczyłem początkowe 4 znaki (tylko one były w linii), z menu wybrałem "wyczyść zaznaczenie", ale liczba znaków zmniejszyła się tylko o 4, a nie o 6 - bo następna linia wskoczyła na miejsce tej usuniętej, więc znaki końca linii też powinny zostać odjęte od liczby znaków

Jeżeli są dwie linie, a usuniesz z pierwszej 4 znaki to oczywiste, że dwa zostaną bo jest znak nowej linii.

 

- Dlaczego nie można zamknąć zakładki tym przyciskiem na pasku, jeśli jest tylko jedna zakładka? I w ogóle nie można

W ogóle to można było i można nadal ... a jeżeli jest tylko jedna zakładka to się nie da bo tak jest zrobione :)

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuluj by się przydało, znaczy jasne, że jest iks, ale w każdej profesjonalnej aplikacji jest guzik anuluj, który robi to samo co x.

 

Oraz nie rozumiem, czy minimalizacja do traya jest też potrzebna, to że pajączek ma nie znaczy, że Ty musisz mieć. wyobraź sobie, że Delphi się do Traya minimalizuje, jak by to było niewygodne :D

 

A co do dwóch znaków na koniec linii to wcale nie muszą być dwa, Linux i Mac mają po jednym, jeden ma #10 a drugi #13.

 

A z tym autorem to może rzeczywiście inaczej lepiej by było. Po pierwsze tło nie pasuje do tła całego programu. Lepszy byłby formularz gdzie po lewej stronie jest jakiś obrazek, po prawej takie różne dane a na dole OK.

 

A guziki do htmla, mogłyby mieć obrazki, lepiej wpasowałyby się w program, i mogły by nie być na tym samym panelu co guziki trybu, bo jak ktoś pisze pod Delphi to może go denerwować masa guzików, które nie są potrzebna.

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze, mail też można zrobić jako link, albo jako takiego przeźroczystego edita z opcją onlyread, aby użytkownik mógł go skopiować. Nie wiem czy taka opcja jest, ale program mógłby na stracie za pomocą wątku sprawdzić sam czy jest nowa wersja, ja zauważyłem dopiero teraz, że w ogóle jest taka opcja.

A pomoc może się przydać, nawet wordpad ma, a tutaj jest więcej funkcji.

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze, mail też można zrobić jako link, albo jako takiego przeźroczystego edita z opcją onlyread, aby użytkownik mógł go skopiować. Nie wiem czy taka opcja jest, ale program mógłby na stracie za pomocą wątku sprawdzić sam czy jest nowa wersja, ja zauważyłem dopiero teraz, że w ogóle jest taka opcja.

A pomoc może się przydać, nawet wordpad ma, a tutaj jest więcej funkcji.

 

Im trudniej, tym mniej maili :P Jak ktoś chce się czegoś dowiedzieć to musi być choć na tyle zdesperowany, aby przepisać ten mail :) bo inaczej rozmowa byłaby poniżej norm unijnych :P

 

A nie oszukujmy się, że pomoc w takim programie to głupota :P Nie słyszałem, żeby kiedyś ktoś korzystał z pomocy WordPada... To tak jakbym tam miał pisać - rusz myszką w kierunku przycisku i kliknij lewą górną część myszki - powinna nastąpić reakcja łańcuchowa powodująca otwarcie okienka...

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha... to jak ktoś do WordPada nie potrafi wejść to chyba tym bardziej do instrukcji :P

 

EDIT:

 

Naniosłem trochę poprawek - m.in. przyciski zamykania zakładek na nich... sprawdźcie jak wam śmiga :) powinno być ok :)

 

http://s001.wyslijto.pl/index.php?file_id=...354652511731123

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATa po co komu to? Jest "X"

W profesjonalnej, dobrej aplikacji musi być wg mnie Anuluj.

 

CYTATlol ;]... jak jest, że zamyka się do tray'a a minimalizuje do paska to źle, jak jest, że minimalizuje się do traya też źle ;]...

 

E tam, najlepiej żeby było do wyboru w opcjach jak ma być :)

 

CYTAT(Iskar @ nie, 19 sie 2007 - 20:54) - tylko kilka razy można cofnąć? kiszka

CYTATw SynEdit można chyba więcej :].

 

No to wprowadź koniecznie opcje wielokrotnego cofania.

 

CYTAT(Iskar @ nie, 19 sie 2007 - 20:54) - Rozumiem, że "O Autorze" nie będzie tak wyglądać w wersji finalnej?

CYTATa co proponujesz?

 

Nic, ale to co jest teraz wygląda tragicznie, całkowicie nie pasuje do reszty szaty graficznej programu ;)

 

CYTAT(Iskar @ nie, 19 sie 2007 - 20:54) - Przycisk minimalizacji nie zawsze działa

CYTATa kiedy nie działa?

 

Nie wiem, bawiłem się Twoim programem i w pewnej chwili okazało się, że nie moge go zminimalizować przyciskiem.

 

CYTAT(Iskar @ nie, 19 sie 2007 - 20:54) - Znak przejścia do nowej linii liczony jest jako 2, są to co prawda dwa znaki, ale zwykłego użytkownika może to zdziwić

CYTATMyślałem czy dać jako jeden czy dwa, ale dałem jako dwa, ponieważ tak jest prawidłowo, a że ktoś nie wie czemu to już trudno ;]

 

Yyy co z tego że jest prawidłowo, to wprowadza w błąd, nawet ktoś kto o tym wie może się na tym złapać, a poza tym jak już chyba Force wspomniał, w innych systemach jest inaczej. Ewentualnie zrób możliwość wyboru w opcjach.

 

CYTAT- Lol... schowalem pasek narzedzi, kazałem go spowrotem pokazać, to pojawił się nad menu głównym

CYTATu mnie jest normalnie...

 

A u mnie nie :D

 

 

CYTAT- Zamienianie słów nie działa, ale to pewnie wiesz o tym

CYTATJak to nie działa? U mnie działa normalnie, może coś więcej napiszesz?

 

No nie śmiga... zaznaczyłem tekst, kazałem zastąpić dany wyraz i nie działało, chyba było, że "nie znaleziono podanego fragmentu", nie pamiętam już.

 

CYTAT- Bardzo ciekawe jest to: zaznaczyłem początkowe 4 znaki (tylko one były w linii), z menu wybrałem "wyczyść zaznaczenie", ale liczba znaków zmniejszyła się tylko o 4, a nie o 6 - bo następna linia wskoczyła na miejsce tej usuniętej, więc znaki końca linii też powinny zostać odjęte od liczby znaków

Jeżeli są dwie linie, a usuniesz z pierwszej 4 znaki to oczywiste, że dwa zostaną bo jest znak nowej linii.

 

Nie zrozumiałeś mnie - kazałem usunać wszystkie znaki z pierwszej linii w wyniku czego następująca po niej linia wskoczyła na jej miejsce, bo tamta pierwsza była już pusta, więc skoro usunąłem 4 znaki co spowodowało usunięcie całej linii, to powinno zniknąć 4 + 2 (koniec linii) znaków, a wartość na StatusBarze zmniejszyła się tylko o 4.

 

// dodane: co za szmaciarstwo.. czemu tagi w poście nie działaja ;\

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATE tam, najlepiej żeby było do wyboru w opcjach jak ma być

m.in. w tej wersji co podałem wyżej jest już to zrobione ;)

 

CYTATW profesjonalnej, dobrej aplikacji musi być wg mnie Anuluj.

Zamierzam to zrobić :)

 

CYTATNic, ale to co jest teraz wygląda tragicznie, całkowicie nie pasuje do reszty szaty graficznej programu

Jest już to zrobione:) nawet screen był pokazywany w tym temacie na 2 stronie :)

 

CYTATNie wiem, bawiłem się Twoim programem i w pewnej chwili okazało się, że nie moge go zminimalizować przyciskiem.

Też coś takiego spotkałem, ale poprawiałem i było ok :) być może jeszcze w jakiejś konkretnej sytuacji się to dzieje - narazie nie spotkałem

 

CYTATYyy co z tego że jest prawidłowo, to wprowadza w błąd, nawet ktoś kto o tym wie może się na tym złapać, a poza tym jak już chyba Force wspomniał, w innych systemach jest inaczej. Ewentualnie zrób możliwość wyboru w opcjach.

Program jest pod Windowsa :P Jeszcze pomyśle nad tym może zrobię, żeby było jako jeden znak.

 

CYTATNo nie śmiga... zaznaczyłem tekst, kazałem zastąpić dany wyraz i nie działało, chyba było, że "nie znaleziono podanego fragmentu", nie pamiętam już.

Pewnie to samo co z szukaniem... że szuka od aktualnej pozycji - poprawie :] już z szukaniem poprawiłem.

 

CYTATNie zrozumiałeś mnie - kazałem usunać wszystkie znaki z pierwszej linii w wyniku czego następująca po niej linia wskoczyła na jej miejsce, bo tamta pierwsza była już pusta, więc skoro usunąłem 4 znaki co spowodowało usunięcie całej linii, to powinno zniknąć 4 + 2 (koniec linii) znaków, a wartość na StatusBarze zmniejszyła się tylko o 4

 

Zrobiłem tak, napisałem:

KODaaa

1aaa

- zaznaczyłem od miejsca przed 1 do początku pierwszej linii, dałem backspace i wszystko było ok.

- zaznaczyłem całą linię poprzez kliknięcie na jej początku myszką, dałem backspace i wszystko ok.

- usunąłem aaa i dałem delete i wszystko było ok :)

Więc nie wiem gdzie jest błąd

 

// dodane: co za szmaciarstwo.. czemu tagi w poście nie działaja ;\

Znam ten ból :) miałem to samo jak tobie odpowiadałem... wreszcie wyszło, że nie mogłem mieć więcej cytatów i dlatego te ostatnie są niecytowane

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zaznaczyłem od miejsca przed 1 do początku pierwszej linii, dałem backspace i wszystko było ok.

- zaznaczyłem całą linię poprzez kliknięcie na jej początku myszką, dałem backspace i wszystko ok.

- usunąłem aaa i dałem delete i wszystko było ok

Więc nie wiem gdzie jest błąd

 

Nie wiem jak ja to zrobiłem, ale był taki błąd jak opisałem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka drobnych kosmetycznych uwag:

- ikonka programu różni sie od ikonki na splash screenie czy infie o autorze czy też na belce tytuołwej

- ikonka programu nie ma wyższych rozdzielczości, np. 256x256 :P

- nie można kopiować tego co jest w oknie szablonu html, i powinna być możliwość aby dodawać własne szablony, edytować i aby były w zakładkach w okienku szablonów

- jest opcha Zapisz projekt, ale nie ma otwórz projekt, co prawda jest tam w otwórz, ale też powinna być oddzielnie

- fajnie by było jakby program się aktualizował sam bez przeglądarki i sie restartował

- tabulator działa fatalnie. Przesuwa mnie do kolumny w której kończy się napis powyżej, poinna być opcja np. że tabulator to dwa znaki.

a teraz największy wał:

jak otwieram jakieś okienko i daje anuluj to sie zmieniają wymiary okna głównego, ale okno dalej myśli ze jest zmaksymalizowane i naciśniecie guzik.

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT- ikonka programu różni sie od ikonki na splash screenie czy infie o autorze czy też na belce tytuołwej

 

Kurcze to jest jakieś nienormalne, bo teraz dorobiłem ikonke dla plików powiązanych i raz jest, że ma index 0 w rejestrze, a raz że 1... i ty pewnie widzisz teraz tą od pliku (taką kartkę?)

 

CYTAT- ikonka programu nie ma wyższych rozdzielczości, np. 256x256 tongue.gif

Po co to komu :) jest na 16x16, 32x32, 48x48

 

CYTAT- tabulator działa fatalnie. Przesuwa mnie do kolumny w której kończy się napis powyżej, poinna być opcja np. że tabulator to dwa znaki.

Nom też zauważyłem, niestety to jest SynEdit :] nie pisałem tego.

 

jak otwieram jakieś okienko i daje anuluj to sie zmieniają wymiary okna głównego, ale okno dalej myśli ze jest zmaksymalizowane i naciśniecie guzik.

Fakt nie zauważyłem, poprawię.

 

EDIT: chyba, że... odnośnie wciśniecia tabu zasymuluje dwie spacje :]

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...