Skocz do zawartości

SphereNet


Brainer

Polecane posty

Witam. :)

 

Postanowiłem kopnąć się w dupę i wziąć za robienie czegoś konkretnego. Pomyślałem sobie, że mógłbym napisać prosty czat 3D, w którym każdy gracz sterowałby... kulą o dowolnym kolorze (hence the name). :) Akcja czatu miałaby się toczyć na otwartej przestrzeni, więc pomyślałem sobie o jakimś terenie. W późniejszych wersjach planuję zrobienie z tego bardziej rozbudowanej wersji (np. budowa domków). Na razie jednak ma to być tylko prosty komunikator.

 

Macie tutaj pierwszego screena:

Obrazek

 

Dajcie mi znać o wszelkich propozycjach i pomysłach. Myślę też, że teren powinien być bardziej rozbudowany, więc przydałby mi się ktoś, kto zrobiłby mi fajną heightmapkę (w postaci pliczku BMP).

 

Z góry dzięki i czekam na pomysly! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł (nie z tym kopaniem się :P ), może coś takiego, że są chmurki nad kulami, takie od myślenia i taki od mówienia. Albo że te kulki mogą się bić jak dyskutują co lepsze - c++ czy Delphi lub Windows vs Linux. I wtedy by krew leciała :D

Edit:

Po umyciu zębów naszły mnei świeży pomysły:

1) Aby było w okinku bo tak to nikt nie będzie chciał być w trybie pełnoekranowym

2) aby każda kulka miała swój domek - z zewnatrz wysoka kamienica, ale wewnątrz tylko parter, nie musi być skomplikowana - jakiś prostopadłościan a na nim osrosłup walnięty na bok i były by one ułożone tak aby powstało miasteczko z rynkiem. I tylko właściciel może wejść do domku i innym pozwalać, a womkach byłyby kartkę leżące na których by były kody jaki ktoś udostępnia

3) Zrobić tak aby każdy mógł ładować własne modele i w tych domkach sobie poustawiać tak dla jaj :D

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie ci FPS'y skaczą :P

kiedyś widziałem coś podobnego tylko że flashu, tylko że była grafika 2D no nie było latających kulek tylko linuxy(pingwiny) ale była to bardziej gra niż chat

i nawet fajne to było :) było można kupować nowe wdziank wyposażenie domku, zwierzaczka i takie tam pierdoły w zamian za punkty zdobywane w grach,a wszystkie gry były minimum na 2 osoby

 

może coś się przyda z powyższego opisu:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Co ty drugie Second Life chcesz robić? :>

nie, no ale skoro już kulki są to i mogą być prostopadłościany :D

Po za tym przecież trzeba rozwijać rzeczy, bo same kulki to chyba niezbyt interesujące, a jak przewidzi wiele opcji do przodu to może kiedyś z tego jakaś gra będzie czy coś takiego. Aby popatrzeć a problem jak najszerzej i aby nie zamknął sobie drzwi to rzeczy które kiedyś może chcieć dodać.

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby popatrzeć a problem jak najszerzej i aby nie zamknął sobie drzwi to rzeczy które kiedyś może chcieć dodać.

 

Przez takie główkowanie wiele projektów nie zostało i nie zostanie zakończonych, bo za dużo się będzie chciało zrobić funkcjonalnych rzeczy, więc czasem trzeba pare "drzwi" zamknąć, żeby w ogóle jakis "dom" powstał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś widziałem coś podobnego tylko że flashu, tylko że była grafika 2D no nie było latających kulek tylko linuxy(pingwiny) ale była to bardziej gra niż chat

i nawet fajne to było :) było można kupować nowe wdziank wyposażenie domku, zwierzaczka i takie tam pierdoły w zamian za punkty zdobywane w grach,a wszystkie gry były minimum na 2 osoby

 

O TO Ci chodzi? Kiedyś w to grałem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez takie główkowanie wiele projektów nie zostało i nie zostanie zakończonych, bo za dużo się będzie chciało zrobić funkcjonalnych rzeczy, więc czasem trzeba pare "drzwi" zamknąć, żeby w ogóle jakis "dom" powstał :)

Ale nie musi robić tych wszystkich opcji, tylko zostawić miejsce dla nich. Jak ja tacie pisałem program to on ciągle chciał coś dodawać, więc jak miałem rekordy w Delphi to przy zapisie każdy zapisywał 50 bajtów więcej śmieci, aby kiedyś te bajty wykorzystać i okazało się że się przydało bo już część z nich została spożytkowana.

Ale masz racje, nie należy przegiąć w drugą stronę :)

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy czytać nie umiecie? :)

Na razie jednak ma to być tylko prosty komunikator.

 

Dzięki za pomysły, ale nie wymagajcie na razie zbyt wiele. W pierwszej wersji programu to ma być tylko czat. Potem dodam do niego domki i tego typu rzeczy. Kto wie, może będzie z tego w przyszłości MMORPG? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

1) jakiego silnika użyłeś do renderowania grafiki ? :>

2) na jakim sprzęcie robiłeś te Screeny ?

 

btw. ładny skybox ;) tylko troche za jasny

 

1.) OpenGL. :)

2.) Intel Pentium D 820 2,8 GHz (podkręcony z 2,66 GHz), Gainward Bliss GeForce 7600 GS, 2 GB DDR RAM GoodRam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) OpenGL. :)

2.) Intel Pentium D 820 2,8 GHz (podkręcony z 2,66 GHz), Gainward Bliss GeForce 7600 GS, 2 GB DDR RAM GoodRam.

 

 

yyy... no tak...

 

OpenGL to nie jest silnik :> to jest biblioteka graficzna

 

Wiec zapytam inaczej algorytm wyświetlający te wszystkie trójkąty pisałeś sam czy ściągnąłeś gotowca, a jeśli pisałeś sam to na czym go oparłeś ? za pomocą czego dzielisz siatkę mapy żeby wiedzieć które fragmenty renderować (wyświetlać) ?

"Bogowie to bugi ludzkich umysłów" Gifanonim ®

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zapytam inaczej algorytm wyświetlający te wszystkie trójkąty pisałeś sam czy ściągnąłeś gotowca, a jeśli pisałeś sam to na czym go oparłeś ? za pomocą czego dzielisz siatkę mapy żeby wiedzieć które fragmenty renderować (wyświetlać) ?

 

Poczytałem trochę na VTerrain o różnych algorytmach. Najbardziej spasił mi ROAM, więc to zastosowałem. Dosyć prosty w implementacji jest ten algorytm. Gdzieś tam mam jeszcze kodzik, na którym się wzorowałem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
E tam, nie zniechęcaj się, to że teraz nie masz czasu to nie znaczy, że kiedy indziej nie będziesz go miał ;) Od razu piszesz, że projekt upadł :)

 

Może i masz rację... Wiesz, ostatnio przechodzę kryzys i w ogóle odechciewa mi się programowania. ;) Nie mam pojęcia czemu... Może po prostu brak inspiracji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ;) Niezłe zainteresowania, japoński... bardzo trudny język - strasznie dużo znaków, bo nie wiem jak ze składnią ;)

 

Ale dobry pomysł, bo jak oglądałem Dragon Ball'a (wersję z RTL) po francusku z polskim lektorem... tragedia w tłumaczeniu, najpierw z Japońskiego na Francuski, a potem z Francuskiego na Polski, to dopiero masakra :P Napewno są liczne błędy w tłumaczeniu ;)

 

Jeszcze na programowanie masz sporo czasu. Jeszcze mogą się Twoje zainteresowania zmienić, zanim pójdziesz na studia. Kto wie ;) Ja już od szóstej klasy podstawówki, wiedziałem że pójdę na studia informatyczne, no i bach, już jestem na nich, w październiku zaczynam pierwszy rok ;) No ale są różne przypadki. Nie wiem jaki duży jest Twój zapał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaaaa..... :( Zupelnie jak u mnie tylko ze ja juz nic nie pisalem od hohohoh....

Nawet ni wiem kiedy... tylko ostatnio cos sie zmobilizowalem na Map Makera... Jak zreszta bylo widac. Nic szczegolnego w nim nie bylo.. Brak weny.

 

Pozdrawiam! ;)

3m sie :)

Pisze programy na zlecenia. Tanio!

Delphi, Pascal.

Kontakt:

- (gg) 736483

- (email) kondor20@op.pl light92@o2.pl

- Strona domowa

Wszystko do uzgodnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...