Jump to content

Regulamin forum serwisu Unit1


Iskar
 Share

Recommended Posts

Witam, proszę wszystkich użytkowników o zapoznanie się z niniejszym regulaminem forum serwisu Unit1 oraz przestrzeganiem go:

 

Kultura na forum.

1. Na forum obowiązuje zakaz używania wulgarnego słownictwa oraz obrażania innych użytkowników, a w razie zauważenia takiego zachowania prosimy o jego niezwłoczne zgłoszenie do jednego z Administratorów/Moderatorów(PW).

2. Wypowiedzi należy starać się pisać bez błędów ortograficznych. W razie zaznaczenia błędu, np. ktury, należy go niezwłocznie poprawić.

3. Nie przyjmujemy wymówek typu: 'Ale ja mam dysleksję!'. Tym bardziej powinnienś dbać o jakość własnych wypowiedzi.

4. Nie obowiązuje na forum nakaz używania polskich liter - to indywidualna sprawa każdego użytkownika.

5. Nie piszemy postów stosując WIELKIE LITERY, gdyż jest to uznawane za krzyk, a na forum nie krzyczymy.

6. Nie wolno zamieszczać na forum zdjęć oraz linków do stron pornograficznych. Reklamowanie własnych firm/serwisów, prośby o klikanie w baneru itp. także jest niedozwolone. Można zamieszczać adresy innych stron w podpisach bądź wtedy, gdy odpowiadamy na czyjeś pytanie.

 

Admini/Moderatorzy.

1. Pytaniom/sugestiom/spostrzeżeniom na temat serwisu i forum poświęcony jest osobny dział forum, a w dziale 'Beczka' można zamieszczać posty na wszelkie tematy.

2. Nie proś Adminów, aby dali Ci uprawnienia Admina/Moderatora, bo i tak go nie dostaniesz. To my ustalamy komu zaproponować moderowanie któregoś z działów.

3. Admini i Moderatorzy mogą bez podania przyczyn usunąć/przenieść/zmodyfikować(ale nie na nieniekorzyść użytkownika) post każdego, gdy będzie to potrzebne oraz zbanować bez podania przyczyn danego użytkownika.

 

Przed zadaniem pytania.

1. Upewnij się, że na pewno sam sobie z nim nie poradzisz - ile już razy użytkownicy po kilknastu minutach sami sobie odpowiadali?

2. Sprawdź, czy w serwisie Unit1 nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, przeszukaj także forum - bardzo możliwe, że któryś z użytkowników zadał kiedyś podobne - jeśli nie identyczne - pytanie.

3. Sprawdź w helpie - bardzo często będzie pomagał Ci w uzyskaniu odpowiedzi. Nie znasz angielskiego? To już Twój problem, w dzisiejszych czasach jego znajomość jest bardzo przydatna, wręcz potrzebna. Poza tym, często nie trzeba wiele rozumieć z opisów, aby zrozumieć co i jak, tym bardziej, jeśli do danego zagadnienia dołączony jest kod źródłowy, którego przanalizowanie może rozwiać wszelkie wątpliwości.

4. Jeżeli nadal nie znalazłeś odpowiedzi - to jeszcze nie koniec szukania! Zajrzyj na jedną z wyszukiwarek internetowych jak Google czy Altavista Poszukaj też w MSDN'ie: MSDN

 

Zasady pisania na forum (programowanie)

1. Przed nazwą tematu należy umieścić przedrostek, który pozwoli na szybkie rozpoznanie, jakiego języka dotyczy problem, np: [C++] bądź [Pascal].

2. Nazwy tematów - to bardzo drażliwa i ważna sprawa. Tematy typu 'POMOCY!!!', 'Heeelp jutro zaliczenie!' czy też 'Delphi-problem' bedą od razu usuwane, nazwa tematu powinna jak najlepiej streszczać problem, np.:

CYTAT[C++] Błąd podczas kopiowania zawartośći obiektu mojego typu

[Delphi] Problem z zakładaniem globalnego hooka na myszkę

Poza tym, nie zaznaczaj w temacie, że potrzebujesz szybko odpowiedzi np. [PILNE], nie licz, że będziesz miał pierwszeństwo w dostawaniu odpowiedzi na swój problem, wszyscy są równi i mają prawo otrzymać odpowiedź w tym samym czasie. Części typu [PILNE] będą usuwane.

3. Jeżeli to możliwe, zamieść fragment kodu źródłowego, który posądzasz o wadliwe działanie, kod koniecznie zamieść w znacznikach kolorujących składnię, które znajdziesz obok etykiety 'Kod:' podczas pisania postu, pod znacznikami HTML.

4. Staraj się opisać swój problem w jasny, przejrzysty i nieskomplikowany sposób. Nie rozpisuj się, staraj sie zawrzeć dużo treści w niewielu słowach, aby po przeczytaniu twojego postu nie trzeba się było głowić: 'O co mu chodzi?'.

5. Umieszczjąc post na forum, zgadasz się się na jego prawdopodobne poźniejsze dodanie do działu FAQ w serwisie Unit1, przy czym nick osoby zadającej pytanie nie będzie uwzględniony, natomiast nick osoby, która odpowiedzi udzieliła-tak (chyba, że ktoś sobie nie życzy podania jego nicku, wtedy PW do jednego z Adminów/Moderatorów).

 

Dział Beczka

1. Jest to dział przeznaczony na tematy nie związane z programowaniem, można zamieszczać w nim dowolne treści, ale nie sprzeczne z ogólnym regulaminem.

 

Nie przestrzeganie regulaminu forum wiąże się z opuszczeniem forum - po dobroci lub bez niej.

Administratorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany powyższego regulaminu w każdy momencie, bez podania przyczyny.

 

przez Iskara

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
2. Wypowiedzi należy starać się pisać bez błędów ortograficznych. W razie zaznaczenia błędu, np. ktury, należy go niezwłocznie poprawić.

3. Nie przyjmujemy wymówek typu: 'Ale ja mam dysleksję!'. Tym bardziej powinnienś dbać o jakość własnych wypowiedzi.

4. Nie obowiązuje na forum nakaz używania polskich liter-to indywidualna sprawa każdego użytkownika.

 

Moim zdaniem te punkty są nie takie ponieważ skoro nie można pisać błędów ortograficznych to dlaczego można nie pisać polskich liter? Wiem, wiem pisanie polskich liter zajmuje wiele czasu dla niektórych, którzy nie są przyzwyczajeni ale w takim razie dlaczego nie przyjmujecie wymówek typu "Ale ja mam dysleksje!". Przecież dla dyslektyka to też zajmuje więcej czasu i dlaczego on powinien się bardziej starać niż nie dyslektycy?

Link to comment
Share on other sites

Proponowałbym wydzielić komentarze (czyli wszystkie posty oprócz pierwszego) do nowego tematu jako komentarze do regulaminu.

 

To, że ktoś jest dyslektykiem nie zwalnia go z trzymania się zasad pisowni. Prawdziwy dyslektyk to taki, który walczy ze swoją chorobą (tak! dysleksja to jest choroba!). Rozważmy inny, bardzo podobny przypadek. Jest sobie gość, który nie ma pracy, ale jej szuka - to jest BEZROBOTNY. Drugi gość, który nie ma pracy, ale jej nie szuka to po prostu obibok, leń, pasożyt społeczny.

 

Więc:

Przecież dla dyslektyka to też zajmuje więcej czasu i dlaczego on powinien się bardziej starać niż nie dyslektycy?
Zajmie więcej czasu, ale:

 

Jeśli dyslektyk sie nie uczy polskiego i nie stara się pisać poprawnie to niczym sie nie różni od dresa spod monopolowego, któremu najzwyczajniej w świecie nie chciało się uczyć...

 

Co do polskich liter. Moim zdaniem powinno się pisać z polskimi literami. Często pomagają w zrozumieniu załego zdania. ZAWSZE lepiej czyta się tekst z tzw. ogonkami. Kiedyś też nie używalem alt-a pisząc na komputerze, ale po 1 dniu 'treningu' wychodzi to bardzo sprawnie i mechanicznie.

 

Ps.

Żeby nie było nie domówień i żeby ktoś mi nie powiedział, że nie lubie dys. to powiem, że sam jestem dyslektykiem.

Zdarzają mi się jeszcze śmieszne błędy, ale staram sie je eliminować, a taka zwycięska walka z "bykami" daje mi dużą satysfakcję.

 

Edit:

Agrh... bede pisał 'po prostu' odzielnie... bede pisał 'po prostu' odzielnie... bede...

Pozdrawiam,

vo7 (;

Link to comment
Share on other sites

CYTAT(damianko_JFTS)

2. Wypowiedzi należy starać się pisać bez błędów ortograficznych. W razie zaznaczenia błędu, np. ktury, należy go niezwłocznie poprawić.

3. Nie przyjmujemy wymówek typu: 'Ale ja mam dysleksję!'. Tym bardziej powinnienś dbać o jakość własnych wypowiedzi.

4. Nie obowiązuje na forum nakaz używania polskich liter-to indywidualna sprawa każdego użytkownika.

 

Moim zdaniem te punkty są nie takie ponieważ skoro nie można pisać błędów ortograficznych to dlaczego można nie pisać polskich liter? Wiem, wiem pisanie polskich liter zajmuje wiele czasu dla niektórych, którzy nie są przyzwyczajeni ale w takim razie dlaczego nie przyjmujecie wymówek typu \"Ale ja mam dysleksje!\". Przecież dla dyslektyka to też zajmuje więcej czasu i dlaczego on powinien się bardziej starać niż nie dyslektycy?

 

Wiesz, chodzi o to, że to czytanie zdań bez polskich znaków to nie to samo, co czytanie zdań, w których co drugie słowo napisane jest z błędem. Dość mam tego, kiedyś nie miałem żadnego problemu z pisanie poprawnie wyrazów, ale przez czytanie postów coraz częściej się myle. Poza tym, dużo ludzi ma głęboko w <...> czy piszą poprawnie czy nie, nie obchodzą ich inne osoby. Dlatego pisanie z polskimi literami lub bez nich pozostawiamy do własnego wyboru, ale błędów nie tolerujemy, dlatego je zaznaczamy. Poza tym nie chodzi o to, że się pisze szybciej czy wolniej - po prostu, komuś się łatwiej pisze bez, a komuś innemu wszystko jedno. Nie przyjmujemy też wymówek 'Ale ja mam dysleksję!' bo co to ma do rzeczy? Masz dysleksję, to tym bardziej dbaj o własne wypowiedzi, spraw sobie Worda czy coś innego. Wosiedem jak sam powiedzial ma dysleksję, a w jego postach nie ma w ogóle, albo są sporadycznie błędy - jak się chce, to się może ;-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...