Skocz do zawartości

zegarek :)


sazian

Polecane posty

wczoraj coś minie naszło żeby zrobić zegarek w delphi :)

i wiecie co ... podoba mi się :)

więc myślę sobie pokaże go wam jak mój pierwszy projekt który publikuje na tutaj

oto on zegarek saziana :)

Obrazek

ładny nie :P

zegarek posiada przezroczyste tło dzięki czemu może być umieszczany nad ikonami

 

Obrazek

 

i wygląda ładnie nie tylko na czarnym tle :)

 

Obrazek

 

a oto i on

 

klikając na kropki lub wskazówki prawym przyciskiem można go przesuwać

natomiast lewym mamy do dyspozycji kilka opcji

 

!!!UWAGA!!!

program tworzy plik o nazwie setup.ini w katalogu w którym się znajduje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi: po pierwsze program nie pojawia sie w trayu, a po drugie baaaaaaaaaardzo znikoma przydatnosc programu bo nie dosc ze pokazuje godziny tylko na pulpicie to do tego mam cyfrowy zegarek w windowsie zawsze pod reka.

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to nie ma być przydatne nieeeeee

to ma po prostu fajnie wyglądać he he

a ten warunek jest spełniony w 100%

Wyobraź sobie ktoś do ciebie przychodzi i widzi taki fajny zegarek wkomponowany w tapetę i mówi

ooooooo jaki fajny zegarek wkomponowany w tapetę masz

jak to świetnie wygląda ja też chce taki mieć

ogarniacie to

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATPrzykład zegarka z gDesklets (takie dodatki na pulpit GNOME - dla niewtajemniczonych) http://www.gdesklets.org/files/desklets/Reloj/Reloj-0.1.png

bez urazy ale to to wygląda jak zegarek zdjęty ze ściany a nie super fajny zegarek elegancko wkomponowany w tapetę .....

nie slyszalem o kolorze dsadsd ;p, ale jezeli dajesz program szerszej publice do chociaz to dopracuj.

hmmm... mam propozycje, wpisz jakieś głupoty w plikach konfiguracyjnych linux'a i sprawdź czy wyskoczy jakiś błąd jeśli tak to znaczy że linux jest niedopracowany....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sazian ma rację. Co prawda mógłby to dać do rejestru, ale wtedy by się czepiano, że go śmieci, więc złotego środka się nie znajdzie, użytkownik jak będzie chciał to wszystko będzie umiał spaprać bo co np. że dane będą zaszyfrowane w jakimś pliku binarnym, jeśli on go otworzy i po zmienia. Przed głupotą żaden program się nie obroni <_>

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sazian ma rację. Co prawda mógłby to dać do rejestru, ale wtedy by się czepiano, że go śmieci, więc złotego środka się nie znajdzie, użytkownik jak będzie chciał to wszystko będzie umiał spaprać bo co np. że dane będą zaszyfrowane w jakimś pliku binarnym, jeśli on go otworzy i po zmienia. Przed głupotą żaden program się nie obroni <_>

 

masz racje :) ale ew. można zrobić sprawdzanie danych i gdy są nieprawidłowe, ustawia defaultowe :)

Moje projekty: http://wojciechkulik.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sazian stałem sie użytkownikiem legalnym/ nielegalnym Twojego zegarka. Mnie pasi. W pulpit idealnie się wkomponował:)

pulpitos.JPG

Jest o wiele lepszy od zegara z Win

Moja prośba:

dopisz:

- automatyczne dodanie do Autostartu (musiłam sobie to zrobić ręcznie:)

- możliwość przesuwania zegara myszą gdy uchwyci się go w dowolnym obszarze tarczy (teraz masz jakiś jeden szczególny)

- dodaj menu PopupMenu z jakimis tam opcjami np: ustawienia czasu systemowego, zamknięcia zegara , itp

- koniecznie dopisz w pliku *.ini współrzędne left i top tarczy zegara. aby za każdym uruchomieniem systemu

zegarek tykał mi w tym samym miejscu pulpitu

 

Będę wdzięczny:)

EDIT:

O przepraszam. Left i Top jest, ale daj to na całą tarczę Czasem ciężko jest trafić w kropki :). A mam takie pytank o co Cię skłoniło aby tarczę zegara podzielić na 8 punktów a nie na 12 ?. 1/12 ma sens w przyjętym systemie zliczania czasu...

pozdrawiam oksal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...