Skocz do zawartości

Silnik 3D Co trzeba wiedzieć ????


Gość lesiolesio

Polecane posty

Gość lesiolesio

:P Witam !!!! <_<

 

Mam pytanko robie silnik (zamierzam zacząć). Chcem wiedzieć jedno. Jak się pisze takie rzeczy. Chcem zrobić silnik w GlScene żeby wiedzieć jak się coś takiego robi. OpenGl ucze się dopiero. Mam pare gierek napisanych w Delphi na swoim końcie. :):huh: Jak coś takiego napisać ???

 

 

Help Me !!!!

 

Pozdrawiam

 

Lesio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest glupie. Zadam ci podobne pytanie: Co trzeba umiec aby napisac ksiazke ? Mam za soba kilka wypracowan na polski, na poczatek wypozyczylem Krzyzakow i chce napisac ksiazke tak jak ta...

 

Dostrzegasz absurd tej wypowiedzi ?

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja nie widzę niczego złego w tym pytaniu ;)

Jak masz kilka gierek na koncie to wyciągnij te elementy które się w nich powtarzają i obuduj w odpowiednie funkcje ogólne, z których by mogły korzystać wszystkie te gierki jeśli tak zrobisz będziesz miał malutki silnik zawsze coś na dobry początek :D

 

Pozdrawiam!

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATchcem zrobić silnik w GlScene żeby wiedzieć jak się coś takiego robi.

Sam GlScene to już silnik nie rozumie właśnie jak można jeszcze w nim pisać kolejny.

 

silnik z definicji to kilkset funkcji i klas ktore realizuja jakis cel...

Niekoniecznie. Z jakiej definicji korzystałeś ? Ja bym był skłonny powiedzieć że to właśnie kod do wielokrotnego użytku, a ilość mówi nam tylko o tym jaki to jest silnik duży/mały, a dla paru funkcji zapewne go nawet jeszcze nie ma granicy nie znamy :)

O definicje można się spierać ale rzeczywiście trzeba dużo kodzić żeby z prawdziwego zdarzenia silnik napisać :mellow:

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spider, pi** o glupotach. Czym jest silnik kazdy wie i nie jest to robota na 1-2 popoludnia. Osoba ktora pyta jak zaczac pisac silnik wg mnie sie blazni bo zabiera sie za cos o czym nie ma pojecia. Zanim zaczniesz cos budowac wypada najpierw dowiedziec sie co chcesz zbudowac. Jak juz to wiesz to zaczynasz szukac wiedzy potrzebnej do budowy tego czegos, a na koncu zaczynasz tego budowe.

 

Natomiast osoba zakladajaca ten post, nie ma zielonego pojecia o tym co chce, a pyta sie co powinna wiedziec aby to osiagnac. Dla mnie delikatnie mowiac to glupota, ot i moje zdanie. Nie mowiac juz ze nie na miejscu jest pytac o cos czego sa doslownie tysiace w sieci. Wystarczy wpisac slowo engine prgroamowanie bla bla i powawi sie 1000000 roznych stron jak sie do tego zabrac + tutki + przyklady + fora i czego dusza zapragnie. A ze mlodemu pokoleniu w erze internetu nie chce sie poszukac nie mowiac juz o przestrzeganiu tak idiotycznej rzeczy jak regulamin ktory wyraznie mowi aby najpierw poszukac no to sorry.....

 

 

PS.

Nie korzystalem z zadnej definicji gdyz nie mialoby to zadnego sensu, tylko prosze ni epytaj mnie dlaczego....

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toster dlaczego sie tak od razu unosisz ? Nikt nie mówi ze w 2 dni będzie pisał sinik ale każdy by chciał :] Nie zaprzeczam temu co piszesz tylko zaintrygowała mnie ta definicja bo to chyba raczej założenia silnika są że ostatecznie będzie kolosem. Dobra nieważne temat o kant d**y potłuc...

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nigdzie nie jest napisane, że silnik musi mieć kilkaset funkcji. Może mieć 15 i będzie silnikiem. Wszystko zależy czego.

 

To tak, jakby się kłócić, że silnik od resoraka to żaden silnik w porównaniu do silnika od prawdziwego samochodu... ale ten mniejszy to też silnik.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_%28informatyka%29

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, lapie wasz tok rozumowania. Tak wiec:

pisze silnik graficzny do wyswietlania grafiki 2d.

 

uwaga teraz bedzie kod:

 

[delphi][/delphi]

 

wprawdzie nie jest to OGRE ale jest silnikiem do grafiki 2d, w koncu spelnia definicje ktora podales KKKas ;)

 

A tak nawiasem to sorry za uniesienie, jakis mam dzisiaj dzien nie ten teges co nie zmienia faktu ze temat jest dla mnie bzdurny o czym juz napisalem kilka razy chyba...

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lesiolesio

Witam <_<

 

Nie będę się tu błaźnił. Bo wiem co to silnik i takie tam :) . Mam już napisany w wersji .dll jako bibliotekę. Na razie jest wersja beta ale potem wydam wersje 1.0 . Wiem o ty że silnik to zbiór poleceń i funkcji które ma wykonywać program (są to najczęściej funkcje graficzne mogą być np fizyczne trochę fizyki). To zależy. Zamierzam napisać kompilator 32 bitowy do silnika. Tak naprawdę do języka który będzie pisał AI. Chyba jest potrzebny kompilator. Jak coś proszę was o pomoc !!!!!!! :P

 

 

Pozdrawiam !!!

 

 

Leszek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...