Skocz do zawartości

Tworzenie gier - grafika


damianko_JFTS

Polecane posty

są różne metody... zależy co potrzebujesz i czego oczekujesz:

-pixelArt używasz samego Painta.

-grafika wektorowa , chociaż zrobienie postaci to raczej będzie dość ciężko trzeba być wprawionym.

-3ds Max lub inne progsy do 3d i renderowanie klatek pojedyńczych [b]poprostu

-albo rysowanie na kartce potem skan -> photoshop lub coś innego i komputerowa obróka kolory itp.

Tak mi się wydaje. To co dla programisty jest "proste" to stworzenie jakiś algorytmów ale dla grafika nie ma problemu w zrobieniu postaci w obu wypadkach trzeba wszystko zaplanować i trochę czasu poświęcić.

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(5corpio)-pixelArt używasz samego Painta.
Ale czy tu da się zrobić jakąś postać do gry? Chociażby taką jak jest w Little Fighter.
CYTAT(5corpio)-grafika wektorowa , chociaż zrobienie postaci to raczej będzie dość ciężko trzeba być wprawionym.
A co jak nie jest się wprawionym?
CYTAT(5corpio)-3ds Max lub inne progsy do 3d i renderowanie klatek pojedyńczych poprostu
I chyba tak zrobię smile.gif
[quote] -albo rysowanie na kartce potem skan -> photoshop lub coś innego i komputerowa obróka kolory itp. [/quote]
Tu można nazwać mnie kompletnym beztalenciorem. Nie potrafię rysować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś beztalenciem możesz się przekonać w prosty sposób spróbuj coś namalować/narysować w paincie jak Ci się uda coś ciekawego stworzyć to już wiadomo że masz talent biggrin.gif Jak nie to niestety musisz ćwiczyć i to sporo ;p
Ja używam 3d studio max 5 do grafiki 3D/2D + Corel 9 do 2D.

„Nie potrafię rysować.”
Nie było tematu smile.gif

Pozdrawiam
Spider^*^

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Little fighter wydaje mi się, że był rysowany albo renderowany w jakimś progsie do 3d.

[quote] Czy jesteś beztalenciem możesz się przekonać w prosty sposób spróbuj coś namalować/narysować w paincie [/quote]
aaa przecież rysowanie myszą jest dużo cięższe niż ołówkiem dlatego wymyślono tablety. Rysuj lepiej na kartce i tak się przekonasz czy potrafisz coś stworzyć. A jeśli nie potrafisz rysować zostaje ci 3ds Max biggrin.gif

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] aaa przecież rysowanie myszą jest dużo cięższe niż ołówkiem dlatego wymyślono tablety. [/quote]

W maxie tabletem niewiele zdziała. Miałem na myśli raczej sprawdzenie czy ktoś potrafi sobie radzić w trudnych warunkach, a nie rysować po tablecie.

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(damianko_JFTS) [quote]
-grafika wektorowa , chociaż zrobienie postaci to raczej będzie dość ciężko trzeba być wprawionym. [/quote]
A co jak nie jest się wprawionym?

Jak się nie jest wprawionym to trzeba się wprawić... przecież nie odrazu Quake'a napisano ;P
Naprawdę my dużo ćwiczyliśmy i dalej ćwiczymy by osiągnąć taki poziom jaki reprezentujemy, choć pewnie nie uważamy się za najlepszych (w większości wypadków smile.gif ), od najlepszych (czytaj "tych, którzy nie mieli dostępu do internetu jak się uczyli programować" ;P ) właśnie my się uczymy, bo my mamy dostęp do internetu smile.gif W poście tym nie poruszam oczywiście zagadnień tylko związanych z grafiką bo z programowaniem jak widać również smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...