Skocz do zawartości

Cicho wszędzie głucho wszędzie


Nakiel
 Share

Polecane posty

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem specjalizacja unita na pisanie gier (jak już ktoś napisał) jest trochę bez sensu. Nie samymi grami żyje programista. Jak ktoś potrzebuje czegoś o grach, niech idzie na gamedev.pl. Tu właśnie w unicie dobre jest to, że jest nastawiony bardziej ogólnie na programowanie.

Co do projektu i poszerzania vortalu - imho dobry pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o projek wspolny to ja proponuje zrobic duzy kompilator o nazwie Unit1 :D

Kompilator ile tam kto chce bitowy. Moze byc open source badz tylko dla wtajemniczonych np. ja :P

 

Pozdrawiam! ;)

Pisze programy na zlecenia. Tanio!

Delphi, Pascal.

Kontakt:

- (gg) 736483

- (email) kondor20@op.pl light92@o2.pl

- Strona domowa

Wszystko do uzgodnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niekótrzy już zapomnieli jak to było być początkującym :/ Ale może by zrobić takie subforum specjalnie dla początkujących gdzie można by było zadawać każde pytanie?

Tak, przydałoby się, bo niedługo lenie zaleją całkiem forum.

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt poprowadzony przez społeczność Unit'u na pewno zwiększyłby popularność vortalu. Może zróbmy coś wspólnie? Można spróbować z czymś małoambitnym żeby udało sie doprowadzić do końca.

 

Konkretny pomysł: remake gry UGH! :D

 

Jeśli uznacie to za sensowne i conajmniej kilka osób zechce wziąć udział we wspólnym projekcie to a się na to piszę. Może ktoś ma lepszy pomysł na coś prostego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak ktoś tu zagląda ;)

 

HNB dlaczego przeedytowałeś post?? Masz dużo pomysłów, ale część z nich była już wprowadzana i zaraz upadała np. wspólny projekt unitu.

 

Jestem przeciwny ukierunkowaniu wortalu wyłącznie na Delphi. Za dużo obecnych użytkowników programuje w C++. Zdecydowanie zniknie, a w zasadzie właśnie znika wszystko co dotyczy tworzenia stron internetowych. Pozostaną Delphi, C++ oraz Assembler. Nie wiem jeszcze czy ogólnie czy tylko w zakresie programowania gier.

 

CYTAT... Najlepiej by wyszło chyba podzielić stronę tematycznie na kilka stron / katedr. Delphi / C++ / PHP. Każda substrona miałaby swoich adminów i swoje konta, natomiast forum byłoby wspólne :)...

 

Pomysł ciekawy, można go przemyśleć. Wspominasz o konkurencji pomiędzy programistami C++ a Delphi. Może zrobimy konkurs (o ścisłych regułach) na wykonanie jakieś gry. Jedna grupa pracuje w Delphi, zaś druga w C++. Zobaczymy kto uzyskałby lepszą wydajność przy lepszych bądź równych efektach graficznych/fizycznych.

 

CYTATtrzeba też zmienić wygląd strony

 

Znowu?? Napewno trzeba ułatwić dostęp do materiałów m.in. w miejsce okna logowania trafią nowe artykuły, zaś logowanie zapewne do nagłówka po prawej stronie. Część artów nadaje się do Faq i zostaną tam przeniesione.

 

CYTATCałkowicie zgadzam się z tym, żeby zrobić wspólnie jakiś projekt. To jest wręcz konieczność!

 

Już był, znaleźć pomysł na projekt, który większości będzie odpowiadał nie jest takie proste.

 

CYTATMam niedługo sesje = nie mam teraz czasu

 

Ja również, a po sesji znikam z Polski na 3 miesiące. Dobrze byłoby, aby więcej osób brało czynny udział przy tworzeniu wortalu, wtedy brak na jakiś czas pojedyńczych osób nie byłby wyraźnie zauważalny.

 

CYTATzawsze można zarobić na reklamach

 

Nie przy takiej ilości użytkowników. O pieniądzach można mówić przy min. 5tyś UU/miesiąc.

 

CYTATPowinny być kubeczki i koszulki z podobizną Nakiela xD do kupienia w sklepiku

 

Oczywiście ;) Jako odstraszacz :D Ale pomysł z koszulkami z adresem oraz logo (którego na razie nie ma) jest do zrealizowania.

 

CYTATjeśli ktoś dostaje odpowiedz typu

cośTam+F1

cośTam+google

 

to więcej z tego forum nie skorzysta

 

Masz rację i wspominałem już o tym wcześniej, trochę więcej szacunku dla początkujących.

 

Ale może by zrobić takie subforum specjalnie dla początkujących gdzie można by było zadawać każde pytanie?

 

Jestem za. Jeśli pomysł nie wypali to subforum się usunie.

 

Dłuuugi post, ale trzeba było ustosunkować się do większości wypowiedzi. Na razie tyle. Muszę jeszcze raz to wszystko przeczytać ;P

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filuu:

nasunąłeś mi pewien pomysł :)

wspólny projekt programistów c++ i delphi !!

jeden projekt 2 języki!!

wymiana między językami następowała by przez dll-ki

koniec kłótni:)

co wy na to :unsure:

 

Trudno jest znaleść dobry pomysł na projekt, jak napisał Nakiel. A do tego trzeba dobrego lidera który wie co robi ;) chyba, że byłoby to coś naprawde małego ...

Lubię cytryny !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo jezu ale wy szybko plodzicie te posty ;p

 

No dobra to moze jeszcze poza tym sub forum dla poczatkujacych dajmy jakies subfora dla algorytmow i gotowcow i bedziemy wygladac jak 4p przerobiony na forum ;p

 

zeby ktos czasem nie wyskoczyl zaraz to mowie ze te 2 subfora o ktorych wspomnialem to bylo na powarznie ;F

"Bogowie to bugi ludzkich umysłów" Gifanonim ®

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z dllkami świetny, najlepiej coś opartego o pluginy. Jak będzie zdefiniowany interfejs, jaki musiały by eksportować, to zmniejszyło by to problem zarządzania projektem. :) Jeszcze kwestia, co to miałby być za projekt.

 

PS: strasznie szybko temat się rozrasta, wreszcie więcej ruchu na forum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATMożna spróbować z czymś małoambitnym żeby udało sie doprowadzić do końca.

Ja odpadam, wiem ile czasu i wysilku trzeba poswiecic zeby skonczyc samemu projekt, a co dopiero projekt nadzorowany przez kogos kogo w zyciu nie widzialem i kontaktuje sie z nim przez internet. Tak jak Filuu zreszta mowi kazdy ma swoje projekty, ja tez mam swoje i sie jego bede trzymal bo on zalezy wtedy tylko odemnie a nie ze ktos nawali i projekt upada ;-p

 

CYTATto bylo na powarznie

Masz jak w banku ze do konca "RZYCIA" Cie bede gnebil o orty :-D

 

Wspolny projekt - moim ma on takie szanse jak to ze Gif napisze wyraz bez orta (bez Worda!) :] Zeby ukonczyc gre/program trzeba duzo albo i wiecej pracy i jeszcze wiecej checi do jego ukonczenia.

 

Iskar dobrze mowi, popieram ;>

 

CYTAT(Nakiel)Narazie tyle.

Ale pomysł z koszulkami z adresem oraz logo (którego narazie nie ma) jest do zrealizowania.

Na razie ]:>

 

Zreszta kolejna rzecz przy tworzeniu np. gry to kwestia grafik i muzyki. Z tego co widze nie ma tu na forum grafikow a nie chcemy przeciez kolejnego Hermesa, prawda? :DDD

 

kompustelnik: Twoj pomysl z kompilatorem jest wprost genialny :D (nierealny :D)

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jedno :) Chce pomoc. Mi sie najbardziej podoba jak juz powiedzialem: albo kompilator albo UGH :)

Co do pluginow to pomysl niezly ale moze powstac kolejna wojna w czym ma byc napisana baza(interpreter pluginow).

 

PS: Mam fajny pomysl ale jeszcze to przemysle i jak cos to wrzuce :P

 

Pozdrawiam! ;)

Pisze programy na zlecenia. Tanio!

Delphi, Pascal.

Kontakt:

- (gg) 736483

- (email) kondor20@op.pl light92@o2.pl

- Strona domowa

Wszystko do uzgodnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż by tu napisać...

 

Unit1 to jeden z lepszych vortali o programowaniu. Jednak zwróć Nakiel uwagę na to, że istnieją również takie serwisy jak 4programmers, który ma forum rozwijane przez użytkowników i zyskał sobie sporą rzeszę użytkowników, ludzi którzy chcą się zajmować serwisem itp.

Oni dodawanie własnych artów itp. mieli o ile się nie mylę dużo wcześniej niż ten portal.

Jeśli chodzi o programowanie gier... warsztat to to nie jest... jest dobry, ale są bardziej wyspecjalizowane serwisy.

 

Twój Unit1 wygląda nawet bardzo profesjonalnie. Ostatnio dużo ludzi się poddaje... Serwisy na które zaglądałem zmieniają właścicieli. Takie zjawisko jest popularne. Na www.dimmension3.spine.pl już autor zapowiedział, że nie będzie żadnego arta, ale będzie się zajmował stroną. Na www.mortal-kombat.prv.pl autor zapowiedział, że odchodzi i odda serwis w czyjeś inne ręce. Możesz iść za ich przykładem Nakielu lub iść własną ścieżką, wybór należy do Ciebie.

Może napiszesz jakąś książkę o Delphi i sprzedasz helionowi jak autor 4programmers ;P ? To by bez wątpliwości zwiększyło popularność serwsu ;)

Jest także jeden zaobserwowany przeze mnie przypadek... w którym autor stworzył serwis i sam dodał bardzo dużo zawartości. www.ubaw.net, większośc filmików jest dodanych przez administratora. Możesz napisać kilka wypasionych artykułów, unikalnych... z danymi, których nie ma na innych serwisach. Tak jak dość skomplikowane tutoriale na dimmension3...

 

Cóż, powodzenia,

jeśli kogoś uraziłem moimi wywodami to uprzedzam, że nie taki był cel tego posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że potrzeba ściągnąć do serwisu nowych użytkowników. Jak narazie - co widać na forum - jest stała grupa osób co pisze posty i czasem pojawi się ktoś bardzo początkujący który zada bardzo proste pytanie. Nie wiem czy to wina tego że może u1 jest słabo znany wśród innych programistów, czy może nie posiada odpowiedniej treści aby zachęcić do odwiedzania ?

:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treść ma odpowiednią, może tylko trochę więcej by jej się przydało. Omegi nauczyłem się z tego serwisu, OpenGLa zaczynam stąd i jest tu wiele przydatnych artykułów dla początkujących.

 

PS. Drazek - poprzedni avatar był moim zdaniem lepszy ;P

// Avatar to taka moja karykaturka zrobiona przez koleżankę na forum szkolne :D Może troche jestem niepodobny ale mi się podoba :P - Drazek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nie lada wyzwanie... i wyczyn...

Nie da się tak po prostu zdobyć większej ilości odwiedzin, większej popularności serwisu.

Albo trzeba sobie walnąć reklamy itp., albo w jakiś sposób wygryźć konkurencję. A może zrobić jakieś wypasione skrypty, które da się tylko odpalić z tej strony :> Np. coś w javie, albo jeszcze inne cudo ;) -> http://www.tomex.kom.pl/index.php?page=religia ;)

No cóż, raczej powinno być poszerzanie działalności serwisu niż jej zwężanie jak wymyślił Nakiel, nie tylko C++, Delphi, Assembler, a inne działy powinny być ;) Może vortal przerodzi się w portal ?? O wszystkim, filmiki z youtube, śmieszne animacje flash itd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATO wszystkim, filmiki z youtube, śmieszne animacje flash itd... Tak a potem w śmietnik, który stanie się farmą linków i wszyscy uciekną...

 

A może zrobić jakieś wypasione skrypty, które da się tylko odpalić z tej strony
Nic prócz treściwej i rzetelnej informacji na temat programowania nie jest potrzebne a lud sam napłynie niczym wyż znad Białorusi xD

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
 Share

×
×
  • Utwórz nowe...