Skocz do zawartości

Cicho wszędzie głucho wszędzie


Nakiel
 Share

Polecane posty

Niema co się oszukiwać liczba użytkowników wortalu spada z miesiąca na miesiąc w tym samym czasie teoretycznie liczba internautów się zwiększa. Co jest przyczyną? Coraz mniej osób interesuje się programowaniem? Czy wszystko co można było opisać zostało już opisane? Wszyscy siedzą na grupach? A może Unit1 jest za "słaby"? Czy może nikt nie chce podzielić się swoją wiedzą, chociaż ucząc się korzystał z materiałów tworzonych przez innych programistów?

 

Wortal od prawie 5 miesięcy ma strukturę otwartą. Wystarczy się zarejestrować i można dodawać nowe materiały oraz modyfikować znajdujące się już w zbiorze. Tylko, że w zasadzie nikt (z wyjątkiem kilku osób) nie korzysta z tej funkcjonalności. Można powiedzieć, że w chwili obecnej jest ona całkowicie zbędna.

 

Mojej aktywności też nie widać, ale wortal to więcej ludzi niż jedna osoba. Życie zmierza w różnych kierunkach i nie zawsze można pozostawać cały czas przy tym samym. Jednak strona pozostała dla innych, kórzy aktualnie interesują się programowaniem, zwłaszcza tworzeniem gier, tylko ... że ich nie widać, więc czy jest sens ciągnąć to dalej?

 

Może jakieś pomysły na rozwój unitu? tylko proszę nie piszcie o zmienie koloru ikonki itp...

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tez zauwazylem ze liczba userow i ogolna aktywnosc spada na stronie. Przyczyna moze byc brak checi do pisania nowych artykulow skoro mase rzeczy mozna znalezc samemu na google. A po drugie, nie oszukujmy sie, sa lepsze serwisy o programowaniu i tego nie da sie juz zatrzymac i sprawic zeby unit1 im dorownal. Osobiscie, jezeli mialbym zapytac sie cos na forum, to wybral bym gamedev.pl ;), co nie znaczy ze tu nie zagladam, bo zagladam, zeby pomoc (zreszta do dzis paru adeptow osob stad ma moj numer gg i pytaja sie w razie problemow). Moze przyczyna jest to ze malo osob sie interesuje programowaniem, a Ci ktorzy zaczeli sie zniechecili po pierwszym pytaniu na forum :] Zreszta zycie idzie do przodu i nie kazdy ma czas pisac nowe artykuły czy dodawac newsy (chociaz gdyby na prawde chcial to pewnie by znalazl, ale komu sie chce ;)). To by bylo na tyle z mojej strony, unit1 byl moim pierwszym serwisem o programowaniu z ktorego korzystalem dlatego mam sentyment i do dzis tu zagladam, chociaz sam za wiele sie nie udzielam.

 

A i jeszcze jedno, czasami z tego co zauwazylem zamiast na forum ludzie z pytanie wchodza na irca po prostu ;-p

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

true, tak naprawde serwis nie jest wyraznie uprofilowany, co zamienia go w spluwaczke dla noobow w wieku 12 lat lub zdesperowanych zaliczeniem uczniakow/studentow. Aby rozwiajac go potrzebny jest zespol ludzi ktory by prowadzil jakis projekt przyciagajacy innych, niestety nie ma takiego zespolu i dlatego unit jest i nic pozatym. CO do artsow to aby cos napisac trzeba cos umiec, a zazwyczaj ci co cos umieja nie maja czasu i dupa.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD [tu był dłuuuuuuuuugi post - za długi], bóg zapłać za edycję postów.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem unit1 nie powinien wrócić do "swiątyni delphi" tylko powinien się stać "swiątynią programowania gier" ;-). I jak powiedział HNB trzeba też zmienić wygląd strony ;)

Lubię cytryny !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie... bedzie to pod pewnym wzgledem wypowiedz lamera i wcale sie nie zdziwie jak tak to skomentujecie :P

 

A wiec...

Co do swiatyni delphi to moze nie do konca fajny pomysl. Wg. mnie powinno wygladac to tak: swiatynia delphi, przy wejsciu do niej wielki posag w formie "pisanie gier", a na koncu oltarz w stylu "zajebisty projekt" forum'a.

 

A bez tej metafory to tak:

Zajac sie glownie pisaniem gier jeno w delphi. Sporo artow na temat fizyki, grafiki.

A to juz moze sie nie spodobac pewnym osobom no ale coz ;) : Zrezygnowac z czegos a'la wlasny OS czy inne duperele.

 

Zajac sie czyms co naprawde w efekcie koncowym ucieszy oko.

 

Wyglad: ja tam bym nic nie zmienial

 

Pozdrawiam! ;)

 

//edit

Ja z gamedev'a kozystam tylko z przymusu bo to jedyne forum(dobre forum) na temat fizyki.

Natomiast nie trawie cepa.

Pisze programy na zlecenia. Tanio!

Delphi, Pascal.

Kontakt:

- (gg) 736483

- (email) kondor20@op.pl light92@o2.pl

- Strona domowa

Wszystko do uzgodnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pewnie uważa za dobre coś innego :). Najlepiej by wyszło chyba podzielić stronę tematycznie na kilka stron / katedr. Delphi / C++ / PHP. Każda substrona miałaby swoich adminów i swoje konta, natomiast forum byłoby wspólne :). I główna strona z odnośnikami do poszczególnych stron - fajnie by wyszło jakby podzielić vortal unit1 na kilka mniejszych takich jak np są w bajo tylko związane z kodowaniem.

 

Co ty Nakiel na to?

 

PS. Pewnie pomysł zostanie potraktowany jak s-f xD. Ale wydaje mi się że spowodowałoby to zdrową konkurencję między poszczególnymi stronami i tym samym ich rozwój. Porobić jakąś hierarchię (jak w jakiejś sekcie xD), nadać temu jakiś cel - może głupie ale od wieków takie schematy działają na ludzi ;)

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny by był dział Algorytmika lub coś w ten deseń, można by było pisać opisy i zastosowania popularnych algo/struktur danych + swoje ;)

Dodać można też działy takie jak Programowanie Sieciowe, Fizyka w Grach etc ..

Lubię cytryny !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeah dobrze gadacie... Nakiel miał świetny pomysł z tym topicem - może cos sie ruszy do przodu :P

Całkowicie zgadzam się z tym, żeby zrobić wspólnie jakiś projekt. To jest wręcz konieczność!

Przebudować stronę? nie widzę większej potrzeby... Chociaż mogłby być łatwiejszy dostęp do treści właściwej, czyli artów, gotowców, faq itd... I dawać jakieś newsy związane z naszą społecznością, np. o postępie naszego projektu ;)

Filuu wspomniał o algorytmach... Warto by było najważniejsze algorytmy w jakiś fajny, przystępny sposób opisać (np. algorytmy na grafach)...

I co najważniejsze - trzeba wziąć się do roboty, a nie siedzieć bezczynnie przy kompie (np. na Irc-u) ;)

Piszę proste programy i stronki internetowe na zlecenie, zaliczenie...

Delphi, Pascal, C++, (X)HTML, CSS, trochę PHP, Javascript i MySQL

Kontakt: gg:1477872 e-mail: lewymati@wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym chciał napisać co ja bym zrobił to bym musiał napisać prawie to co już zostało napisane wyżej ;P

 

Ale pomyśl jakiegoś teamu i projektu wodzącego dla unita mi się bardzo spodobał i ciekaw jestem czy udało by się go zrealizować ;)

"Bogowie to bugi ludzkich umysłów" Gifanonim ®

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze dodam cos od siebie :) nie wiem czy juz ktos to napisal, bo nie chcialo mi sie tego wszystkiego czytac :P.

Moim zdaniem w pierwszej kolejnosci pasuje przerobic dział z artami, bo, trudno cos tam znalesc, zle sie przeglada. Czasami jak czegos szukam to sie po chwili wkurzam i ide na google, mimo ze wiem ze jest tam cos czego szukam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam niedługo sesje = nie mam teraz czasu :) => (HNB pisz krótko zwięźle i na temat proszę)

Łączenie DaThoX z unit1 nie ma sensu, ale pisanie projektu jak najbardziej jestem za i zawsze pomogę tyle ile będę w stanie :D

Przyponę ze już startował projekt ale tylko Scorpio sie za to zabrał więc nie liczył bym teraz na rewelacje jak wszyscy to olewają...

 

Pozdrawiam!

Spider^*^

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt wyszukiwanie artów przydało by się poprawić

 

a co do projektu:

można by zrobić komunikator, na irc-a to każdy głupi potrafi wejść a napisać własnego to nie ma komu :P:P

 

co do wyspecjalizowania się, hmuu...

to nie ma sensu !!!

 

 

edit:

 

aaa... bym zapomniał

na stronie głównej vortalu można by zrobić dobrą poradę dnia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź mądry, pisz wiersze i wymyśl projekt, który spodoba się wszystkim... :D

 

Pewne wyspecjalizowanie się jest potrzebne, ale sam nie wiem jakie. Serwis czysto o pisaniu gier już jest więc nic wg mnie z tego nie będzie.

 

Jakby znalazł się jakiś lider, który prowadziłby ciekawy projekt to by było dobre. Jakiś motywacyjny automatyczny system zadań. Każdy mógł by sobie jakieś zadanie "wziąć" i próbować rozwiązać..., ale co tu gdybać. Róbmy swoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ni powinno być żadnej specjalizacji

jeśli vortal wyspecjalizował się w pisaniu gier w delphi(przykład taki) a ktoś zadał by pytanie ogólne dotyczące c++, to co nie odpowiecie mu??

 

 

a co do propozycji

mam drugą :)

oddzielny dział w którym będą opisywane funkcje

nawet zacząłem coś takiego robić (ale słabo znam php) a stronke można znaleźć w moim opisie http://sazian.freehost.pl/funkcje/

 

tan vortal ma jeszcze jeden wielki +

a mianowicie nazwę, jest łatwa do zapamiętanie w przeciwieństwie do niektórych stron (np. 4p)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, piszecie sami nie wiedząc o czym, ktoś z Was kiedyś prowadził jakiś serwis? Zajmowałem sią tym wortalem dość długo (nie jestem już adminem, chociaż taki mam status na forum), wiecie ile pracy potrzeba żeby coś takiego utrzymać i ciągnąć dalej? Ja się do tego nie nadawałem i nie nadaje i niepotrzebnie się za to brałem, ale to nie zmienia faktu, że jeżeli znowu zostaną podjęte jakieś decyzje, to wszystko się rozjedzie, nikomu się nie będzie chciało robić i znowu wszystko upadnie. Jeżeli jakimś cudem by wszystko ruszyło i było tak, jak piszecie (arkadia), to możecie mi zabrać płytkę od wara na miesiąc. Poza tym HNB napisał jedną istotną rzecz, że ten serwis musi służyć zarabianiu dla tych, którzy go prowadzą i to dobrze zarabiać, inaczej nie będzie motywacji, bo nikt nie będzie za darmo prowadził wielkiego wortalu, poświecał długie godziny na niego za friko.

 

Może zapytam retorycznie, heh, kto z Was sie zadeklaruje robić coś na stałe w wortalu i będzie to robił sumiennie, będzie mu się chciało, nie rzuci tego? Nie odpowiadajcie, bo nie wierze, że Ci, którzy by się zgłosili, długo by w postanowieniu wytrwali. Piszecie o milionie zmian, tylko kto je ma wproawdzić i podtrzymywać? Sam Nakiel przecież nie da rady z takim natłokiem pracy w wortalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być kubeczki :P i koszulki z podobizną Nakiela xD do kupienia w sklepiku :).

 

Komercja to jest to :).

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem potrzebna jest dobra reklama serwisu i może jakieś większe zdanie.

 

Popieram w 100% Iskara bo każdy kto tworzył jakiś serwis to wie ile z tym pracy :/ Ja w ogóle zaniedbałem prace nam unitem niestety ale brak czasu robi swoje...

:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie jak by nie patrzec Iskar znowu ma racje... B)

Jedyne co moge w takim badz razie pomoc to walnac logo unitu na swojej stronace i strzepnac jakies teksciwo na jego temat. W ogole moge robic reklamy tam gdzie sie da. Ale duzo mozliwosci nie mam. Niestety PHP nie znam.

 

Pozdrawiam! ;)

Pisze programy na zlecenia. Tanio!

Delphi, Pascal.

Kontakt:

- (gg) 736483

- (email) kondor20@op.pl light92@o2.pl

- Strona domowa

Wszystko do uzgodnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się podoba pomysł Opiekacza na zrobienie unitowej biblioteki funkcji - jednak nie w jednym pliku ale w formie arta - zrobilem to i to moze sie komus przydac- wrzuce. to przyciągnie nowych którzy nie lubią nic robić samemu ;). (no offence)

 

Ps. Heh nawet delphi włączyłem jak usłyszałem że się trzeba za coś zabrać :D

"Może wam pomoge, może nie, może pierdolcie w dupę się"-prof. Jarząbek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
 Share

×
×
  • Utwórz nowe...