Skocz do zawartości

[Pascal]Ktory najlepszy


VegA

Polecane posty

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Chodzi mi o to że napisałem sobie moduł Graf_fx i jak już napisze to pi wyskakuje " Unexpected end of file "

i pokazuje mi że jemu nie pasuje to end. {Koniec modułu} Niewiem czemu.Przeanalizowałem cały kod i nic nie znalazłem błednego.Może ktoś mi coś powiedzieć.Piesze to w FPC.Probowałem w TP też nic a w Dev-Pas wogule wyskakuje pełno błędów i to takie głópie np. {Koniec modułu} i jemu to nie pasuje.Może mi ktoś powiedzieć jaki jest program do pisania tego modułu i inny rzeczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To programowanie gier 2D, 3D w Pascalu :D. Całkiem fajna książka. O ile pamiętam trzeba było włączyć jakiś przełącznik żeby ten unit działał. Chyba to było {$T +} jak nie zadziała wpisz numer błędu w pomocy dołączonej do TP 7 (w tym właśnie to kompilowałem - a później nawet przeniosłem ten unit do Delphi :D.). Tam będzie informacja jakim przełącznikiem "naprawić" błąd :)

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej napisał o dev-pascalu... Polecam! Naprawdę pisze się dużo wygodniej niż w TP7 i FPC. Szkoda tylko, że nie ma debuggera :angry:

Piszę proste programy i stronki internetowe na zlecenie, zaliczenie...

Delphi, Pascal, C++, (X)HTML, CSS, trochę PHP, Javascript i MySQL

Kontakt: gg:1477872 e-mail: lewymati@wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak powszechnie wiadomo ze najlepszym Paszczakiem jest Object PAscal i najlepszym IDE Delphi (w miarę uznania Delphi 7 or Delphi 2006 and next). Ofc jeśli chce się pisać tylko pod win32 :). Całkiem miły w dotyku jest też FPC i IDE dla niego moim zdaniem dużo lepsze od Deva jest Lazarus ;P, które daj boże za kilka wersji powali Delphi 7 na kolana :).

 

Fajny jest jeszcze Virtual Pascal ^^. Takie zboczenie na wiele platform oparte na resourcach Borlanda. Ale IDE dla niego jakiegoś dobrego nie widziałem.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleka droga przed Tobą :P.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blind wiesz co! Nagorsze jest to jak sobie odpuscisz wtedy napewno sie nie nauczysz :P Ja chce sie nauczyc bo lubie grac w gry na PC i nie tylko dlatego chce tez robic swoje gry.To ze ty uwazasz sie za mondrego teraz to nie znaczy ze wczesniej nie byles glupi z tego dzialu.NAPEWNO TEZ SIE PYTALES NA FORUM o takie lub inne rzeczy.Wiec mi niemow ze mam odpuscic. HNB wiem ze duzo pracy mnie czeka ale ja mam czas i checi mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie dokopie do wnętrza ziemi-mam łopate i czas wiec czemu nie :P

VegA napisz tetrisa to zobaczymy jak będzie z chęciami..... nie zrobisz nawet czegos na kształt starutkiego wolfa 3d bez dużej ilosci wiedzy i pracy. Jeżeli zobaczyłeś napis Warcraft czy CS a zaraz potem Programowanie i uznales ze sam możesz zrobić se gre to gl&hf

blind napisał "jak na razie" wiec nie ma sie co bulwersowac :) zacznij od tetrisa to zobaczysz co cie czeka :)

"Może wam pomoge, może nie, może pierdolcie w dupę się"-prof. Jarząbek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...