Skocz do zawartości

To już historia...


Nakiel
 Share

Polecane posty

Czy ktoś z obecnych uzytkowników pamięta jeszcze:

 

:D

 

http://web.archive.org/web/20020826163719/...delphi.bajo.pl/

 

więcej na:

 

http://web.archive.org/web/*/http://www.delphi.bajo.pl

 

albo

 

http://web.archive.org/web/20030427231544/...wolucja.prv.pl/

 

Chyba się starzeję...

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netam mam 4 kwietnia 2005 i pewnie niedługo po tym założyłem konto na delphi bajo

a od 30 października 2005 jestem na unit1

z bajo to pamiętam tylko że mieli takie jakieś dziwne forum :)

 

a pamiętacie jak unit1 był niebieski :):)

 

ps ja też chce admina mam najwięcej postów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski unit to był jeszcze nie dawno ;) ja dołączyłem w tamtym roku tak troche przed wakacjami chyba unita obczaiłem przypadkiem jak szukałem czegoś o oglu i mi wyskoczył temat z renderowaniem terenu z wodą czy coś takiego który założył skorpio ;)

"Może wam pomoge, może nie, może pierdolcie w dupę się"-prof. Jarząbek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu dotarłem bo jakieś 3 lata temu chciałem się Delphi uczyć... Ale jakoś mi przeszło. Potem jakiś czas temu znowu naszła mnie chętka więc pytałem ludzi co mi polecają i ktoś mi dał Delphi Bajo. Ale nie było tego i wlazłem na unit1 i się zaczęła przygoda z Delphi (choć i tak najczęściej tu szukam poradników do omegi :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jestem najdłużej z obecnych bywalców (obok Tsr? i Nakiela ofc.)... Wychowałem się na delphi.bajo.pl ;)... A Nakiel jest dla mnie jak ojciec. (Joke z tym ojcem :P ofc...)

 

Oj działo się :D. Ale byłem zachwycony tym projektem "Ewolucja" (jeśli ktoś chce wiedziećwięcej niech śmiało pyta), a arty Ojca Prowadzącego (czytaj Nakiel), o OpenGL pierwszym kontaktem z wyświetlaniem grafy 3D! Heh. {Istnieje jeszcze napoczęta strona projektu Ewki: http://www.ewolucja.prv.pl/ o_O...}

 

To były czasy, człowiek zupełnie zielony... Delphi takie dziewicze... Nakiel w sile wieku... A teraz! Omg. Nawet nie wiem kiedy to było x_X... Pamiętam tylko, że nie miałem neta i latałem do kafejek żeby pogadać o Ewce z Nakielem, Pyl0sem i się wkręcić do teamu ^^ (udało się! :D)... Nigdy nie zapomnę jak Pyl0s sobie wyjechał do Rosji budować jakiś (?) rurociąg i nie dał znaku życia że go nie będzie 2+ miesiące (dla tych co nie wiedzą to był on szefem i mózgiem projektu {code} obok OzO {koncepcje fabularne} [nie bij Nakiel jeśli się gdzieś pomyliłem])... No i projekt się posypał... Buuu... Był jeszcze Tsr, Gorion... A tych od grafy (poza OzO to nie pamiętam), a i Fruwoc jeszcze xD (pamiętasz co on robił?)

 

JA CHCĘ TE CUDOWNE CZASY PRZEŻYWAĆ JESZCZE RAZ!!!

 

OzO zebrał nową ekipę. Ale chyba nic z tego nie wyszło (na pewno byśmy usłyszeli). Kontakt jakoś mi się urwał i nie wiem jak to stoi. Szkoda. OzO napisał 100-200 stron :o concept artu opisu jednostek i pewnie jakieś staty...

 

Szkoda że Nakiel tego nie poprowadził pod nieobecność Pyl0sa. Teraz coś tam kodzimy i projektujemy ze Spiderem (którego też poznałem dzięki Bajo, hehe, tak tak pamiętam o co mnie pytałeś!). Mimo wszelkich urazów jakie mam do Ambition (prze wiadomo kogo) to to była największa lekcja kodowania w moim życiu. Omg ^^. THX Nakiel! ]:-> ciągle wtrącałem swoje 5 groszy. ile ja wtedy miałem? z 16? 15?

 

PS. A pamiętasz Nakiel jak boss Pyl0s nas katował interfejsami :D ??? (ale bóg mu za to zapłać - wiele się dzięki niemu nauczyłem o Object Pascalu).

 

PS. PS. Mam Twój adres (tak tak adres zwrotny)! Wysłałeś mi pocztą płytkę CD-R z code i grafą Ewki ^^!!! Jeszcze gdzieś tam mam tą kopertę. Szkoda że zamiast 8 napisałeś 7 i musiałem wyciągać list ze skrzynki sąsiada :D. lol. Kiedyś do Ciebie wpadnę!

 

PS. PS. PS. Teraz to nie to samo. Inne czasy. Kiedyś Ambition wydawało mi się czymś wielkim, moją mekką... Teraz nie mam czegoś takiego. Nakiel gdzieś zaginął i pisze stronki (cholera zostawiłeś gdzieś idee stworzenia gry :/), HeNiuBetoniara weteran języka Object Pascal ;) wie co chciał wiedzieć i

usiłuje zakodzić dużą dobrą grę, ze starym wilkiem fizyczno, graficzno, OGLowo-gizmosowym Spiderem... Gorion zrobił kilka komercyjnych programów (lol, załatwiłem mu kiedyś pośrednio zlecenie, bo spytałem czemu ciągle siedzi na niewidocznym statusie gg to zrobił się widoczny {po moich namowach} i od razu ktoś do niego zagadał i dał mu jakieś zlecenie. Wyniszczał z fizy i matmy).

 

PS.PS.PS.PS. Teraz są nowe czasy nowe pokolenie nowa krew. Nowe code. Jeśli kogoś pomiąłem to przepraszam. Piszę tylko tyle ile pamiętam i tych z którymi utrzymywałem kontakt.

 

A i był jeszcze Iskar :), ale poznałem go dopiero na unit1.

 

Życie. I dalej jestem tym kim byłem. I mi z tym dobrze :)! Pozdrawiam.

 

end.

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HNB: Podobną dyskusję prowadziliśmy chyba na forum już jakiś czas temu :)

 

Projekt Ewolucja był dla nas czymś wielkim, co nie powinno upaść. Niestety jak pamiętasz z czasem atmosfera w grupie się psuła. Ciągle brakowało czasu oraz jednocześnie było coraz mniej chęci do dalszej pracy. Nowy "szef" koderów pojawiał się coraz żadziej. Bez urazy dla Pyl0sa wiele mu zawdzięczamy ( tak, interfejsy to było coś!! trudne, ale wartościowe) i teraz gdy ciągle brakuje mi czasu lepiej go rozumiem.

Spotkania na czacie zastąpiono forum, aż kontakt między nami był coraz słabszy.

 

Dla mnie praca nad grą była fantastyczną przygodą, również ja w tym okresie nauczyłem się najwięcej z programowania. Zaczeło się od prostej platformówki, następnie OzO wymyślił Ewolucję, którą postanowiliśmy rozwijać. Zaczynaliśmy od biednego DelphiX przez PowerDraw aż do OpenGl. Przez grupę przewineło się wielu grafików, kilku "dźwiękowców" oraz programistów. Postawiliśmy sobie wielkie wyzwanie, którego niestety nie udało się zrealizować. Jednak pozostały umiejętności i ... wspomnienia ;]

 

CYTATPS. Mam Twój adres (tak tak adres zwrotny)! Wysłałeś mi pocztą płytkę CD-R z code i grafą Ewki ^^!!!

 

Ja zaś powinienem mieć jeszcze gdzieś płyty od OzO ;) Wtedy to była jedyna rozsądna forma przekazywania danych. Internet tylko w kafejkach o porywających prędkościach np. w moim mieście 128kbit/s na 10 komputerów :)

 

Nakiel gdzieś zaginął i pisze stronki (cholera zostawiłeś gdzieś idee stworzenia gry :/),

 

Niestety, a może stety tak się życie ułożyło i faktycznie w tej chwili moja praca to głównie tworzenie stron choć nie tylko. Wierz mi jednak, że gdy

ostatnio usłyszałem, że na zaliczenie z jednego przedmiotu na studiach mamy napisać grę to byłem tak happy jakbym w totka wygrał ;p I to nie dlatego, że zadanie proste, lecz, że znowu będę miał okazję pracować nad grą. Choć niestety nie będzie to nic specjalnego, gdyż czasu dostaliśmy zdecydowanie za mało.

 

Mógłbym pisać godzinami na ten temat. Idę powoli spać. Narazie.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tru, gdzie te czasy ze sie chodzilo do kafejek i sciagalo kursy na dyskietki, albo zostawalo po lekcjach w szkolnej bibliotece, zeby tylko cos poczytac ;] Ach, pamietam jak w ktoregos sylwestra calego przekodzilem, bo bylem podjarany delphi (a mialem je chyba wtedy z miesiac) ;->

My life for Aiur!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem. To było jakoś w 2002/2003... Jak ten czas leci... Dzisiaj twoi rodzice jutro Ty będziesz miał dzieci ;)

soon Delphi will be only for veterans and finally we all will die at the end…

delphi.dathox.com - nowinki z świata Delphi/Pascala

only programmers and drug dealers call their customers "users"

 

Oto cisza przed burzą, Chwile się dłużą.Z gór schodzi dużo chmur ku podnóżom.Ptaki milaczą, drogi suche jak wiór się kurzą, Ptaki milczą a drogi się kurzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ja bajo pamiętam i to bardzo dobrze byłem tam prawie od początku, wszak spędzałem tam dużo mniej czasu niż teraz na unicie ;P w sumie to, to forum tez ostatnio trochę zaniedbuje i siedzę tylko na kanale IRC'a ;P

Ale to przez Krajew4 bo musze pilnować jego ortografii bo jako hop na kanale nie może robić tyle błędów ;D

"Bogowie to bugi ludzkich umysłów" Gifanonim ®

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
 Share

×
×
  • Utwórz nowe...