Skocz do zawartości

Sposób na frajerów szukających frajerów ;)


Firen

Polecane posty

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Prawdziwy problem nie polega na tym jakie sie pojawiaja pytania tylko jakie padaja odpowiedzi. W 90% na prozbe o pomoc pojawiaja sie mniej lub bardziej obrazliwe posty. Ze ktos jest noobem to widac od razu i nie trzeba mu tego przypominac bo to do niczego nie prowadzi. Czasami sam zle odpowiadam ale staram sie tego nie robic. Jesli ktos pisze ze potrzebuje taki to a taki program to po prostu dajcie dane kontaktowe i podajcie cene. Juz na 2 osobach z tego forum zarobilem w ten sposob, nie jest to zadna kasa bardziej to robie dla zabawy niz dla zysku ale jak widac profesionalne podejscie daje lepsze efekty niz klotnia na temat tego czy ten post powinien tu byc czy nie...

 

Wracajac do tematu pomysl jest ciekawy ale utopijny, dlaczego ? Bo jakbym mial wypelnic 10 pytan to bym dal sobie spokoj i poszedl do innego forum. Prawde mowiac jak wchodze na fora i aby przejrzec ich zawartosc musze sie zarejestrowac to od razu znikam bez 1 min. zastanowienia, bo rejestrowanie sie tylko po to aby zobaczyc to samo co jest na 1000000 innych stron to bzdura.

 

Proponuje zerknac na statystyki, tak naprawde jako portal unit1 jest portalem amatorskim z bardzo malymi zasobami i 95% uzytkownikow jacy sie tu pojawia beda noobami i nic na to nie poradzicie. Wystarczy przejrzec liste problemow poruszanych na forum i od razu widac poziom wiedzy i zainteresowan, jak na razie widze jeden 'zaawansowany' temat w ciagu moze 1 miesiaca. Jak wchodzi noob i patrzy na tematy to od razu wie ze to miejsce dla niego i tyle. Jak pojawia sie na forum powazne tematy zniknie irytacja i ludzie ktorzy szukaja frajerow.

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, popieram Cię Toster w 100% i dlatego postanowiłem sie zając tą sprawą. Napisałem o tym w poście ( http://forum.unit1.pl/index.php?showtopic=...5533;entry7905) Proszę to przeczytać.

 

Koniec z taką patologią na forum jaka jest. Nie można zniechęcać każdego nowego użytkownika do forum w szczególności, jak napisał Toster, forum jest głównie dla początkujących i jeśli chcemy mieć posty na wyższym poziomie sami musimy pomóc tym osobom się wykształcić. Blokowanie i ubliżanie noobom powoduje że idą sobie na inne forum i tam się rozwijają a to proawdzi do heremtyzacji naszego serwisu dla grona osób którzy albo są tutaj od początku albo posiadają na tyle zawansowana wiedze że pisanie na forum własnych postów jest niepotrzebne.

:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodzi noob i patrzy na tematy to od razu wie ze to miejsce dla niego i tyle. Jak pojawia sie na forum powazne tematy zniknie irytacja i ludzie ktorzy szukaja frajerow.

 

Większość osób mających poważne problemy potrafi sobie z nimi radzić na poziomie google albo własnej inteligencji.W tym miejscu powstaje ogromna przestrzęń pomiędzy osobami które szukają pomocy a tymi które oferują się do pomocy, różnica jest tak ekstremalna, że dochodzi do spięc :P (To było naukowe wytłumaczenie sytuacji na forum) :).

 

Taka jest kolej rzeczy uczymy się po to by móc się dalej sami dokształcać, a nie polegać na forum. Dlatego nie liczył bym na tematy o wyższym stopniu zaawansowania, trzeba wam będzie się przyzwyczaić i tolerować to co się pojawia ja już się z tym faktem pogodziłem :P

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zgadzam ze Spiderem.

 

Ale czemu mamy szanować osoby które nie szanują regulaminu? Jak ktoś pisze "Napiszcie mi program" to ok, jeżeli to znajdzie sie w odpowiednim dziale "ogłoszenia" a nie dawać do działu np. o cepie w którym powinny znaleść sie tematy z konkretnym pytaniem.

 

Albo osoby który pytają o rzeczy na które odpowiedź można znaleść w każdym kursie.

 

Raczej odpowiedzi są na takim poziomie jak zadane pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTATAle czemu mamy szanować osoby które nie szanują regulaminu? Jak ktoś pisze "Napiszcie mi program" to ok, jeżeli to znajdzie sie w odpowiednim dziale "ogłoszenia" a nie dawać do działu np. o cepie w którym powinny znaleść sie tematy z konkretnym pytaniem.

 

Bo jestescie wtedy tacy sami?

 

Dokładnie.

 

Poza tym, jak już pisałem nie chodzi o ten konkretny temat o którym piszesz Blind ale o sposób wypowiedzi jaki sie zrobił względem osób początkujących bo to nie pierwszy taki post po którym sypią się obrażliwe posty w kierunku autora.

:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierć za śmierć! :-)

Takie zachowanie Spider100 prowadzi w petli (hahah! :-P) do tego ze poziom forum bedzie sie tylko obnizal, mozna nic nie odpowiedziec przeciez i tak temat do kosza poleci.

 

 

rozumiesz trzeba sobie postów nabić niektórzy niestety tak rozumują :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierć za śmierć! :-)

Takie zachowanie Spider100 prowadzi w petli (hahah! :-P) do tego ze poziom forum bedzie sie tylko obnizal, mozna nic nie odpowiedziec przeciez i tak temat do kosza poleci.

 

No jak chcesz się łaszczyć przed kimś komu się nawet nie chce napisać porządnie pytania to twoja sprawa :D

nabijanie postów to najmniejszy problem na forum gdzie rzadko się coś dzieje ...

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli ktoś pisze jakiś temat "beznadziejnie" i jeżeli sie mu odpisze w ten sam sposób to może gościu sie skapnie że to w jego poście jest coś nie tak i sie moze nauczy pisać.

A nie tak jak napisał Spider "łaszczyć przed kimś komu się nawet nie chce napisać porządnie pytania".

 

Co wy macie z tym nabijaniem postów? Na co to komu? To może wyłączycie ten licznik i bedzie spokuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moment bo zgubiłem wątek, było coś o poziomach na forum i testach. A o czym teraz? A zresztą.

 

Firen: masz błąd w swoim poście, a, i szczerze mówiąc, jest lepiej, bo już łatwiej znieść po angielsku posta, niż takiego, w którym kaleczysz polski język.

 

Wracając do dyskusji, co następuje:

 

- nie będzie testów,

- nie będzie warstw na forum,

- jeżeli komuś nie podoba się poziom wypowiedzi danej osoby to niech nie odpowiada na jej pytanie, jeżeli ma zamiar napisać coś niemiłego na jej temat. Wskazane było by napisanie "zmień temat i/lub/ dodaj przedrostek bo temat poleci do kosza/zostanie zamknięty" w odpowiednich sytuacjach. Jeśli autor "przesadzi" to temat wyląduje w koszu, a "przesadzi" kiedy osoby za forum odpowiedzialne tak uznają :)

 

Chyba starczy już na te tematy? (

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny niepotrzebny temat... forum programistów na którym zwykle pada masa wypowiedzi tylko w tematy nie mających zupełnie nic wspólnego z programowaniem.

 

Wprowadzenie ankiety itp. wynalazków to nic innego jak uśmiercanie forum. Jak napisał Toster, po prostu ludzie nie będę się rejestrować, bo po co? Znajdą sobie inne forum.

 

Tak wszystkim przeszkadzają tematy typu "Zróbcie mi program!!!" ? Może po prostu nie zaglądajcie do nich lub wejdźcie i podajcie cenę. Przy okazji może trochę grosza do kieszeni wpadnie.

 

Całkowite NIE dla chamskich wypowiedzi. Za takie posty pójdą ostrzeżenia a może dla wyjątkowo "dowartościowujących" się osób bany.

 

Jestem za usunięciem licznika oraz założeniem nowego działu dla początkujących. Czy powstaną? Zależy od was.

 

Może zamiast tracić czas na takie dyskusyje lepiej napisać jakiegoś news'a? Albo stworzyć artykuł, który "złym" początkującym może akurat pomoże w rozwiązaniu jakiegoś problemu?

 

Ciągłe narzekania tu ikonka brzydka, a tu numerka brakuje, a tamten to frajer ... ale żeby dać coś od siebie to już prawie nikogo nie ma...

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." M". Twain. Metryczka dla dziecka może być wspaniałą pamiątką narodzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej wypowiedzi Nakiela zawarte wszystko, co potrzebne. Dołączam się do tego. Co do stworzenia nowego forum - Nakiel, myśle, że nie jest potrzebne, tylko będziemy uważać na początkujących - żeby nie zostali zniechęceni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... powiem tak

 

jak założono ten temat to myślałem że to dla jaj i takoż tez do niego podszedłem, a wy tu wojnę zrobiliście niewiadomo po co.

 

No dobra może spora cześć userow jest zirytowana niektórymi pytaniami na forum ale to nie powód żeby wywoływać wojnę domowa ;P popatrzcie na mnie, ja przestałem w ogóle odpisywać na tematy które mnie nie interesują i takie które nic nie wnoszą i jakoś nie mam problemów a to ze mam "aż" 20 postów na forum to mnie to rybka i akwarium ;)

 

PS. No dobra może trochę przesadziłem z tym nie odpisywaniem no ale…

"Bogowie to bugi ludzkich umysłów" Gifanonim ®

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stworzenia nowego forum - Nakiel, myśle, że nie jest potrzebne

To prawda. Nie mamy tylu postów aby konieczne było tworzenie nowych for.

 

Myślę, że chyba już wszystko na ten temat zostało napisane. Niech te kilka osób (nie będe wymieniał ich nicków) przestanie traktować to forum jak własną 'piaskownice' i zastosuje sie do reguł jakie tu panują.

:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucilem pomyslem sobie, a tu od razu by mnie co niektorzy pozabijali.

 

Iskar, sam sobie popraw ten blad. Czepiasz sie nie wiadomo o co. Masz jakis problem to sie podziel. Chetnie wyslucham. Mam gdzies Twoje smieszne 'humory'. Bo jestes wnerwiony to mozesz sobie po mnie jechac...? Zapomnij! Znajdz sobie innego frajera.

 

// rany, misiek! rozumiem ze to zart, ja tez sobie zartowalem :) - Iskar

Down With The Sickness :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...