Skocz do zawartości

[sdl] Jak przesunąć sprita


proktor

Polecane posty

CYTAT(TSr @ sob, 10 lut 2007 - 00:51) Naucz się pisać posty.

BlitSurface -służy do wyświetlania grafiki więc nie wiem jakim cudem przesuwasz coś tą funkcją.

Z tym nie miałem problemu smile.gif

[quote] Duplikuje się..., a wyczyścić ekran przed rysowaniem to nie łaska? Nie przerobiłeś dokumentacji SDLa, ani żadnego kursu. [/quote]

Wyczyścić ekran to chyba wyczyściłem - SDL_Flip() problem z duplikowaniem to polega na tym właśnie, że przy każdym naciśnięciu np. strzałki w górę sprit zostaje wstawiony ponownie z innym położeniem. Nie wiem jak zrobić to tak, żeby sprit tylko zmieniał swoje położenie - pewnie jakaś funkcja do tego jest której ort!.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Z tym nie miałem problemu smile.gif
Wyczyścić ekran to chyba wyczyściłem - SDL_Flip() problem z duplikowaniem to polega na tym właśnie, że przy każdym naciśnięciu np. strzałki w górę sprit zostaje wstawiony ponownie z innym położeniem. Nie wiem jak zrobić to tak, żeby sprit tylko zmieniał swoje położenie - pewnie jakaś funkcja do tego jest której ort!. [/quote]

Człowieku, pokazujesz nam, że nie masz pojęcia o tym co robisz. Przerób jakieś kursy, naprawdę, bo świecisz głupotą, takie pytania nie powinny mieć miejsca, pierwszy lepszy kurs weź, no nie wiem co mam o tym myśleć. Nie znasz angielskiego? Po polsku też byś coś znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskar : niestety przeczesałem dwa kursy i nic w nich nie znalazłem co by mi pomogło. Fakt nie bardzo jeszcze rozumiem o co chodzi w tym programowaniu grafiki, ale kursy i doc staram się czytać jeśli coś nie wychodzi, więc nie mów, że tego nie robie panie administratorze i jeśli już zajmujesz się tym forum to pomagaj może początkującym też, bo jak na razie zdążyłem się zorientować, że te programowanie grafiki wcale nie jest takie proste.

5corpio : Ad.1.Znaczy się aktualizuje ekran.

Dzięki za kod, ale pokazuje on jeszcze bardziej podstawowe rzeczy niż te z którymi ja mam problem.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Iskar : niestety przeczesałem dwa kursy i nic w nich nie znalazłem co by mi pomogło. Fakt nie bardzo jeszcze rozumiem o co chodzi w tym programowaniu grafiki, ale kursy i doc staram się czytać jeśli coś nie wychodzi, więc nie mów, że tego nie robie panie administratorze i jeśli już zajmujesz się tym forum to pomagaj może początkującym też, bo jak na razie zdążyłem się zorientować, że te programowanie grafiki wcale nie jest takie proste. [/quote]

Jakie kursy? Daj linki, niechże spojrze na nie swym administratorskim niesprawiedliwym oczęciem (a może i oboma się skusze). Popatrz na kurs Omegi w naszym serwisie, tam na pewno znajdziesz odpowiedź.

Masz tu kursy do SDL:
http://lazyfoo.net/SDL_tutorials/index.php
http://gpwiki.org/index.php/SDL_tutorials
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] to ze jestes poczatkujacym to nie zwalnia cie od google. [/quote]

Nie no oczywiście, google działało dziś, wczoraj i przed wczoraj bardzo długo smile.gif

Jakby ktoś chciał to tu opisy funkcji po polsku - http://www.ummon.org/Linux/index/Library_R.html

Iskar : www i www rzuć na nie "oczęciem".

Wolałem coś po polsku, ale tamte też znalazłem. Chyba będę musiał się przyzwyczajać do angielskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Iskar : www[/url] i www rzuć na nie "oczęciem". [/quote]

Stwierdzam, tak jak i autorzy tych kursów, że nie powinno być problemu jeśli chodzi o przesuwanie Sprite'ów, bo przecież chodzi tylko o zmiane wspołrzędnych wyświetlanego obrazka. Nie pomyślałeś o tym? A może masz jakiś inny problem a ja źle Cię zrozumiałem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...