Skocz do zawartości

program do robienia map


proktor

Polecane posty

Jak to dlaczego? sam wyglad mapy to nie wszystko, na mapie przeciez przeważnie znajduą sie jeszcze jakieś sprity itemy czy jakieś inne bajery ktore trzeba obsłuzyć, a każda gra działa na innej zasadzie. Poza tym każda gra to raczej inny rodzaj mapy, trudno bedzie znaleść jakiś uniwersalny program do tego, a właściwie co jest do wszystkiego to jest do niczego tongue.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku...

Piszę grę w php prawdopodobnie w bardzo prymitywny sposób, ponieważ robie tak, że po prostu wklejam mapkę - obrazek po którym będzie się poruszał zawodnik(kulka). Mapka będzie tablicą dwuwymiarową, poszczególne pola(wsp. tablicy przykładowo 2,7) są wyróżnione jako specjalne np. ktoś z kim prowadzimy rozmowę, jakaś informacja, item itp...

Potrzebuję tylko zrobić ładną mapkę biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] ale problem w tym że mu się nie chce ;P bo po co [/quote]

Szczerze, to nawet bardzo mi się nie chce tongue.gif ale skoro jestem do tego zmuszony, a linki do grafiki już mi podaliście to chyba tak zrobię, chociaż dziś zacząłem sobie czytać o winapi to i tak wątpię aby w najbliższym czasie udało mi się zrobić taki edytor map. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, zainstalowałem sobie Delphi, tak siedzę nad tym jakiś 4-5h jakiś proste programy typu zegarek, notatnik itp. to już wiem jak zrobić ale jak zrobić taki edytor map to kompletnie nie wiem... może ktoś podsunąć jakiś pomysł - podlinkował jakąś literaturę? Bo nie chce mi się czytać całej książki(tej z 4programmers.net).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...