Skocz do zawartości

problem początkującego


tsotsi

Polecane posty

Witam, dopiero dziś zaczełem zabawe w programowanie i mam mały problem, o tuż mam zrobić zadanie, program, który uformuje choinke wygladajca tak:
W pierwszej linii powinien znajdować się znak '*' poprzedzony czterema spacjami. W drugiej linii powinny znajdować się trzy znaki '*' poprzedzone trzema spacjami itd (dla wyjaśnienia - patrz przykład). W liniach 5-8 powinno znaleźć się to samo co w liniach 1-4. W linii 9 powinno się znaleźć 9 znaków '*'. no łatow sobie wyobrazić jak wygląda choinka...jednak moja jest nie symetryczna, wyglada cos jak to:
*
**
***
****
*
***
****
*****
****** :/
moj kod
Obrazek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera! To sie nazywa rozbicie wewnetrzne: z jednej strony normalnie juz bym poslal temat do kosza, ale Toster jak zwykle mnie rozbawił, zostawić dla potomnych temat, czy nie? biggrin.gif zostawie biggrin.gif

tsotsi Zmień temat, daj kod bo ja go nie widze jakoś, poza tym wez sie za jakis kurs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dzisaj jestem w trackie pirwszego kursu...
Moje pytanie: moze ktos napisac jak mam to zrobic?
"pomiedzy ' ' a nie poza nimi......" wpisalem ten sma kod, tylko ze spacjami pomiedzy ' ' i zle cos jest...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] tak dzisaj jestem w trackie pirwszego kursu...
Moje pytanie: moze ktos napisac jak mam to zrobic?
"pomiedzy ' ' a nie poza nimi......" wpisalem ten sma kod, tylko ze spacjami pomiedzy ' ' i zle cos jest... [/quote]

Weź sie za jakis kurs, pytasz o totalne podstawy, przerobisz jakis kurs i bedziesz mial rozwiazanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...