Skocz do zawartości

[konkurs] Kolejna 30stka


Blind

Polecane posty

[quote] Można korzystać z OpenGLa, można korzystać z czego się chce, tylko trzeba o tym napisać przy pokazywaniu pracy. No i poza tym - trzeba pokazać kod źródłowy i go potem udostępnić dla potomnych. [/quote]

Czesio wygaduje na ircu coś zupełnie innego np że można używać opengla ale nie można wykonywać obliczeń na karcie graficznej ... jak dla mnie wielki lol. Kolejna sprawa to kod źródłowy jak na razie chyba nikt go nie dał . biggrin.gif

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO zasady powinny być (jak na razie są) takie, że używać można jedynie podstawowych operacji graficznych. Nieważne czy ogl, czy dx, ale ogólnie można używać:
* pixel[x,y] = rrggbb
* MoveTo/LineTo
* Rectangle
* Ellipse
itp.

Inaczej to bez sensu, bo ktoś weźmie kod z GLScene, wrzuci komponent z efektem ognia i koniec zabawy ;-p

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] IMO zasady powinny być (jak na razie są) takie, że używać można jedynie podstawowych operacji graficznych. Nieważne czy ogl, czy dx, ale ogólnie można używać:
* pixel[x,y] = rrggbb
* MoveTo/LineTo
* Rectangle
* Ellipse
itp.

Inaczej to bez sensu, bo ktoś weźmie kod z GLScene, wrzuci komponent z efektem ognia i koniec zabawy ;-p [/quote]

Dobra myśl, w razie czego jeszcze będziemy uścislać zasady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, można pisać w dowolnym języku w dowolnym środowisku, można mieć swój szkielet aplikacji np. w C++ dla OpenGL, tylko żeby nie było tam dodatkowo jakichs super wypasionych efektów, tylko takie podstawowe jak napisał KKKas. Poza tym trzeba przemyśleć pewne sprawy własnie na temat wykorzystania już raz napisanego kodu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] A takie rzeczy jak wcześniej przygotowane np. unit-y do wczytywania tekstur ;p ? [/quote]
Ale takie rzeczy to nie będą potrzebne raczej ;-p Tematy będą raczej nieskomplikowane. Ja już mam pomysł na next temat, ale najwyżej nie wezmę udziału ;-)

҉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KKKas na tak małych możliwościach można robić skończoną ilość efektów i w dodatku wszystkie są bardzo podobne np woda która była poprzednio ... w 30 minut cudów nie wymyślisz tym bardziej ze operujesz na pikselach i nie masz nawet wczytywania tekstur obsługi matematyki. Ktoś tu jeszcze myli pojęcie gotowego enginu z pojęciem biblioteki przeznaczonej do wyświetlania grafiki. Nie wiem jak u reszty ale dla mnie to kolosalna różnica.

www.spider.dathox.com :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś się rypło na stronce bo jak wchodzę w news-y to mam opcję edytuj i mogę edytować całe news-y a chyba nie mam żadnych specjalnych uprawnienień nie ? Czy tak ma być ?

Tak samo na forum nie ma linka do strony, kiedyś był ;p moglibyście dorobić jeszcze biggrin.gif

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...