Skocz do zawartości

sybic

Super użytkownicy
 • Zawartość

  108
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O sybic

 • Ranga
  Starszy bywalec
 1. Mam kilkaset grafik bmp, ściślej to generuje je program. Czy jest jakiś sposób w Delphi XE aby powiedzmy 100 grafik bmp przerobić na 100 stronicowy PDF?
 2. Mam pewien problem z kompozycją zwaną zwyczajowo XP w Delphi XE Otóż gdy używam klasycznej kompozycji Windowsa (Win7) to przyciski i inne komponenty mam klasyczne, bez względu na to czy dodam komponent XPManifest czy też dodam (po uses) XPman. Gdy Windowsach ustawie kompozycje Win7, Aero to wtedy w mojej aplikacji kompozycja klasyczna jest, gdy XPManifest nie jest dodany i kompozycja Windows XP gdy dodam komponent XPManifest. Mój problem polega na tym, że od jakiegoś czasu bez względu na to, czy XPManifest, czy też nie ma ZAWSZE jest kompozycja Windows XP. Jak zrobić aby zawsze była klasyczna, tak jak miałem? Komponentu XPManifest nie mam, po uses też nie ma XPman.
 3. Te figury to elipsy. Elipsy mają 360 punktów, a jest ich 7000, które po rzuceniu utworzą ładną ścieżkę, którą spokojnie można utworzyć z 300 punktów. Chodzi mi o te punkty, które utworzą ścieżkę. Nie oczekuje gotowego rozwiązania, a pomysłu, od którego mógłbym zacząć.
 4. Mam wiele figur, które rzucone na obraz tworzą jedną. Jak znaleźć te punkty, z poszczególnych figur, które utworzą tą jedną figurę? Chodzi o te zewnętrzne punkty.
 5. Mam na formie komponenty. Wszystko super… do czasu, kiedy użytkownik W Panel sterowania\Wygląd i personalizacja\Ekran zmieni wielkość czcionek albo ustawi niestandardowe DPI. Wtedy wszystko jest porozrzucane i nie takie jakie ja zaprojektowałem Przykładowo komponent GroupBox. W moim projekcie jest szeroki na 400 pix, a u kogoś innego o 10% większy. Czy jest jakiś sposób aby aplikacja była na takie rzeczy odporna? To znaczy aby czcionki były takie, jakie ja ustawiłem i nic nie było porozrzucane.
 6. sybic

  [delphi] Obsługa dużych plików

  Dzięki, wszytko gra
 7. Znane procedury do obsługi plików niezdefiniowanych seek, BlockRead zawodzą przy plikach > 2GB Czy można je zastąpić innymi?
 8. Mam komponent TMemo, a do niego załadowanych jest Y linii i o długości X każda. Jak ustalić współrzędne X,Y edytowanego znaku? i jeszcze inne pytanie - maksymalnie ile linii można załadować do tego komponentu?
 9. Czy jest jakiś sposób by ustalić aktualną kompozycje windows?
 10. Mam program z którego korzysta ponad 100 użytkowników na WinXP, Vista i Win7. Jest tam sporo procedur wykorzystujących funkcje ScanLine. Wszystko OK, ale trafił mi się user, któremu wszędzie tam gdzie owa funkcja występuje wywala błąd „Scan line index of range”. Oczywiście nic nie jest poza zakresem, bo wszystko chodzi jak trzeba, a tu taki problem. Pytanie : Czy we wspomnianej funkcji jest jakiś haczyk? Uzależniony od systemu, czy sprzętu? Klient jest akurat z Japonii, ale tak chyba systemy są takie same Problem występuje wszędzie tam gdzie jest scnaline Poniżej przykładowe procedury, na których program się wywala. Procedure Blur( var Bitmap :TBitmap); var TL,TC,TR,BL,BC,BR,LL,LC,LR:^TRGBTriple; H,V:Integer; begin Bitmap.PixelFormat :=pf24bit; for V := 1 to Bitmap.Height - 2 do begin TL:= Bitmap.ScanLine[V - 1]; TC:=TL; TR:=TL; BL:= Bitmap.ScanLine[V]; BC:=BL; BR:=BL; LL:= Bitmap.ScanLine[V + 1]; LC:=LL; LR:=LL; inc(TC); inc(TR,2); inc(BC); inc(BR,2); inc(LC); inc(LR,2); for H := 1 to (Bitmap.Width - 2) do begin BC.rgbtRed:= (BC.rgbtRed+ BL.rgbtRed+BR.rgbtRed+ TC.rgbtRed+ TL.rgbtRed+TR.rgbtRed+ LL.rgbtRed+ LC.rgbtRed+LR.rgbtRed) div 9 ; BC.rgbtGreen:=( BC.rgbtGreen+ BL.rgbtGreen+BR.rgbtGreen+ TC.rgbtGreen+ TL.rgbtGreen+TR.rgbtGreen+ LL.rgbtGreen+ LC.rgbtGreen+LR.rgbtGreen) div 9 ; BC.rgbtBlue:=( BC.rgbtBlue+ BL.rgbtBlue+BR.rgbtBlue+ TC.rgbtBlue+ TL.rgbtBlue+TR.rgbtBlue+ LL.rgbtBlue+ LC.rgbtBlue+LR.rgbtBlue )div 9 ; inc(TL);inc(TC);inc(TR); inc(BL);inc(BC);inc(BR); inc(LL);inc(LC);inc(LR); end; end; end;
 11. sybic

  [delphi] Rozmiar ramki (belki) okna windows

  Otóż na formie umieściłem okienko OpenGL. Wykorzystując zdarzenie MouseMove muszę coś wyświetlać, a więc potrzebuje współrzędne x,y w oknie OpenGL. Wszystko jest super, ale do y musze odjąć 14 - przy klasycznej kompozycji, a przy kompozycji Win7 jeszcze dodatkowo 11. Znaczy nie wiedzieć czemu uzależnione jest to od wysokości tej górnej ramki. Aby to zagrało na wszystkim muszę znać jej wysokość GetSystemMetrics(SM_CYCAPTION) przy klasycznej kopozycji zwraca mi 4, a przy Win7 8, więc to nie jest to, ale GetSystemMetrics to klucz do moich problemów.
 12. Czy ktoś może mi podać szybki sposób na ustalenie rozmiaru (wysokości) górnej ramki okna windows? Jak wiemy jest ona różna w różnych systemach i zależna jeszcze od indywidualnych ustawień użytkownika.
 13. Jest program wykorzystujący standardowe fonty MS Sans Serif 8. Tak jak ja to umieściłem w projekcie, tak mam to na WinXP, Win7 także 64b. Jednak jeden z użytkowników zgłasza mi, że fonty ma za duże, że jedne wchodzą na drugie i że wszystko jest jakieś większe. Dla przy przykładu tak to wygląda. Pierwszy obrazek tak jak jest u mnie, a drugi tak jak jest u niego. Podobno ma świeżo zainstalowany Win7 64b i nic nie kombinował w fontami… W czym może być problem? I czy leży po stronie programisty?
 14. No faktycznie, uchwyt miałem zadeklarowany jako word. Zmieniłem na hWnd i wszystko działa
 15. Dokonałem migracji swojego programu z Delphi XE na Delphi XE2 i skompilowałem go do 64-bit. Właściwie wszystko chodzi i nawet szybciej, jednak poza komunikatami między okienkami wysyłanymi PostMessage. Helpu do Delphi XE2 nie zdołałem już ściągnąć (rzecz jasna bawię się wersją trial) więc nie wiem gdzie kryje się haczyk.Może ktoś wie i na szybko pomoże?
×