Jump to content

miduraa11

Użytkownicy
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

About miduraa11

 • Rank
  Nowy na forum
 1. Witam Na sam początek zapytam się czy to jakiś problem, że tak co chwilę otwieram nowy temat? Mam takie coś.. Dwa memo, w jednym liczba w drugim jej dzielniki (od 1 do 11) i chcę to wszystko zapisać do pliku posortowane względem ilości dzielników. Pomyślałem o tym żeby najpierw posortować to wszystko do tablicy i dopiero do pliku var i, j, liczbaDziel, dl_memo1 : integer; Tablica : array of array of String; tekst : string; begin dl_memo1 := Memo1.Lines.Count - 1; SetLength(Tablica, 2, dl_memo1); j:=0; for liczbaDziel:=10 downto 0 do begin for i:=0 to dl_memo1 do begin tekst := Memo2.Lines[i]; if ((length(tekst) div 2) + 1 = liczbaDziel) then // (length(tekst) div 2) + 1 mówi mi o ilosci dzielnikow begin // wszystkich dzielnikow jest 11 ale zadna liczba nie bedzie miala Tablica[0,j] := Memo1.Lines[i]; // wszystkich dlatego od liczbaDziel = 10 (chociaz i tak zadna nie Tablica[1,j] := Memo2.Lines[i]; // bedzie miala chyba 10 w takim przedziale) j:=j+1; end; end; end; Niestety coś to nie działa.. Ktoś pomoże z tym? I drugie od razu pytanie. Jak zapisać taką Tablicę do pliku za pomocą OpenDialog? Przyciskam przycisk 'Zapisz' tworzy mi tę tablice sortuje wszystko i tylko wybieram miejsce i nazwę pliku do zapisu. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!
 2. Przed tym jak napisaleś już znalażłem opcję z Timer, ale dziękuję za odpowiedź
 3. Witam Czy jest taka możliwość żeby dana czynność wykonała się po jakimś określonym czasie? Dla przykładu aplikacja się uruchamia od razu mamy jakiś obrazek i po 5 sekundach ten obrazek znika. Czy da się coś takiego zrobić?
 4. miduraa11

  Problem KeyUp

  A możesz mi powiedzieć co to jest Label1.Caption ? I czy trzeba to wcześniej zadeklarować? I z góry dziekuję za odpowiedź! Edit. Ale czy to zlikwiduje mój problem co wcześniej? Bo gdy wpisywałem do memo1 np 2 to w memo2 nic nie pokazywało dopiero gdy nacisnąłem kolejna cyfrę np 3 to wyskakiwały mi dzielniki dla 2 nie dla 23. Tego problemu dalej nie będzie? Edit 2. W miedzy czasie wymyśliłem coś takiego procedure TForm1.Memo1KeyUp(Sender: TObject; var Key: Char; Shift: TShiftState); var i, dlugosc_memo1, linia : integer; napis,wyraz, NoweMemo : string; begin if Key in ['0'..'9',#8] then begin (obliczanie jakie dzielniki) end else begin NoweMemo := Copy (Memo1.Text,0,(length(Memo1.text)-1)); Memo1.Lines.Clear; Memo1.Text := NoweMemo; (caly napis ten sam ale jeśli dam inny znak niz 0 - 9 to kopjuje cale memo bez zle wpisanego znaku) begin (znowu obliczanie jakie dzielniki) end; end; endł Może trochę przekombinowane ale działa tak jak chciałem Edit 3 Dobra jednak to nie był dobry pomysł Nadal mogę wpisywać litery gdy np kursorem kliknę pomiędzy cyfry, strzałki i enter nie działają itd.. Także dalej szukam pomocy w rozwiązaniu tego Edit 4 Ok już sobie poradziłem z tym problemem Dodałem KeyUp i KeyDown jednocześnie i działa
 5. miduraa11

  Problem KeyUp

  Witam Mam pewnie problem z procedurą KeyUp. Chcę zablokować wpisywanie niedozwolonych znaków. Kawałek kodu: if not (Key in ['0'..'9']) then Key := #0 else begin (kod działający poprawnie) end Program ma za zadanie wczytywać w TMemo1 jakąś cyfrę (string) i wypisywać w TMemo2 jej dzielniki od 1 do 11. Program się wysypywał jeśli wpisałem coś innego jak cyfrę, gdy dodałem ten kawałek kodu to przestał się wysypywać, ale nadal jestem w stanie wpisywać litery. Jak mogę to zablokować? Jeśli jest coś innego jak cyfra to żeby mi zablokowało klawiaturę. KeyDown i KeyPress nie wchodzi niestety w grę, bo gdy wpiszę dla przykładu cyfrę '2' to nic mi nie wypisze, a gdy dopiszę jeszcze '0' to wyświetla mi dzielniki dla '2' a nie dla '20'. Da się tak zablokować klawiature na KeyUp? Z góry przepraszam, ale to mój pierwszy post gdyby było coś nie tak.
×
×
 • Create New...