Skocz do zawartości

miduraa11

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O miduraa11

 • Ranga
  Nowy na forum
 1. miduraa11

  Sortowanie dwóch Memo do Tablicy

  Witam Na sam początek zapytam się czy to jakiś problem, że tak co chwilę otwieram nowy temat? Mam takie coś.. Dwa memo, w jednym liczba w drugim jej dzielniki (od 1 do 11) i chcę to wszystko zapisać do pliku posortowane względem ilości dzielników. Pomyślałem o tym żeby najpierw posortować to wszystko do tablicy i dopiero do pliku var i, j, liczbaDziel, dl_memo1 : integer; Tablica : array of array of String; tekst : string; begin dl_memo1 := Memo1.Lines.Count - 1; SetLength(Tablica, 2, dl_memo1); j:=0; for liczbaDziel:=10 downto 0 do begin for i:=0 to dl_memo1 do begin tekst := Memo2.Lines[i]; if ((length(tekst) div 2) + 1 = liczbaDziel) then // (length(tekst) div 2) + 1 mówi mi o ilosci dzielnikow begin // wszystkich dzielnikow jest 11 ale zadna liczba nie bedzie miala Tablica[0,j] := Memo1.Lines[i]; // wszystkich dlatego od liczbaDziel = 10 (chociaz i tak zadna nie Tablica[1,j] := Memo2.Lines[i]; // bedzie miala chyba 10 w takim przedziale) j:=j+1; end; end; end; Niestety coś to nie działa.. Ktoś pomoże z tym? I drugie od razu pytanie. Jak zapisać taką Tablicę do pliku za pomocą OpenDialog? Przyciskam przycisk 'Zapisz' tworzy mi tę tablice sortuje wszystko i tylko wybieram miejsce i nazwę pliku do zapisu. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!
 2. miduraa11

  Zmiana czynności po określonym czasie

  Przed tym jak napisaleś już znalażłem opcję z Timer, ale dziękuję za odpowiedź
 3. Witam Czy jest taka możliwość żeby dana czynność wykonała się po jakimś określonym czasie? Dla przykładu aplikacja się uruchamia od razu mamy jakiś obrazek i po 5 sekundach ten obrazek znika. Czy da się coś takiego zrobić?
 4. miduraa11

  Problem KeyUp

  A możesz mi powiedzieć co to jest Label1.Caption ? I czy trzeba to wcześniej zadeklarować? I z góry dziekuję za odpowiedź! Edit. Ale czy to zlikwiduje mój problem co wcześniej? Bo gdy wpisywałem do memo1 np 2 to w memo2 nic nie pokazywało dopiero gdy nacisnąłem kolejna cyfrę np 3 to wyskakiwały mi dzielniki dla 2 nie dla 23. Tego problemu dalej nie będzie? Edit 2. W miedzy czasie wymyśliłem coś takiego procedure TForm1.Memo1KeyUp(Sender: TObject; var Key: Char; Shift: TShiftState); var i, dlugosc_memo1, linia : integer; napis,wyraz, NoweMemo : string; begin if Key in ['0'..'9',#8] then begin (obliczanie jakie dzielniki) end else begin NoweMemo := Copy (Memo1.Text,0,(length(Memo1.text)-1)); Memo1.Lines.Clear; Memo1.Text := NoweMemo; (caly napis ten sam ale jeśli dam inny znak niz 0 - 9 to kopjuje cale memo bez zle wpisanego znaku) begin (znowu obliczanie jakie dzielniki) end; end; endł Może trochę przekombinowane ale działa tak jak chciałem Edit 3 Dobra jednak to nie był dobry pomysł Nadal mogę wpisywać litery gdy np kursorem kliknę pomiędzy cyfry, strzałki i enter nie działają itd.. Także dalej szukam pomocy w rozwiązaniu tego Edit 4 Ok już sobie poradziłem z tym problemem Dodałem KeyUp i KeyDown jednocześnie i działa
 5. miduraa11

  Problem KeyUp

  Witam Mam pewnie problem z procedurą KeyUp. Chcę zablokować wpisywanie niedozwolonych znaków. Kawałek kodu: if not (Key in ['0'..'9']) then Key := #0 else begin (kod działający poprawnie) end Program ma za zadanie wczytywać w TMemo1 jakąś cyfrę (string) i wypisywać w TMemo2 jej dzielniki od 1 do 11. Program się wysypywał jeśli wpisałem coś innego jak cyfrę, gdy dodałem ten kawałek kodu to przestał się wysypywać, ale nadal jestem w stanie wpisywać litery. Jak mogę to zablokować? Jeśli jest coś innego jak cyfra to żeby mi zablokowało klawiaturę. KeyDown i KeyPress nie wchodzi niestety w grę, bo gdy wpiszę dla przykładu cyfrę '2' to nic mi nie wypisze, a gdy dopiszę jeszcze '0' to wyświetla mi dzielniki dla '2' a nie dla '20'. Da się tak zablokować klawiature na KeyUp? Z góry przepraszam, ale to mój pierwszy post gdyby było coś nie tak.
×