Jump to content

Userr

Użytkownicy
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

About Userr

 • Rank
  Nowy na forum
 1. W jaki sposób w IDE AVR STUDIO 4.19 napisać polecenie zmieniające tetrady bitów w dowolnym rejestrze roboczym?
 2. Chciałbym mieć na stronie dwie kategorie postów pisanych w Wordpressie: newsy i artykuly. Chciałbym, żeby te kategorie miały takie adresy: http://strona.pl/newsy http://strona.pl/artykuly Teraz mam tak to ustawione: http://strona.pl/category/newsy http://strona.pl/category/artykuly Czy da się to "category" jakoś usunąć z adresów kategorii?
 3. Chciałbym skorzystać z Wordpressa, ale nie na blogu, tylko na portalu, w którym oprócz nowości i artykułów do pisania i komentowania których chciałbym użyć Wordpressa, mam jeszcze cały portal z wieloma innymi opcjami, który ma już swój własny szablon. Jest to strona troszkę podobna pod względem układu do tej: http://pclab.pl/ tylko o zupełnie innej tematyce, no i oczywiście nie tak popularna W takim przypadku chciałbym do tego podejść w ten sposób, że skopiuję kod mojej głównej strony index.php do plików Wordpressa: Szablon strony głównej (index.php) oraz Pojedynczy wpis (single.php) (i tylko wstawię tam kod Wordpressa w odpowiednie miejsca), ponieważ chcę, żeby działy nowości i artykuły miały ten sam szablon jak strona główna, a z wielu innych stron Wordpressa typu Stopka (footer.php), czy Panel boczny (sidebar.php) usunąłbym całkowicie kod, bo tak jak mówię, to nie jest typowy szablon Wordpressa (szablon nie pod bloga, tylko pod portal) i większość rzeczy, które są w tym szablonie nie są mi tam potrzebne. Chciałbym to zrobić jak najprościej, po linii najmniejszego oporu, ale czy takie podejście będzie dobre?
 4. Do integracji Wordpressa i phpBB użyję albo jakiegoś mostu dedykowanego do integracji tych dwóch systemów: https://wordpress.org/plugins/tags/phpbb albo skryptu który pozwoli na logowanie do Worpdressa z bazy danych z DOWOLNEGO zewnętrznego systemu: https://pl.wordpress.org/plugins/external-db-auth-reloaded/ Nigdy nie używałem czegoś takiego i na prawdę nie wiem, które z tych rozwiązań będzie lepsze? Drugie rozwiązanie wydaje się kuszące (chociażby dlatego, że można zintegrować Wordpressa z najnowszą wersją phpBB, a w przypadku tych mostów dedykowanych różnie z tym bywa, większość nie obsługuje najnowszej wersji phpBB), ale czy nie ma jakichś ograniczeń?
 5. Korzystam na stronie z systemu newsów phpns: http://sourceforge.net/projects/phpns/ Do samych newsów system spisuje się dobrze, ale chciałbym włączyć komentarze pod newsami i nie jestem pewny co do bezpieczeństwa. Phpns nie wykorzystuje bowiem PDO tylko zwykły MySQL do operacji na bazach danych. Czy Waszym zdaniem phpns jest na tyle bezpieczny, żeby np. ktoś nie skasował mi któregoś dnia całej bazy danych za pomocą SQL Injection? A może lepszym wyjściem będzie wykorzystanie zewnętrznego systemu komentarzy np. Disqus (który pewnie korzysta z PDO)?
 6. Chciałbym, żeby na głównej stronie był shoutbox, a w subdomenie było forum, tzn: shoutbox - strona.pl forum - forum.strona.pl Zależy mi, żeby formularz logowania był zarówno na stronie głównej, jak i w subdomenie forum i gdy użytkownik zaloguje się na stronie głównej (i może wówczas pisać w shoutbox), to jest również automatycznie zalogowany na podstronie forum (i może wówczas pisać posty na forum) i odwrotnie. Czyli jedno konto użytkownika będzie to pisania w shoutbox i forum. Czy moglibyście polecić jakieś forum, które posiada również shoutbox, który da się przenieść z subdomeny na stronę główną? Z tego co patrzyłem, to phpBB ma coś takiego jak "MINI-CHAT" (który wygląda po prostu na zwykły shoutbox) i jest on oczywiście na stronie forum. Czy z przeniesieniem tego shoutboxa na stronę główna serwisu byłoby dużo pracy?
×
×
 • Create New...