Skocz do zawartości

Tosiek

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Tosiek

 • Ranga
  Nowy na forum
 1. Tosiek

  Uruchomienie aplikacji jako Administrator

  Tak modyfikowałem te pliki w katalogu Lazarusa jednak to nic nie dało. po mimo iż wyjściowy plik wygląda jak ten podesłany przez ciebie [ podmieniłem go ] to program dalej nie prosi o uprawnienia administratora.
 2. Tosiek

  Uruchomienie aplikacji jako Administrator

  Zrobiłem jak powiedziałeś, jednak program dalej nie uruchamia się jako administrator, i po każdej Kompilacji zawartość pliku zmienia się na : <?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes"?> <assembly xmlns="urn:schemas-microsoft-com:asm.v1" manifestVersion="1.0"> <assemblyIdentity version="1.0.0.0" processorArchitecture="*" name="CompanyName.ProductName.YourApp" type="win32"/> <description>Your application description here.</description> <dependency> <dependentAssembly> <assemblyIdentity type="win32" name="Microsoft.Windows.Common-Controls" version="6.0.0.0" processorArchitecture="*" publicKeyToken="6595b64144ccf1df" language="*"/> </dependentAssembly> </dependency> <trustInfo xmlns="urn:schemas-microsoft-com:asm.v3"> <security> <requestedPrivileges> <requestedExecutionLevel level="asInvoker" uiAccess="false"/> </requestedPrivileges> </security> </trustInfo> <asmv3:application xmlns:asmv3="urn:schemas-microsoft-com:asm.v3"> <asmv3:windowsSettings xmlns="http://schemas.microsoft.com/SMI/2005/WindowsSettings"> <dpiAware>true</dpiAware> </asmv3:windowsSettings> </asmv3:application> </assembly>
 3. Witam, od razu mówię że nie znam się nic na języku delphi, nakreślę z grubsza o co mi chodzi i może ktoś mi pomoże... Jakiś czas temu kolega napisał dla mnie program w Delphi [ Uruchamiamy go on pobiera pliki i uruchamia inny program ] wszystko super działa pokazał mi jak go Kompilować kiedy dodaje jakieś zmiany w text. Niestety znajomy wyjechał a mi doszedł nowy problem Od niedawna ten program napisany w Delphi musi uruchamiać aplikację która wymaga Uprawnień Administratora i jeżeli nie dam prawym na Aplikację Uruchom Jako Administrator to zwraca mi błąd 740: include.exe Szukałem po Internecie ale znajdowałem tylko jakieś modyfikacje do pliku itp nic z tego nie zrozumiałem. Gdzieś widziałem że w programie do kompilowania można ustawić taki parametr, i tutaj moje pytanie czy ktoś podpowie mi gdzie w programie Lazarus znajdę ów parametr? Z góry dziękuje.
 4. Witam, jak zrobić aby program wyjściowy w lazarusie otwierał się z prawami administratora, chodzi mi o to że jak kliknę na aplikację wyskoczy mi okienko czy uruchomić z prawami administratora tak jak to jest w niektórych aplikacjach dla windows7. Dlaczego mi to potrzebne? ponieważ program który uruchamia moja aplikacja wymaga praw administratora i kiedy uruchomię normalnie aplikację wyskakuje mi informacja Failed to Execute program.dll : 740. I aby moja aplikacja uruchomiła ten program.dll muszę dać prawym, uruchom jako administrator. Pomoże mi ktoś ? Szukałem trochę na internecie ale jakoś nie mogłem znaleźć nic co by mi pomogło.
 5. Tosiek

  Problem wczytywanie danych z txt

  Dobra problem został rozwiązany, dziękuje :-)
 6. Tosiek

  Problem wczytywanie danych z txt

  UP no mi chodzi tylko o edycje tej 1 linijki i nie wiem jak to zrobić co kolwiek dopisze kompilator wywala błędy a ja nie wiem co zrobiłem źle.
 7. Tosiek

  Problem wczytywanie danych z txt

  Wiem że to głupio zabrzmi ale jak mam to podpiąć pod to aby zadziałało, gdyż jakkolwiek próbuję to zrobić to mi nawala i nie chce kompilować. w kodzie znalazłem tylko 1 odwołanie do remote_host jest to oto ta linijka: remote_host: ansistring; czy powinienem ją usunąć ?
 8. Witam, mam problem dostałem od kolegi Skrypt na program w Delphi kompiluje go sobie i wszystko świetnie, tylko co jakiś czas muszę zmieniać jedną wartość " adres połączenia " i ten adres jest w kodzie więc po skompilowaniu programu nie mogę go zmieniać i muszę kompilować. Moje pytanie jest takie jak z edytować tą linijkę, lub fragment kodu aby pobierał mi dane z txt wygląda to tak: config.file_connect_timeout := 60.0; config.remote_host:= 'tutaj wpisuje adres'; jak mam to z edytować aby on wczytywał plik np config.txt lub tam cfg była by tylko jedna linijka w której byłby adres. Będzie ktoś tak miły aby podesłać mi link do "BARDZO PROSTEGO" przykładu lub z edytować to tutaj ? Szukałem po internecie ale po prostu nie rozumiem tam jak to jest napisane, jak próbowałem coś dopisywać to wywalało błędy z skompilowaniem pliku. Z góry dziękuje za pomoc
×