Skocz do zawartości

MacMercury

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O MacMercury

 • Ranga
  Nowy na forum
 1. MacMercury

  Moja gra w C++'ie - Trigonium

  Niezupełnie Wejdź w ustawienia. Mniej więcej tak to właśnie wygląda. Ale na pewno coś tam jest źle... Przejrzę ten kod jeszcze raz, gdy będę miał wolny czas Na razie chcę się jednak zająć AI i grafikami (te placeholdery są okropne -.-).
 2. MacMercury

  Moja gra w C++'ie - Trigonium

  Wszystko poprawione, ale natrafiłem na inny problem. W wersji na windozę checkpointy raz się pojawiają, a raz nie. Kod jest taki sam (i wszystkie zmienne są na początku zerowane). Oczywiście, na Linuksie wszystko działa bez problemu...
 3. MacMercury

  Moja gra w C++'ie - Trigonium

  Zauważyłem to, postaram się to poprawić. Na początku pierwszej misji jak byk jest napisane, że trzeba się obracać w prawo
 4. MacMercury

  Moja gra w C++'ie - Trigonium

  Update Proszę o feedback
 5. MacMercury

  Moja gra w C++'ie - Trigonium

  Minęły dokładnie dwa tygodnie (no dobra, tydzień, 6 dni i 22,5 godziny...). Przez ten czas (pewnie, że z przerwami ) męczyłem się ze zbudowaniem tego na windozę, cholera jasna. Na dwóch fizycznych maszynach, dwóch wirtualnych, dwóch wersjach systemów, trzech kompilatorach... Za każdym razem wywalał inny error o.o Ostatecznie górował M$ (niestety...) ze swoim VC++ 2008 na wirtualnym windoze 7. Linki na devblogu. Jutro dodam wersję na 32-bitowe Linuksy (a przynajmniej mam taką nadzieję -.-). Wersja na win32 może nie działać (nie sprawdzałem) na kartach ATI/AMD.
 6. MacMercury

  Prośba o komentarz do log-a kompilacji

  7. i 8. linijka: const int VERSION_MAJOR = 1; const int VERSION_MINOR = 1; Nastepnie dodaj to: #include <iostream> #include <ifstream> #include <cstdio> using namespace std; na samej górze kodu.
 7. MacMercury

  Moja gra w C++'ie - Trigonium

  Przez ostatni tydzień udało mi się wprowadzić trochę porządku - i teraz gra jest grywalna. Problem w tym, że podczas tworzenia portu na Winshita natrafiłem na problem. Linkuje się fajnie (MinGW z Code::Blocks), ale od razu po uruchomieniu gdb wywala sygnał "sigtrap" w ntdll. Mam ograniczony dostęp do maszyny z Winshitem, a więc odnalezienie źródła na takim etapie tworzenia może trochę potrwać o.o Przynajmniej wiem, że problem na 100% leży w jakimś konstruktorze.
 8. MacMercury

  Moja gra w C++'ie - Trigonium

  Niekoniecznie. Ja osobiście nie nawidzę słuchać swojego systemu chłodzenia w notebooku -.- Wybacz, ale aż takim idiotą nie jestem, żeby tego nie wiedzieć. Już dodałem limit FPS'ów, a potencjalny gracz może go zmienić w menu.
 9. MacMercury

  Moja gra w C++'ie - Trigonium

  Zapomniałem o limicie FPS'ów Jestem noobem
 10. MacMercury

  Moja gra w C++'ie - Trigonium

  Zwykłe okno "Hello world" 800x600 w SFML 1.6 zżera (u mnie) 50% procesora... Per pixel. Dlatego też kształt mapy jest całkowicie dowolny. Próbowałem , ale estetycznie wyglądało to nie najlepiej (fakt, że pop-up też wygląda źle, ale ciiii... ). API przycisków już napisałem (działają bardzo dobrze w menu), ale w tym przypadku enter jest wygodniejszy Dzięki
 11. MacMercury

  Moja gra w C++'ie - Trigonium

  Heh, akurat większość z tych konceptów też mi się obijała po myślach Z tym czarno-białym to raczej kiepski pomysł, bo inne trójkąty są kolorowe. Zacząłem się już uczyć Ogre'a i może jak już skończę, zacznę przepisywać wszystko w 3D. Ale trochę potrwa Szkoda :/ Przykro mi.
 12. MacMercury

  Moja gra w C++'ie - Trigonium

  Dzięki Download będzie w granicach 5 lutego (nie obiecuję), ale na razie pewnie tylko na Linuksa, bo nie chce mi się instalować maszyny wirtualnej. Akurat dodałem bezwładność kilka godzin temu Teraz pracuję nad różnymi rodzajami przeciwników.
 13. Temat dawno nieaktualny, ale mimo to napiszę rozwiązanie - może komuś się przyda. Ja w swojej grze rozwiązałem to tak, że tworzę nowy, praktycznie niewidoczny sprite 1x1, który aktywnie podąża za kursorem: sf::Image img_cursor; img_cursor.Create(1, 1, sf::Color::Black); sf::Sprite cursor; cursor.SetImage(img_cursor); /// Blablabla while(1) { cursor.SetPosition(sterowanie.GetMouseX(), sterowanie.GetMouseY()); gdzie sterowanie to: const sf::Input &sterowanie = okno->GetInput(); gdzie okno to wskaźnik sf::RenderWindow* W przypadku kolizji przycisku z pseudokursorem (używając PixelPerfectTest z tego) oraz wciśnięciu LPM ma wykonać kod.
 14. MacMercury

  Moja gra w C++'ie - Trigonium

  Hej! Jestem Mac Mercury. Chciałbym zaprezentować swoją pierwszą opublikowaną światu grę - Trigonium (łac. Trójkąt). Co tu dużo mówić... Jesteś czarnym trójkątem i musisz dotrzeć do portalu. Obracasz się dość nieporadnie (patrz: gameplay), a w dodatku nie możesz dotknąć żadnej ściany, bo spowodujesz efektowną eksplozję. Z map są na razie tylko trzy tutoriale, ale napisałem już automatyczny loader własnych (ta na zdjęciu jest właśnie wczytana). Kształt ścian zupełnie nie ma znaczenia, a koordy obiektów są umieszczone w config'u. Problem w tym, że nawet nie zacząłem jeszcze prac nad graficznym edytorem (będzie w GTK+, którego też nie zacząłem się uczyć...). Gra jest ukończona w 50% i bazuje na (niestety) SFML'u i będzie wydana zarówno na Linux'a, jak i na OS, Którego Nazwy Nie Wolno Wymawiać. Na razie jest w wersji milestone 0 (datę wydania pierwszego snapshota planuję na 5 lutego). Mam nadzieję, że się spodoba Blog (ang.) >>Download<<
×