Skocz do zawartości

Nakiel

Administratorzy
 • Zawartość

  165
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

5 obserwujących

O Nakiel

 • Ranga
  Pomocna dłoń
 1. Nakiel

  Unit1.pl jakie plany ?

  Przyznam, że nie pamiętam takiej wiadomości, a w archiwum forum nic nie znalazłem. Dostałeś w ogóle jakąś odpowiedź? Może wysłałeś maila na jakiś nieaktualny adres? Ja nie piszę o rozwoju, to raczej inni próbują mnie przekonać, że jest to jeszcze możliwe.
 2. Nakiel

  Unit1.pl jakie plany ?

  1-3 CMS musi być stworzony na nowo lub trzeba by użyć tymczasowo jakiegoś gotowca. Nie ma opcji przywrócenia wyłączonych funkcji w obecnym skrypcie. Jest on stary i jak na dzisiejsze czasy kiepski. Mało odporny na spam itd. Nie jest zgodny z nowszymi wersjami PHP. W zasadzie do zaorania. 4 - Zostałbym przy wszystkich językach. Popularność języków programowania się zmienia, pojawiają się nowe, a inne znikają. Trzymanie się jednej opcji nie uważam za dobre rozwiązanie. Najważniejsza jest treść - aktualności, kursy, aktywność na forum. Niestety nie mam tyle wolnego czasu co 10 lat temu. Bez aktywnego udziału innych użytkowników nic z tego nie będzie.
 3. Nakiel

  Unit1.pl jakie plany ?

  Wysłałem maila, ale dostaję wiadomość zwrotną, że konto nie istnieje Zaktualizuj maila w profilu. Utrzymanie w zasadzie nic nie kosztuje poza domeną, więc istnienie portalu w obecnie formie nie jest dla mnie problemem. Powrót tylko do Delphi przy takiej niewielkiej popularności tego języka chyba nie ma sensu.
 4. Nakiel

  Unit1.pl jakie plany ?

  Szczerze mówiąc zastanawiam się nad całkowitym wyłączeniem forum i portalu. Już teraz funkcjonuje w bardzo okrojonej wersji, tylko dlatego, że informacje na nim mogą się jeszcze komuś przydać. Ruch jest niewielki, a główna czynność przy forum to usuwanie spamu. Samo forum jest na starym skrypcie IPS, do którego nie ma już łatek. Musiałbym wszystko przenieść na IPS 4 lub zupełnie inny skrypt. Tylko, czy to ma sens przy ok. 2 nowych tematach na miesiąc?
 5. Nakiel

  Hosting

  Hosting na Unit1.pl nie będzie już dostępny.
 6. Nakiel

  Formatowanie kodu

  Witaj, Zamieściłeś kod w odpowiednich znacznikach dostępnych na forum czy po prostu przekopiowałeś sformatowany kod z innej strony? W temacie: http://forum.unit1.p...age__pid__26740 znajdował się kod sformatowany, ale najprawdopodobniej formatowanie nie nastąpiło na forum, lecz wcześniej, dlatego też pojawił się problem przy edycji. Przed chwilą przedytowałem go i zamieściłem w [ sql ] [/ sql ] i teraz edycja działa prawidłowo.
 7. Działania Embarcadero nie sprzyjają dalszemu rozwojowi środowiska. Nadal rozwijam jedną aplikację w Delphi. W zeszłym roku Embarcadero ogłosiło hucznie, ze będzie dostępny 64-bit kompilator. Zakupiłem Delphi XE2, a po roku czasu okazuje się, że w Windows 8 on nie działa, a aktualizacja dla Delphi XE2 nie zostanie wydana. Jedyne rozwiązanie to zakupić Delphi XE3. Brak aktualizacji dla rocznego środowiska i wymuszanie zakupu kolejnej wersji jest kolejnym krokiem to decyzji o ostatecznym pożegnaniu się z tym produktem. W Delphi XE2 dodano możliwość tworzenie aplikacji dla iOS. W Delphi XE3 ją usunięto. Ma powstać oddzielne środowisko dla iOS. Embarcadero chwaliło się FireMonkey pracującym na DirectX i OpenGL. Świetny pomysł, ale wykonanie tragiczne. Błąd na błędzie. Wydane zostały poprawki, które i tak niewiele zmieniły. Aktualnie jest już FireMonkey 2, ale nie wiem jak się sprawuje. Czy jest więc sens wiązać się z tym środowiskiem, czy lepiej wybrać coś bardziej przewidywalnego? Odpowiedź nasuwa się sama. Nie znam nikogo osobiście, kto jeszcze programuje w Delphi.
 8. Nakiel

  Hosting

  Witaj, Niestety hosting nie jest już udostępniany.
 9. Nakiel

  Cowboj's Python (gra typu Snake)

  Jason: Jeszcze słowo o języku programowania python w tym temacie, a skończy się banem. CPPdotCowboj zaprezentował tutaj swoją grę i oczekuje opinii na jej temat, a nie dyskusji o jedynym słusznym języku.
 10. Nakiel

  Tematy w koszu

  Kosz wyczyszczony Spam od razu usuwajmy. Do kosza niech trafiają bezsensowne itp. tematy.
 11. Nakiel

  [Delphi] Różne fonty na różnych systemach

  Nie jeden klient twierdził, że nic nie kombinował, a cuda wyprawiał z windowsem po instalacji. Po pierwsze niech kliknie na pulpicie prawym klawiszem myszy, wybierze z menu "Personalizuj" -> na dole okna "Ekran" -> w oknie "Zwiększ czytelność" niech ustawi rozmiar na 100%, o ile miał podany inny.
 12. Nakiel

  Silnik Graficzny

  Ten wątek nie ma sensu. Zamykam.
 13. Nakiel

  [Delphi] Znikający kursor tekstu

  W posiadanej wersji SynEdit mam już ten fragment kodu i dotyczy on wcześniejszego podobnego problemu. Kursor znika wyłącznie, jeśli na komputerze jest zainstalowana przeglądarka Internet Explorer 9. Sprawdziłem na kilku komputerach. // edycja Coraz bliżej rozwiązania problemu Powalczę jeszcze z tym.
 14. Witam, do kolorowania składni kodu korzystam z biblioteki SynEdit. Ostatnio spotkałem się z dziwnym problemem. Otóż,, gdy na komputerze zostanie zainstalowana przeglądarka Internet Explorer 9 to kursor tekstu znika co jakiś czas i jedynym sposobem na jego przywrócenie jest wciśnięcie dwa razy klawisza Insert. Czy może spotkaliście się z tym problemem? W Internecie cisza. Jedynie Pajączek miał ostatnio identyczny problem z kursorem i IE9.
 15. Include nie wywoła skryptu, ale doda zawartość wskazanego pliku do pliku wykonującego. Aby odpalić skrypt użyj polecenia file_get_contents.
×